Поиск: Рекомендуем: Почему я выбрал профессую экономистаПочему одни успешнее, чем другие Периферийные устройства ЭВМ Нейроглия (или проще глия, глиальные клетки) Категории: АстрономияБиология География Другие языки Интернет Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Механика Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Транспорт Физика Философия Финансы Химия Экология Экономика Электроника
|
Тапсырма «Кім жылдам» ойыны 2 страница
| |||
Сабақты бекіту | Бүгінгі сабақта біз не істедік? | Саған қайсы тапсырма қиын болды? | ||
Үй тапсырмасы | Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау | Оқушылар күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу. | Бағалау парақшасын толтырады | ||
Кері байланыс | ||||
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |
Сабақтың тақырыбы | Бақылау жұмысы №2 | |||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | |||
Сабақтың жабдығы | қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер | |||
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі | Мақсаты: натурал сандар нумерациясын меңгеру деңгейлерін тексеру; әрбір шаманың өтілген бірліктері арасындағы арақатынас туралы білімін тексеру; есепті шығару кезіндегі алған білімдерін пайдалана білу; тік бұрышты параллелепипед көлемін есептеу. | |||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | |||
Бағалау парақшасымен таныстыру | ||||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | ||
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. | Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | ||
Үй тапсырмасын пысықтау | Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым. | Оқушылар ауызша орындайды | ||
Жаңа сабақ
І нұсқа.
| ||||
Сабақты бекіту | Бүгінгі сабақта біз не істедік? | Саған қайсы тапсырма қиын болды? | ||
Үй тапсырмасы | Қайталау | Оқушылар күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу. | Бағалау парақшасын толтырады | ||
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |
Сабақтың тақырыбы | Қосу және азайтудың қасиеттерін есептеулерде қолдану | |||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | |||
Сабақтың жабдығы | қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер | |||
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі | Мақсаты: көп таңбалы сандарды ауызша есептеуді орындауға үйрету; есептеу дағдыларын жетілдіру; есеп шығаруды меңгерту; ой-өрісін, зейінін дамыту, тиянақтылыққа тәрбиелеу. | |||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | |||
Бағалау парақшасымен таныстыру | ||||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | ||
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. | Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | ||
Үй тапсырмасын пысықтау | Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны: 1. Көркем жазу минуты.
А). 5 миллион, 23 мың, 6 бірлікті жаз. Оны 4 бірлікке арттыр. Нәтижесін жаз. Алдыңғы санды жаз. Оны 100 мыңға арттыр. Оны 0-ге көбейт.
5023 006; 5 023 006 + 4 = 5 023 010; 5 023 009, 5 023 010,5 023 011;
5 023 006 + 100 000 = 5 123 006
| Оқушылар ауызша орындайды | ||
Жаңа сабақ | түсіндіру, еске түсіру, қайталау. . Есептеудің қалай орындалатынын түсіндір 48 000 + 5 000 = 48мыңд. + 5 мыңд. = 53 мыңд. = 53 000. Тапсырманы уақытпен орындайды, соңынан қалай орындағандарын түсіндіреді. 853 457 – 3 000 – 50 – 7 = 850 400 65 000 + 5 000 = 60 000 Өздік жұмыс. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте: а). ц және кг; ә) т,ц, және кг. 12 550кг = 125ц 50кг 12 550кг = 12т 5ц 50кг т.с.с. Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау. Дәптермен жұмысы. Қосымша тапсырма: 1. Дүкендегі жүзімдер 2 кг - нан 40 пакет қалтаға салынған. 15 пакет қалта сатылған болса, дүкенде неше кг және неше пакет жүзім қалған? 2. 6 тәрелкеге бауырсақтар салынды. Біріншісіне 1 бауырсақ, екіншісіне 2 бауырсақ, солай әрбір келесіге бір - бірден артық салынды. Бауырсақтарды тәрелкелерден алмай үш жаққа бірдей етіп қалай бөлуге болады? 3. Егер әр қайыққа 3 адамнан алса, жағада 6 адам қалады. Ал егер 4 адамнан алса, жағада 3 адам қалады. Сонда қайық нешеу, адам саны нешеу? 4. 95 шелек сыятын суқоймаға 2 құбырмен су құйылады. Бір құбырдан минутына 12 шелек, ал екіншісінен минутына 7 шелек су ағады. Егер екі құбырды да қосып қойса, суқойма неше минутта толар еді? 5. Саудагер 7600 теңгеге 38 метр мата сатып алды. Тез арада ол алған матасының екіден бір бөлігін 5700 теңгеге сатты. Саудагер 1 метр матадан қанша пайда түсірді? | |||
Сергіту сәті | Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? | |||
Ой толғаныс | 1. Жүк машинасы70км/сағ жылдамдықпен 280 км жүрді. Ол жолда неше сағат болды? А) 4сағ Б) 3сағ С) 2сағ Д) 1сағ 2. 6 бірдей жейдеге 36 м мата жұмсалды. Осындай 9 жейдеге неше м мата жұмсалды? А) 48м Б) 28м С) 65м Д) 54м 3.Перимерті 230см болатын тіктөртбұрыштың ені 2 см. Ұзындығын тап. А) 10см Б) 8см С) 6см Д) 4см 4. Алпыс жеті мың 435 санын белгіле А) 67435 Б) 67400 С) 60740 Д) 67040 5. а*1000: 4 а=5 А) 1200 Б) 1300 С) 1250 Д) 1350 6. а*7=3360 А) 450 Б) 460 С) 480 Д) 470 | |||
Сабақты бекіту | ||||
Үй тапсырмасы | Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау | Оқушылар күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу. | Бағалау парақшасын толтырады | ||
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |
Сабақтың тақырыбы | Көп таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту тәсілдері | |||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | |||
Сабақтың жабдығы | қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер | |||
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі | Мақсаты: көп таңбалы сандарды қосу және азайтудың ауызша есептеу тәсілдерін орындауға үйрету; есептеу тәсілдерін жетілдіру. | |||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | |||
Бағалау парақшасымен таныстыру | ||||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | ||
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. | Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | ||
Үй тапсырмасын пысықтау | Көбейту кестесін сұрау | Оқушылар ауызша орындайды | ||
Жаңа сабақ
+ 459 + 1459 128 5128 587 6587
∙ 10 ∙ 10∙ 10 – 7 1 3 – 4 2 7 1 3 3 5 2 1 9 3 5 2 3 6 1 2 3 3 6 1
Өздік жұмыс. 40: 4 + 8 ∙ 7 ә). 40 ∙ 4 + 8 7 б). 8 ∙ 7 – 40: 4 в). 8 ∙ 7 – (40 – 4) Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау. Сұрақтарға жауап беру. | ||||
Ой толғаныс | 1. Баспадан кітап басылып шықты. Әрбір бетте 32 жол болса, 90 беттік кітаптың неше жолы бар? 2. Бала кітап оқып отыр. Дүйсенбі күні 15 бет оқыған бала сейсенбі күні екі есе көп оқыды. Осыдан соң кітаптың әлі оқылмаған төрттен бір бөлігі қалды. Бұл кітапта неше бет бар екенін тап. 3. Әжесі қалтаға салуға маржандар сатып алды. 6 маржанның 7 тасы бар, 4 маржанның 12 тасы бар, 1 маржанның 10 тасы бар. Бірде бір маржанды үзбей осыларды тең етіп екіге қалай бөлуге болады. | |||
Сабақты бекіту | ||||
Үй тапсырмасы | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау | Оқушылар күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу. | Бағалау парақшасын толтырады | ||
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Көп таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі Қайталау | ||||||||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | ||||||||
Сабақтың жабдығы | қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер | ||||||||
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі | Мақсаты: көп таңбалы сандарды қосу және азайтудың тиімді тәсілдерімен таныстыру; көп таңбалы сандардыжазбаша қосу және азайтуды орындау дағдыларын бекіту; есептеу дағдыларын жетілдіру; атаулы сандармен амалдар орындай алу. | ||||||||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||||||||
Бағалау парақшасымен таныстыру | |||||||||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | |||||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. | Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | |||||||
Үй тапсырмасын пысықтау | Көбейту кестесін сұрау | Оқушылар ауызша орындайды | |||||||
Жаңа сабақ
Зейінділік ойыны:
Көрші сандарды ата. Олардың әрқайсысына 1 000-ды қос.
998, 999, 1 000; 9 998, 9 999, 10 000; 99 998, 99 999, 100 000: 1 998, 1 999, 2 000; 10 998, 10 999, 11 000; 100 998, 100 999, 101 000: ІҮ. Жаңа сабақ: 1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау.
Әр түрлі тәсілдермен шығару. 1). 50 ∙ 3 + 100 ∙ 3 450(тг) 2). (50 + 100) ∙ 3 450 (тг) - Шешудің қай тәсілі тиімді болып табылады? Неге?
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. Дәптермен жұмыс. . Мектептегі викторина кешінде оқушыларға 30 сұрақ берілді. Әрбір дұрыс жауап берген оқушыға 7 ұпайдан берілді. 77 ұпай жинаған оқушы неше сұраққа жауап берді, нешеуіне жауап бере алмады? | |||||||||
Сергіту сәті | Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. | ||||||||
Ой толғаныс | 1. Автомобиль 160км қашықтықты 2 сағ. жүрді. Жылдамдығы нешеге тең? А) 90км/сағ Б) 80км/сағ С) 70км/сағ Д) 60км/сағ 2. Тіктөртбұрыштың ұзындығы 20дм, ал ені 7 дм. Тіктөртбұрыштың ауданын тап. А) 140дм2 Б) 1400дм2 С) 54дм2 Д) 414дм2 3. Цифрмен жаз: жетінші разрядтың жеті бірлігі, екінші разрядтың бес бірлігі бар сан. А) 70050 Б) 7050 С) 70005 Д) 7000050 4. а*3 а=231 А) 694 Б) 692 С) 693 Д) 691 | ||||||||
Сабақты бекіту | |||||||||
Үй тапсырмасы | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау | Оқушылар күнделіктеріне жазады | |||||||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу. | Бағалау парақшасын толтырады | |||||||
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдері | ||||||||||||||||||||||||||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жабдығы | қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер | ||||||||||||||||||||||||||
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі | Мақсаты:көп таңбалы сандардың өтілген есептеу тәсілдерін бекіту; оқып-үйренген тәсілдерді меңгеру деңгейін анықтау және түзетулер жүргізу. | ||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||||||||||||||||||||||||||
Бағалау парақшасымен таныстыру | |||||||||||||||||||||||||||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | |||||||||||||||||||||||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. | Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | |||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын пысықтау | Көбейту кестесін сұрау | Оқушылар ауызша орындайды | |||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабақ
Зейінділік ойыны:
Кестені толтыр. Есептеуді қалай тиімді орындауға болатынын ойлан.
ІҮ. Жаңа сабақ: 1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау. Қосындыны санға қалай көбейтуге болады?
(1 000 + 200 + 30 + 4) ∙ 2 = 1 000 ∙ 2 + 200 ∙ 2 + 30 ∙ 2 + 4 ∙ 2 = 2 000 + 400 + 60 + 8 = 2 468 1 234 ∙ 2 = 1 000 ∙ 2 + 200 ∙ 2 + 30 ∙ 2 + 4 ∙ 2 = 2 000 + 400 + 60 8 = 2 468 Қосындыны санға қалай бөлуге болады?
Түсіндіріп шығару. (2 000 + 400 + 60 + 8): 2 = 2 000: 2 + 400: 2 + 60: 2 + 8: 2 = 1 000+ 200 + 30 +4 = 1 234 1 234: 2 = 617 Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. Дәптермен жұмыс. Қосымша тапсырма: 1-топ Мына санды 6 - ға бөлгенде 14 шығады, 4 - ке бөлгенде 21 шығады, 2 - ге бөлгенде 42 шығады. Ол қандай сан? 2-топ 3-топ | |||||||||||||||||||||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі | Оқушылар толтырады | |||||||||||||||||||||||||
Сабақты бекіту | 1. Шебер күніне 5 шаңырақ дайындайды. Олар 3 күнде неше шаңырақ дайындайды? А)8 Ә)15 Б)5 В)20 2. Олимпиадаға келген 27 оқушы 9 бөлмеге тең бөлініп орналасты. Әр бөлмеге неше оқушы орналасты? А)4 Ә)3 Б)5 В)7 3. Теңдеуді шеш: Х *3=9 А)5 Ә)3 Б) 6 В)2 4. Асханаға әрқайсысында 5 кг-нан 4 жәшік алма және 15 кг алмұрт әкелді. Барлығы неше килограмм жеміс әкелінді? А)40 Ә)35 Б)25 В)20 5. 17:5=? жауабын тап: А)3 (3қ) Ә) 3 (2қ) Б) 3 (1қ) В)3 (4қ) 6. Бір аптада шебер 4 жиһаз жасайды. 3 аптада неше жиһаз жасайды? А)14 Ә)13 Б)15 В)12 7. 30 см лентаның үштен бір (1/3)бөлігі қанша? А)5 Ә)10 Б)15 В)30 8. 40см жіптің бестен бір (1/5) бөлігі қанша? А)4 Ә)8 Б)5 В)9 9. Өрнектің мәнін тап:(15+35):5=? А)10 Ә)15 Б)5 В)20 10.Өрнектің мәнін тап:(29-14):5=? А)2 Ә)3 Б)5 В)10 | ||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау | Оқушылар күнделіктеріне жазады | |||||||||||||||||||||||||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу. | Бағалау парақшасын толтырады | |||||||||||||||||||||||||
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |||
Сабақтың тақырыбы | Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмі. 1432·2 және 2864:2 | |||||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | |||||
Сабақтың жабдығы | Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту және бөлуді дұрыс орындауды қалыптастыру. Ой-өрісін, шапшаң есептеу дағдыларын дамыту.
Сабақтың түрі: Жаңа тақырып.
Сабақтың әдісі: математикалық диктант, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар, проблемалық жағдаяттар, электрондық оқулық.
Дата добавления: 2017-04-15; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1233 | Нарушение авторских прав Поиск на сайте: Лучшие изречения: Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно |