Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Назвіть модуси буття і його основні форми




Форми буття: - неорганічні процеси - нежива природа(механічні, фізичні, хімічні, геологічні, космічні процеси та їх структурні елементи) - органічні процеси - жива прирожа(клітини, організми, популяція, види, біосфера таінші) - світ людського буття(географічне середовище, техніка матеріальне виробництво, суспільство з його підструктурами, буття особистості, світ духовності - суспільні та індивідуальні свідомості)

Розподіл буття на типи реальності має важливий світоглядний і методологічний зміст. у гносеології і онтології І.Канта реальність ділиться на емпіричну, трансцедентальну і трансцедентну; в релігійній - на реальність творчу (Бог) а природну (створену).

Усучасній філософій неопозитивість К Поппер ділить буття на 3 рівні: - перший світ - світ фізики, хімії та біології, тобто світ живої та неживої природи; - другий світ - психологічний світ почуттів, субєктивного досвіду з його підсвідомми проявами, стани свідомості; - третій світ - сві витворів людського розуму(ідеї науки, моральні цінності тощо).

Загалом буття дійчно передбачає ці трі рівня, але їми може не обмежуватися. Також розрізняють такі форми буття: - Матеріальне буття - перша природа(до людини) і друга природа(стоврене людиною); - Буття людини- соціальне буття; - Духовне буття - обєктивний дух та субєктивний дух. – економічне, - соціальне, - політичне, - екологічне.

3.1) закон єдності та боротьби протилежності виражає джерело розвитку

2) формалізм це таке співвідношення «зовнішньої» «внутрішньої» форми при якому зовнішня форма панує по відношенню до внутрішньої.

 

Білет №19

1) назвати і охарактеризувати рівні пізнання. Пізнання — процес цілеспрямованого, активного відображення дійсності в свідомості людини, зумовлений суспільно-історичною практикою людства. Він є предметом дослідження такого розділу філософії, як теорія пізнання.

Емпіричний (від грец. Έμπειρικόσ — досвідчений) рівень знання — це таке знання, зміст якого одержано переважно з досвіду (зі спостережень та експериментів), що піддається певній раціональній обробці, тобто сформульованого певною мовою. Характерною особливістю емпіричного пізнавального рівня є те, що він включає в себе безпосередній контакт дослідника з предметом за допомогою органів відчуттів або приладів, що їх подовжують; дає знання зовнішніх, видимих зв’язків між явищами. Вершиною емпіричного пізнання є фіксація повторення явищ без пояснення причин. Емпіричні знання спираються на емпіричні факти й співвідношення, дані спостереження, показання приладів, записані в протокол, зведені в таблицю чи подані графічно, тощо. Характерні риси емп. рівня пізнання: Об’єкт пізнання вивчається з боку зовнішніх зв’язків. Метою пізнання є протокольна фіксація різних вимірів явища. Логічною формою відображення знання є просте судження. Сфера застосування отриманого знання вузька, вона обмежена кількістю вивчених явищ

Теоретичний (від грец. Θεορία — розгляд, дослідження) рівень пізнання — це, по-перше, логічне узагальнення практичного досвіду людей, по-друге, протилежні емпіричним методам наукові методи пізнання. Теоретичне знання має загальний і необхідний характер і містить відомості про внутрішні закономірності спостережних явищ. На цьому рівні можна отримати певні знання не тільки за допомогою досвіду, а й абстрактного мислення. Характерні риси теоретичного рівня пізнання: Об’єкт пізнання вивчається з боку внутрішніх зв’язків. Метою пізнання є з’ясування сутності явища. Логічною формою отримання знання є умовивід. Сфера застосування отриманого знання широка, вона обмежена лише законами даної теорії.

2) розкрити поняття культура і історичні типи культури. Культура — увесь, за винятком природи, мовно та символічно відтворений і “репрезентований” (штучний, позаприродний) світ, що охоплює різноманітність видів, засобів і результатів активної творчої діяльності людини, спрямованої на освоєння, пізнання і зміну навколишньої реальності та самої себе. Розвиток культури зумовив виникнення і функціонування її різних типів. Залежно від критеріїв виділяють такі типи: за критерієм регіональної приналежності: західний, східний, євразійський типи культури. За критерієм зв’язку з релігією: релігійні, світські культури. За критерієм місця традицій: традиційні, модерністські культури. За критерієм історизму: докласична, класична, неокласична, постнеокласична культура.

А) механізм





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1106 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2374 - | 2099 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.