Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема №7 Договори про виконання робіт. Договори про надання послуг




Методичні рекомендації.

Надаючи характеристику договорам підряду, необхідно звернути увагу на його загальну характеристику, за якою він вважається двостороннім, оплатним та консенсуальним. Особливістю договору є також те, що предмет договору завжди індивідуалізований – результат праці підрядника. Праця може бути спрямована на створення індивідуально – визначеної речі її відновлення, зміни або переміщенні речі.

Необхідно зазначити що договір підряду дещо схожий на трудовий договір, але їх відмінність полягає в тому, що підрядник організовує роботу самостійно, а в трудовому договорі працівник, входячи до трудового колективу, виконує трудову функцію, відповідно до трудового розпорядку.

Потрібно знати що ціна в окремих видах договору підряду може визначатись у твердому або приблизному кошторисі.

При вивченні теми бажано звернути увагу на обсяг прав і обов’язків та на відповідальність підрядника за порушення договору підряду та його різновидів.

За даним алгоритмом необхідно проаналізувати і старанно вивчити побутовий підряд (ст.865-874 ЦК України), будівельний підряд (ст.875-886 ЦК України) і підряд на проектні та пошукові роботи (ст.. 887-891 ЦК України), договір тюнінгу (Закон України «Про операції із давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах» від 15 вересня 1995 р.).

При вивченні договорів про надання послуг студентам необхідно звернути увагу на визначення договорів та їх юридичну характеристику. В кожному договорі потрібно з’ясувати права і обов’язки сторін, форму укладання договору, а у разі необхідності і строки пред’явлення претензій для вирішення спорів.

Для вивчення норм, які регулюють договори перевезення потрібно знати види транспортних договорів, а саме: договори на організацію перевезень, перевезення вантажу, морського транспортного буксирування, транспортної експедиції, експлуатацію залізничних під’їзних шляхів та інші.

Вивчаючи договори зберігання, страхування, доручення, комісії, управління майном доцільно знати їх види особливості і новели, закріплені новим ЦК України.

Важливим є питання розрахункових операцій в Україні. З метою вивчення цієї теми студенти повинні знати порядок розрахунків із застосуванням платіжних доручень, за акредитивами, за інкасовими дорученнями, та із застосуванням розрахункових чеків, розрахунки векселями та інших документів.

Розрахунки готівкою можуть проводитися між фізичними особами у випадках, не пов’язаних із здійсненням ними підприємницької діяльності. Готівкові розрахунки допускаються між юридичними особами, а також між юридичними та фізичними особами, якщо інше не встановлено законом.

Необхідно пам’ятати, що використання на території України готівкової іноземної валюти як засобу платежу дозволяється лише в окремих визначених законодавством України випадках, зокрема, в портах та аеропортах, на територіях митниць тощо.

Для більш детального вивчення теми рекомендується використовувати літературу по банківському праву.


Завдання для самостійної роботи:

 

Розв’яжіть задачі.

 

Задача № 1.

При виконанні підрядником робіт по будуванню житлового будинку при прокладанні фундаменту була пошкоджена міська каналізаційна мережа та вузловий колодязь міського вузла зв’язку “Телеком”. Аварія виникла через розходження між проектними даними, які містяться в отриманих від заказчика документах і фактичним розміщенням каналізаційної мережі та вузлового колодязя “Телеком”. Підрядник припинив всі роботи, усунув наслідки аварії та пред’явив замовнику вимоги про оплату виконаних ним робіт, оскільки сам об’єкт будівництва було законсервовано до з’ясування нових умов будівництва.

Заказчик відмовився від оплати зіславшись на те, що аварія викликана діями самого підрядника і взагалі підрядник повинен був вивчати будівельну ділянку та повідомити про можливість деяких перешкод до початку будівництва. В цьому випадку заказчик міг би звернутися в міськвиконком з клопотанням про заміну виділеної для побудови будинку земельної ділянки.

Чи повинен був підрядник вивчати ділянку сам, чи він повинен дотримуватись проектної документації? Яким чином повинен діяти підрядник при виявленні неврахованих проектом робіт, що потребують додаткових витрат? Якщо б внаслідок аварії був знищений і сам об’єкт будівництва то хто б поніс ризик випадкової загибелі речі? Якщо виним буде визнаний підрядчик то яким чином закон надає йому можливість захистити себе від збитків? Якщо виним буде визнано заказчика то які роботи він повинен оплатити?

Задача № 2.

Комбінат побутового обслуговування уклав договір з Новицькою про ремонт її квартири. Частину матеріалів, необхідних для ремонту, надав комбінат, а шпалери придбала Новицька. Всі ці матеріали робітники комбінату склали в одній із кімнат квартири Новицької. На той час квартира була підготовлена для ремонту.

В ній ніхто на ніч не залишився. Вночі із верхньої квартири протікала вода із незакритого крана, внаслідок чого шпалери, крейда, суха фарба стали непридатними для використання. Крейда і фарби належали комбінату.

Новицька звернулась з вимогою до комбінату про відшкодування вартості шпалер. Комбінат відмовився виконувати таку вимогу, крім того, западав від Новицької відшкодувати вартість крейди та фарби.

Як вирішити цей спір? На якій стороні лежить випадок нового псування майна?

Задача № 3.

Власник приватного будинку Якубенко уклав з Семенковим та Проніним договір на ремонт даху та фарбування будинку до 15 вересня 1998 року за 760 грн.

До зазначеного строку Серенков та Пронін не тільки не відремонтували дах, але й не приступили до роботи. Великі дощі, які пройшли 18 та 19 вересня, пошкодили стелю та стіни в середині будинку. Якубенко був змушений сплатити 850 грн. іншим майстрам, які до того ще й відновили стіни та стелю. Від договору з Семенковим та Проніним Якубенко відмовився і звернувся до суду з позовом про відшкодування завданих йому збитків на суму 90 грн.

Чи задовольнить суд вимоги Якубенко?

Задача № 4.

За договором побутового підряду сержант міліції Грищенко замовив пошив форменого одягу в ательє з матеріалу замовника.

Підрядник видав замовникові корінець документу з назвою “Замовлення на роботи”, де вказав строк виконання робіт та ціну – сто двадцять гривень. За несвоєчасне виконання робіт передбачалася неустойка.

Підрядник прострочив виконання робіт на три дні. Неустойку сплачувати відмовився через те, що замовник не прийшов на чергову примірку. Останній не зміг своєчасно прийти на примірку через службове відрядження.

Підрядник при видачі замовлення наполягав, щоб замовник додатково сплатив раніш не обумовлені гроші в розмірі двадцяти гривень, оскільки костюм був запакований та відпрасований.

Чи був належно укладений договір?

Задача № 5.

Гр. Іванова на час новорічних канікул вирішила відправити до своєї матері доньку 12 років, попередньо попередивши мати про це. Мати Іванової проживаюча у місті Києві купила для внучки на 6 січня квиток до Національної опери на балет “Лебедине озеро” за 52 гр. В зв’язку з акцією “Укрзалізниці” про безкоштовний проїзд на час новорічних свят дітей до 16 років, Іванова придбала такий безкоштовний квиток на 5 січня. Внаслідок значної перевантаженості та неузгодженості при посадці на поїзд з’ясувалося, що місце в поїзді зайняте і вільних нема. Начальник вокзалу запропонував квиток на 6 січня, але Іванова на це не погодилася. Окрім того внаслідок вказаних обставин пропав квиток на балет. Іванова звернулася з позовом до “Укрзалізниці” про відшкодування заподіяних збитків.

Чи уклала Іванова договір з “Укрзалізницею”, якщо так то який? Які права має пасажир та яким нормативним актом крім ЦК визначаються його права? Яка відповідальність виконавця за невиконання договору про надання послуг? Чи вплине на обсяг відповідальності «Укрзалізниці» той факт, що квиток був придбаний безкоштовно?

Для студентів, які своєчасно не виконали самостійну роботу, були відсутні на семінарському занятті, або отримали незадовільну оцінку по темі:

Задача № 1

Авіакомпанія “Одеські авіалінії” прийняла до перевезення 200 місць, загальною вагою 4 750 кг., на адресу виробничо–технічного підприємства “Конструктор”. Вантаж прибув з затримкою у 5 діб, що завдало значних збитків підприємству: не була відвантажена продукція споживачем, зірвано план виробництва.

Підприємство звернулося з вимогою про сплату штрафу за прострочення у сумі 1370 грн. та збитків, завданих простроєм. Авіакомпанія зазначила, що прострочення було викликане несприятливими погодними умовами.

Яке рішення повинен винести господарський суд?

Задача № 2

Жукова стверджувала, що прийшовши на роботу в інститут 10 травня, здала пальто в гардеробі, і як часто робила, не взяла номерок. Коли вона прийшла одержувати пальто, з’ясувалося, що його немає в гардеробі. Оскільки інститут відмовив Жуковой у виплаті вартості викраденого пальто вона звернулася в суд із позовом до інституту. Представник інституту в суді пояснив, що інститут не повинний відшкодувати позивачці збитком, оскільки вона не може пред’явити номерок, що свідчить про здачу пальто в гардероб. Жукова наполягала на своїй вимозі і стверджувала, що співробітники можуть підтвердити здачу нею пальто на збереження в гардероб інституту.

Чи підлягає задовольнянню позов Жукової?

Задача № 3

Ткаченко, що був застрахований за договором змішаного страхування життя, у нетверезому стані чіплявся до перехожих, погрожував їм, а потім вдарив одного з них. Учинивши опір працівникам патрульно–постової служби, Ткаченко впав і вдарився головою, внаслідок чого отримував тяжке тілесне ушкодження і пізніше був визнаний непрацездатним.

Чи буде виплачена страхова сума Ткаченкові? Як її обчислити?

Задача № 4

Громадянин Галкін, уклав договір майнового страхування з СК “Оранта”, за яким застрахував свій будинок та прилеглі будівлі на 50 000 грн. з домовленістю про встановлення умовної франшизи у розмірі 10%.

Його родич Бараш, який знаходився на відпочинку в будинку Галкіна, заїжджаючи у ворота своїм автомобілем, випадково зачепив стійку воріт, внаслідок чого вони впали та зруйнували дерев’яний сарай. Завдана матеріальна шкода була оцінена у сумі 450 грн.

Галкін звернувся до страхової компанії з вимогою про відшкодування завданої шкоди у розмірі 450 грн. Використовуючи ЗУ «Про страхування» та положення ЦК України опрацюйте питання:

Чи буде задоволено вимогу Галкіна? Що таке інститут суброгації та франшизи в договорах страхування?

Задача № 5

Іванов уклав договір кредиту з комерційним банком «Х». З’явившись у банк за одержанням кредиту наступного дня після встановленого договором терміну його одержання, Іванов сказав, що візьме лише половину кредиту. Банк йому відмовив і запропонував узяти кредит повністю відповідно до договору.

Як вирішити спір?

Література та нормативні акти:

1. Конституція України. Прийнята ВР України 28.06.1996р. // Відомості ВРУ. – 1996. – №30. – Ст. 141.

2. Цивільний Кодекс України від 16.01.2003р. // Голос України. – 2003. – №45 – 46 – 12.03.2003р.; №47–48 – 13.03.2003р.

3. Господарський Кодекс України, від 16.01.2003р. // Комп’ютерна правова система “Ліга: Закон”, Нормативно – правові акти України.

4.Сімейний кодекс України від 10 січня 2002 р. // Відомості ВРУ. – 2002.-№21-22; з наступними змінами і доповненнями.

5. Зобов’язальне право: теорія і практика // За ред. О.В. Дзери. – К. – 1998.

6. Цивільне право України: Підручник: у 2–х книгах // О.В. Дзера, Д.В. Боброва, А.С. Довгерт та ін.; За ред. О.В. Дзери, Н.С. Кузнєцової. – К.: Юрінком Інтер, 2002. – Кн. 1. – С.78–86.

7. Цивільне право України: Підручник. Академічний курс. // за ред. Я.О. Шевченко, 2003р.

8. Цивільне право України: підручник // Є.А. Харитонов, Н.О. Саніахметова. – К.: Істина, 2003. – 776с.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 635 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2258 - | 1997 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.