Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поясніть зміст Антропологічного принципу Л.Фейєрбаха




Ф приходити до висновку, що питання про отнош буття до мышл є питання про суть людини, бо мислить лише людина. Слідів фил.,поскольку вона реш питання про отнош мышл до буття, повинна бути антропологією, тобто ученням про чіл, в існуванні, у деят якого це питання знаходить своє фактичне, реальне рішення.

Науки розкривають нерозривний зв'язок мислення з мат процесами в чіл організмі, з відчуттів сприйняттями итд. Чіл неотделим від природи; мислення є необхідний вираз властивою йому биол, фізіолог. діяльності. Ф.утверждаєт: “Новій фил перетворює чіл, включаючи і природу, як базис чіл, в єдиний, универс і вищий предмет фил, перетворюючи, следоват, антропологію, у тому числі і фізіологію, в универс науку.” Антропологія Ф указыв на його прагнення розробити досвідчений сист поглядів. Ф заперечував проти характ свого учення як досвідчений, особливо із за вульгарних матеріалістів (думання - це в-во, що виділяється мозком).

Істотним змістом і назнач. антрополог. принципу є по Ф. наукове тлумачення суспільної свідомості, в кіт він бачить віддзеркалення суті чіл. Ця суть по Ф перш за все плотське життя розуму і серця, різноманіття переживши індивіда. Мова йде слідів про тих, щоб расссматривать разл форми общ свідомості (і релігію) з погляду закл. у ній життєвого змісту. Тут він йде далі за предшеств матеріалістів, кіт стверджували, що релігія позбавлена реального змісту. Ф зводить надєств до природного, нереальне до реального - в цьому осн межа його антропол методу.

Основою антропол Ф є мат вчення про природу. Прір явл єдиною реальністю, а чіл її вищим продуктом. У чіл і завдяки ньому прир відчуває собі, споглядає собі, мислить про собі.

Різноманіття явл природи не може бути зведене до загальної, однорідною первоматерии. Природа вічна. Віникнення і знищення відносяться тоько до окремих явищ. Прір нескінченна в просторі.

“У прир немає ні качану не конци. все в ній знаходиться у взаємодії; все відносно. Все одновремено явл дією і причиною, все в ній всесторонньо і взаємно...” Проте ця глибоко діалектична здогадка не знаходить подальшого розвитку у Ф.

Ф. відстоює положення про нерозривний зв'язок матерії і руху. Проте не указує на якісне різноманіття форм движ. матерії, на їх взаимопереход. Ф говорити і про розвиток, але розуміє її метафизично.

Намагається подолати механисцизм. Він говорити про несводимости вищих форм сущий матерії до нижчих. Псих акти істотно відрізняються від їх физиологич. основи. Єдність суб'єкт з об'єктивним, псих з фізичним не усуває внутрішньої відмінності між ними.

Т.о ф. вчення про природу в цілому не виходить за рамки метаф матеріалізму. Це позначається, наприклад, у Ф. определ природи: “Я розумію під прир сукупність всіх відчуттів сил, мов і істот, кіт чоловік відрізняє від собі, як нелюдське... Або, беручи слово практичне, прир є все ті, що для чіл - незалежно від сверхъест навіювань віри теїста - представляється безпосередньо, плотський, як основа і предмет його життя. Прір є всет, електрика, магнетизм, повітря, вода, вогонь, земля, тварина, рослина, людина, оскільки він явл істотою, мимоволі і що несвідомо діє, - під словом прир я не розумію нічого більш, нічого містичного, нічого туманного, нічого теологічного”.

Проте він не включає в свій розгляд практичну діяльність.

Ф визнає важливу пізнавши функцію теорет мислення і його здатності досягти глибшого пізнання дійсності. Зад мислення - збирати, порівнювати розрізняти, класифікувати відчуттів дані, усвідомлювати, розуміти, виявляти їх прихований зміст, що безпосередньо немає. “Відчуттямі мі читаємо книгу природи, але розуміємо її не відчуттями”. Міслення носити опосередкований хар-тер, тому ті, про що мі мислимо, не завжди явл об'єктом непосредств сприйняття. Як же устанавл істинність наших зрозуміти їх соотв реальної дійсності? Шляхом сопоставл. зрозуміти, теор виводів з плотськими данными.Т.о плотське споглядання - є критерій істинності мислення. Загалом Ф не розуміє сложн діалект зв'язку між відчуттів отраж миру і мисленням, його не цікавить пробл категорій і логіки. Глуб ідея Гегеля про движ теор мислення від абстр до конкретного, овозможности, отже, конкр. мислення залишилася чужою дляФ.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 287 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2507 - | 2376 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.