Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


РОЗДІЛ 4. Інвестиційні проекти.




4.1 Оцінка ефективності вкладення інвестицій в селянсько-фермерські господарства.

Інвестиції в сільське господарство загалом, при умовах обмеженості внутрішніх ресурсів, є найбільш привабливим джерелом матеріально-технічного та фінансового забезпечення. Однак їх обсяг та рівень ефективності залишаються вкрай недостатніми через наявність цілої низки чинників: нестабільність політичної ситуації і законодавчої бази, низька інвестиційна привабливість українського агропромислового комплексу для іноземних інвесторів та ін. В Україні сьогодні не дотримується жодна з двох основних умов інтенсивного надходження іноземних інвестицій – отримання прибутку і захищеність вкладень. Законодавча база ще досить далека від досконалості. Однак, вона є і дає можливість іноземним інвесторам розвивати свою діяльність.

У відомому рейтингу журналу “Institutional Investor” за 1999 рік Україна серед 136 країн займає 112-те місце. Таким чином, на думку інвесторів, зараз існує 111 країн, де інвестування здається вигіднішою та безпечнішою справою.

Житомирська область є досить інвестиційно привабливою. Станом на 1 липня 2011р. загальний обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій в області становив 91,8 млн. дол. У розрахунку на одного мешканця це складало 222,7 дол. по області.

Інвестиції надходили з 37 країн світу. Найбільші вкладення належали нерезидентам з Кіпру, Швейцарії, Нідерландів, Італії, Віргінських островів (Британія) та Польщі, та на які припадало 90,0% обсягу інвестицій.

Так як наша країна є аграрною державою, а запаси її чорноземів становлять 27% від усієї кількості світових запасів земель, то вкладання коштів в аграрний сектор промисловості є дуже вигідним.

Зерновиробництво відноситься до стратегічних галузей, оскільки відіграє важливу соціально-економічну роль, що набуває все більшої актуальності з врахуванням проблеми глобального забезпечення населення продовольством.

Згідно з чинним законодавством, інноваційний розвиток в Україні забезпечується за рахунок фінансування з різних джерел. Джерелами фінансової підтримки інноваційної діяльності є:

1) кошти Державного бюджету України;

2) кошти місцевих бюджетів і бюджету Автономної Республіки Крим;

3) власні кошти спеціалізованих державних і комунальних інноваційних фінансово-кредитних установ;

4) власні чи запозичені кошти суб’єктів інноваційної діяльності;

5) кошти (інвестиції) фізичних і юридичних осіб;

6) інші джерела, не заборонені законодавством України.

Роль держави щодо заохочення інвестування полягає як у створенні загального сприятливого інвестиційного клімату в країні, так і в реалізації системи конкретних заходів щодо стимулювання припливу капіталу і пошук потенційних інвесторів, розробка інвестиційних проектів для всіх регіональних рівнів та удосконалення податкової і митної політики. Так як в Україні всі ці умови не виконуються в достатній мірі, то АПК залишається, відповідно, недостатньо інвестованим, хоч і багато країн проявляють ініціативу до співпраці з Україною. Прикладом цього є Китай (дані на 27.09.2011), який готовий інвестувати в галузь сільського господарства України 10 млрд. дол. у разі наявності узгоджених сторонами конкретних проектів.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства України з посиланням на міністра аграрної політики і продовольства Миколу Присяжнюка.

В рамках візиту української делегації на чолі з головою правління Національного банку України Сергієм Арбузовим до Китайської Народної Республіки, обговорювалися питання фінансування Ексімбанком Китаю інфраструктурних і агропромислових інвестиційних проектів в Україні, а також участі китайського банку у фінансових операціях на земельному ринку України.

«Китай приділяє значну увагу розвитку відносин з Україною в галузі сільського господарства. Президент Ексімбанку проінформував нас, що банк готовий забезпечити інвестиції в сільське господарство України на суму 10 млрд. дол. США у разі наявності узгоджених сторонами конкретних проектів», - сказав М.Присяжнюк.

У прес-службі відзначили, що найближчим часом Ексімбанк має намір відправити до України робочу групу, яка на постійній основі співпрацюватиме з українськими партнерами.

Керівник Мінагропроду також зустрівся з головою правління Китайської національної корпорації з розвитку сільського господарства Лінь Шенлі. Сторони обговорили перспективи і умови співпраці найпотужнішої китайської корпорації в галузі сільського господарства з Україною в сферах рослинництва, тваринництва, промислової рибної ловлі та переробки морепродуктів.

«Для конкретної роботи в Україні в жовтні цього року керівництво і фахівці корпорації відвідають Україну і зустрінуться з представниками Державної продовольчої та зернової корпорації України, агропідприємств, які займаються тваринництвом і переробкою свинини, телятини, м`яса птиці, а також українськими рибалками», - відзначив міністр.

За словами М.Присяжнюка, інтерес китайської сторони полягає в тому, щоб імпортувати з України продукти харчування, а також спільно з Україною реалізовувати їх на ринках інших країн.

 

4.2 Детальна оцінка ефективності інвестиційного проекту.

Ефективність вкладання коштів в СФГ імені Мічуріна полягає в тому, що, попри і так достатньо високий рівень прибутків, ще вищих результатів господарство могло б досягати лише за систематичного і цілеспрямованого новаторства, націленого на пошук можливостей, які відкрили б середовище господарювання щодо виготовлення і впровадження нових видів товарів, освоєння нових ринків і форм організації виробництва. Це передбачає особливий, новаторський стиль господарювання, в основі якого — орієнтація на нововведення, систематична і цілеспрямована інноваційна діяльність.

 

Так, закупівля і встановлення новітнього обладнання, нових моделей сільськогосподарських машин та устаткування допомогла б уникнути значних втрат, в нашому випадку, зернових культур, на даному господарстві при їх збиранні, транспортуванні та зберіганні. На сьогоднішній день в СФГ імені Мічуріна на балансі рахується техніка, термін експлуатації якої вийшов близько двадцяти років тому, але вона продовжує працювати. Через таку зношеність матеріально-технічної бази відбуваються часті поломки, внаслідок чого збирання врожаїв затягується, через що також в значній мірі знижується частка зібраного зерна.

Також дані інвестиції можна було б використовувати для закупівлі нових сортів рослин, за рахунок яких, як відомо, можливим було б отримання 30-35% приросту врожайності. що, в свою чергу збільшило б обсяги отриманого зерна та значно підвищили б прибутки господарства. Можливим також було б введення в виробництво новітніх технологій вирощування рослин та освоєння нових видів діяльності.

Інноваційна діяльність на сьогоднішній день є однією з основних умов виробництва конкурентоспроможної продукції і виступає чинником ефективного функціонування підприємств та розвитку економіки держави. Ефективність господарської діяльності підприємств залежить від ряду чинників, визначальними серед яких є, в сучасних умовах, інвестиційне забезпечення та розвиток інноваційної діяльності. Інвестиційна підтримка інноваційної діяльності не може бути забезпечена в повному обсязі без розвиненої фінансово-кредитної системи, фондового ринку, розвитку науки та техніки, тому це питання повинне розглядатись на державному рівні, а не на рівні одного підприємства.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 313 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2489 - | 2331 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.