Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема: Історичний костюм стародавнього Єгипту




 

Мета роботи: Вивчити матеріальну культуру Древньго Єгипту і художнего оформлення одягу, тканин і виробів декоративно-прикладного мистецтва давньоєгипетської культури.

КОРОТКІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

Одна з найдавніших культур на землі – культура Древнього Єгипту, що відноситься до архаїчного періоду розвитку цивілізації. Історія Древнього Єгипту – великої рабовласницької держави східних деспотій починається з 4 ст. до нашої ери.

Умовно вона поділяється на чотири періоди:

- епоха Древнього Царства – період становлення і розвитку держави (3 – 2 тисячоріччя до н.е.);

- епоха Середнього Царства – період розквіту держави (2065 - 1660 р., 2 –1 тисячоріччя до н.е.);

- епоха Нового Царства – період зрілості і розквіту держави (1570 - 950 р., 2 тисячоріччя – 9-8 ст. до н.е.);

- епоха Пізнього Царства - період заходу давньоєгипетської культури і втрата державної самостійності в результаті іноземних війн з персами, Олександром Македонським і Римською імперією (9–5 ст. до н.е.).

Весь період існування давньоєгипетської держави від Древнього Царства до Пізнього єгипетський костюм залишався незмінним. Це пов'язано з незмінними основами соціального укладу держави, що протягом тисячоріч залишалася централізованою рабовласницькою державою з необмеженою владою монарха-фараона. Ручна праця ремісників і рабів створює в цей час предмети побуту і тканини добротної якості, але мало різноманітні по матеріалу, обробці і формі. Таким же простим і невигадливим був одяг єгиптян.

Лише в період максимального розширення зовнішніх зв'язків у часи Нового Царства внаслідок безперервних війн і розвитку торгівлі одяг єгиптян помітно ускладнюється. У єгипетський костюм починають частково проникати елементи одягу інших країн і в першу чергу народів Передньої Азії. Класова диференціація суспільства також сприяє появі нових форм одягу. Але все рівно, поряд з новими формами одягу древній традиційний одяг - схенти - існує довгий час. Практично древні чоловічі схенти і жіночий калазирис були основною формою одягу до елліністичного періоду історії Древнього Єгипту. Лише після завоювання Єгипту Олександром Македонським, та особливо після перетворення Єгипту в римську провінцію, давньоєгипетський костюм, як національний одяг, цілком зник зі світової арени.

 

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

 

Схенти (єгип.-греч. chenti) - чоловіча настегнова пов'язка жителів Древнього Єгипту для всіх станів протягом усієї його історії.

Клафт-ушебти (єгип.-греч. claft) - головний убір фараона, що складається з тканини, переважно смугастої, яка покроєна особливим образом, стрічки і металевого обруча з уреєм.

Калазіріс (єгип.-греч. calasiris) – спочатку жіночий одяг древніх єгиптянок. Пізніше калазіріс носили також і чоловіки. Жіночий калазіріс – це пряма сорочка трохи вище щиколоток з однією або двома косокутними бретелями. Калазіріс з тонких тканин був привілеєм знатних єгиптянок. В епоху Середнього, а потім і Нового Царства з'являються різні варіанти цього одягу: плісировані, з тонкою і широкою, закладеною великими складками, оборкою; вишиті; покриті сіткою з керамічного намиста; складно задраповані.

Синдон (єгип.-греч. sindon) – частина чоловічого одягу епохи Нового Царства. Синдон це драпірований або плісирований шматок тканини, який звичайно обертали поверх калазіріса навколо стегон і зав'язували попереду.

Суcх (єгип.-греч. soush) - одяг фараона періоду Нового Царства, який складається із сорочки (або калазіріса) і синдона, задрапірованого навколо стегон.

Урей (єгип.-греч. uraeus) – прикраса у вигляді маленької золоченої змії, - один із символів влади фараона, що завжди прикрашав його головний убір.

Ускх (єгип-греч. usckh.) - велике широке намисто, символ сонця в Древньому Єгипті.

Атев (єгип.-греч. ateve) – подвійна корона фараона, що сформувалася після об'єднання Верхнього і Нижнього Єгипту.

ЗМІСТ РОБОТИ

1. Дати коротку хронологічну характеристику суспільного ладу і творів декоративно-прикладного мистецтва розглянутого періоду.

2. Скласти словник термінів костюма і назв тканин.

3. Розробити крок тканини, з огляду на особливості орнаментації і колористичного рішення творів декоративно-прикладного мистецтва давньоєгипетської культури.

4. Виконати робочий ескіз чоловічого і жіночого костюма.

 

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

 

1. До якого типу одягу відноситься одяг древніх єгиптян?

2. Назвіть основні елементи костюма древніх єгиптян?

3. Які елементи з традиційного костюма древніх єгиптян Ви можете знайти в сучасному костюмі?

4. Які найбільш популярні тканини використовувалися в одязі єгиптян?


ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2

 

Тема: ЕПОХА ДРЕВНЬОЇ АНТИЧНОСТІ. ДАВНЬОГРЕЦЬКИЙ КОСТЮМ

 

Мета роботи: на прикладі давньогрецького костюма вивчити матеріальну культуру і художнє оформлення одягу, тканин і виробів декоративно- прикладного мистецтва античної культури.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 560 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2205 - | 2093 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.