Нова освітня ситуація передбачає відпрацювання нової структури і технології управління і, отже, зміни підходів в організації і змісту управлінської діяльності установи.
До теперішнього часу в установі склалася наступна структура управління:
- Рівень директора школи;
- Рівень заступника директора;
- Рівень керівників МО;
- Рівень педагогічних працівників.
На кожному з рівнів по горизонталі розгортається своя структура органів, які взаємопов'язані з суб'єктами по вертикалі і горизонталі. В організаційній структурі представлені як професійні керівники: заступники директора, керівники методичних об'єднань, так і різні громадські суб'єкти: голова профкому, голова ради школи, що необхідно для ефективного управління школою. У структурі управління школою ставлення того чи іншого суб'єкта управління до певного характеризується координаційними і субординаційними зв'язками як по вертикалі, так і по горизонталі. Система взаємозв'язку організаційної структури характеризується:
Діяльність директора і його заступників регламентована функціональними обов'язками, переглянутими і відкоригованими відповідно до сучасних вимог, що дозволило регламентувати діяльність членів управлінської ланки з урахуванням виконання основних управлінських функцій і конкретно визначити зміст діяльності кожного члена управлінського апарату.
Діяльність структурних підрозділів регламентована «Положенням про педагогічну раду», «Положенням про методичне об'єднання».
Таким чином, всередині шкільного управління виділені ієрархічні взаємопов'язані рівні управління, визначено зони функціонування органів управління кожного рівня, зв'язку між ними. Система управління на всіх рівнях є відкритою і розвивається, що забезпечує стійкість координації діяльності всіх ланок установи.
Одним з напрямків вдосконалення управління школою є вдосконалення організаційної структури управління. В умовах демократизація управління зросла значимість перерозподілу управлінських функцій між всіма суб'єктами, задіяними у здійсненні освітніх завдань. Делегування прав і повноважень верхніх рівнів управління нижнім в умовах школи дозволяє ефективно здійснювати освітній процес, що підвищує ефективність управління на будь-якому рівні.
Директор спільно з адміністрацією та керівниками підрозділів визначають перспективи розвитку школи, визначають етапи і змісту роботи, контролюють діяльність школи в цілому та окремих його підрозділів (структур), створюють умови (нормативні, інформаційні, стимулюючі, ергономічні) для здійснення професійно-педагогічної діяльності. Особливістю діяльності суб'єктів рівня керівників функціональних служб є організація освітнього процесу, діагностика здійснення виховної та навчальної роботи, відстеження ефективності роботи педагогічних працівників.
В організаційній структурі управління школою частину повноважень з верхніх рівнів управління делеговані суб'єктам на нижчі рівні управління. Наприклад, колегіальному органу (педагогічної ради) делеговані повноваження:
- затвердження освітньої програми та навчального плану школи;
- затвердження програм навчальних дисциплін і курсів варіативного компонента навчального плану;
- затвердження річних графіків навчального процесу;
- затвердження структури управління, положень про структурні підрозділи штатного розкладу, функціональних обов'язків;
- затвердження змісту та організаційних форм додаткової освіти учнів;
- затвердження планів роботи школи на навчальний рік та ін
Керівникам функціональних служб делеговані повноваження в організації освітнього процесу в школі, у здійсненні внутрішкільного контролю і аналізу виконання навчальних програм і програм додаткової освіти учнів. Крім того, в їх компетентності знаходиться визначення індивідуальних цілей роботи, у плануванні певного (в рамках функціонала) участі педагогів у роботі творчих груп, методичних об'єднань, в загальному керівництві своїм підрозділом.
Управління освітньою установою - це особлива діяльність, у якій її суб'єкти за допомогою планування, організації, керівництва і контролю забезпечують організованість спільної діяльності учнів, педагогів, обслуговуючого персоналу та її спрямованість на досягнення освітніх цілей і цілей розвитку установи. Відповідно до положення у ієрархічній структурі кожен орган формує документаційну базу, яка є повністю підпорядкована діяльності дирекції школи.