Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зміст та послідовність виконання роботи. 1. Використовуючи навчальну та методичну літературу, методичні рекомендації до виконання роботи, ознайомитися з основними видами трикотажних матеріалів




1. Використовуючи навчальну та методичну літературу, методичні рекомендації до виконання роботи, ознайомитися з основними видами трикотажних матеріалів, їх класифікацією та способами виробництва.

2. Ознайомитись з будовою трикотажного полотна та будовою трикотажної петлі.

3. Ознайомитись з основними технологічними процесами виготовлення трикотажних виробів.

4. Розглянути способи оздоблення трикотажного полотна.

5. Оформити звіт.

Матеріальне забезпечення

1. Методичні рекомендації до виконання лабораторної роботи.

2. Навчальні посібники.

3. Колекція зразків трикотажних полотен за класифікацією.

4. Схеми трикотажних переплетень.

Зміст звіту

1. Назва та мета роботи.

2. Основні визначення трикотажних полотен за будовою, способами виробництва.

3. Перерахувати технологічні етапи виготовлення трикотажних виробів різними способами.

4. Альбом зразків трикотажних полотен за класифікацією.

Контрольні запитання

1. Основні характеристики трикотажного полотна.

2. Будова трикотажної петлі.

3. Основні види трикотажних переплетень.

4. Характеристика способів оздоблення трикотажних полотен.

5. Основні види трикотажних полотен за способом виробництва.

6. Класифікація трикотажу по виду сировини.

Рекомендована література

1. Мальцева Е.П. Материаловедение текстильных и кожевенно-меховых материалов. – М.: Легпромиздат. – 1989.

2. Мальцева Е.П. Лабораторный практикум по материаловедению текстильных и кожевенно-меховых материалов. – М.: Легпромиздат. – 1989.

3. Изгородин А.К. Основы текстильного производства. – М.: Просвещение. – 1988.

Лабораторна робота ТМ-16

Класифікація нетканих матеріалів

Мета роботи. Ознайомитись зі способами виробництва та класифікацією нетканих матеріалів, їх асортиментом та властивостями.

Теоретичні відомості

 

Нетканими називаються матеріали, що виробляються за механічною, фізико-хімічною або комбінованою технологією безпосередньо з волокнистих настилів, шарів ниток, каркасних матеріалів або їх поєднання в одному матеріалі.

Процес виготовлення включає в себе: формування настилу, кріплення настилу у відповідності з визначеною технологією, фарбуючи-оздоблювані операції.

До механічної технології виготовлення нетканих матеріалів відносять в’язально прошивний, голкопробивний та валяльний способи. До фізико-хімічної технології відносять клейові способи, при яких з’єднання настилу відбувається сухими або рідкими зв’язуючими речовинами. Комбінована технологія – поєднання механічної та фізико-хімічної технології.

Найбільша кількість нетканих матеріалів виготовляється з волокнистих настилів, розташування волокон в яких може бути хаотичним або орієнтованим. З’єднання настилу виконується різними способами.

В’язально-прошивний спосіб включає в себе елементи шиття та в’язання. Настил прокалується рядом трикотажних голок, змонтованих в гребінку, та пров’язується з утворенням основов’язаного переплетення. В залежності від виду настилу в’язально-прошивні матеріали поділяються на холсто-, нитко- та тканепрошивні.

Холстопрошивні матеріали виробляються на чесально-в’язальних агрегатах.

Ниткопрошивні матеріали створюються шляхом пров’язування ниток, що укладені в поперечному направленні або двох систем ниток, накладених один на одне, третьою системою.

Тканепрошивні матеріали виготовляються на машинах, що забезпечує одностороннє петлеутворення.

Голкопробивний спосіб основан на зкріпленні волокнистого холсту волокнами цього холста.

Клейовий спосіб основан на зкріпленні настилу сухими або рідкими зв’язуючими.

Комбінований спосіб забезпечує краще зкріплення настилу, так як з’єднання відбувається одночасно двома або декільками способами.

Неткані матеріали можна класифікувати за різними ознаками: за технологією виготовлення, способу виробництва, будові, волокнистому складу, призначенню. За волокнистим складом неткані матеріали поділяються на бавовняні, вовняні, шовкові, льняні.

По призначенню неткані матеріали поділяють: для виробництва одягу та взуття, для домашнього вжитку, для гігієнічних виробів; промислового застосування (ізоляційні, фільтровані, каркасні для штучної шкіри, хутра, тощо).

Асортимент нетканих матеріалів різноманітний і збільшується з кожним роком.

Холстопрошивні полотна займають в асортименті нетканих матеріалів найбільше місце. Це масивні, товсті, рихлі неткані матеріали, що мають високі теплозахисні властивості. Холстопрошивні полотна випускають для технічних цілей та для виготовлення одягу.

В асортименті бавовняних холстопрошивних полотен переважають полотна технічного призначення.

В асортименті шовкових холстопрошивних полотен переважають фільтровані, каркасні для штучного хутра, полотна для покривал, ковдр, декоративні та прокладочні.

Ниткопрошивні полотна більш різноманітні по зовнішньому вигляду, ніж холстопрошивні: від витончених прозорих та напівпрозорих блузочних та гардинних до масивних костюмно-платтяних та мебельно-декоративних. Зовнішній вигляд та властивості ниткопрошивних полотен залежать від фарбування, конструкції та складу ниток, що створюють настил, кількості систем ниток та взаємного розташування їх в настилі, виду прошивної системи та трикотажного переплетення, характеру оздоблення та художньо-колористичного оформлення матеріалу.

В асортименті бавовняних полотен для використання в биту випускають полотно, прошите крученою бавовняною пряжею.

Напіввовняні ниткопрошивні полотна випускають для одягу та оббивки меблів.

В асортименті шовкових ниткопрошивних полотен типу тканин найбільшу удільну вагу займають костюмно-платтяні та декоративні полотна, випускають також блузочні полотна та полотна технічного значення.

Тканепрошивні махрові полотна переважають в асортименті господарчих бавовняних нетканих матеріалів. Вони мають високі показники гігієнічних властивостей та широко застосовуються для виготовлення халатів, пляжних ансамблів, виробів дитячого асортименту.

Голкопробивні полотна випускають для виготовлення одягу, а також для технічних цілей. Завдяки високій пористості, володіють високими теплозахисними властивостями, гарною повітре- та паропрониклевістю. Полотна виробляють з волокон, які стійкі до прання та хімічної чистки.

Клейові неткані матеріали в одязі в основному використовують для прокладки, що забезпечує та зберігає форму виробу.

Флізелін – нетканий матеріал, що використовується для прокладки в борту, коміри, хлястики, клапани, тощо. Флізелін з клейовим покриттям використовують для фронтального дублювання деталей швейних та трикотажних виробів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 298 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2439 - | 2195 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.