Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Причетність до терористичних актів




Останнім часом терористи з ІДІЛу все частіше потрапляють в новинні стрічки світу, але інформація, яка про них подається направлена на показ дій іділівців, не надаючи уваги хто вони взагалі і звідки з'явились. Але хоча б базові речі знати потрібно.

Коментар

Відомий український історик Василь Павлов роз'яснив: «ІГІЛ, він же Даіши, це невизнана сунітська ісламська держава на території східної Сирії і західного Іраку. Фактично ІГІЛ вдає із себе велике терористичне угрупування, що захопило кілька міст Сирії і Іраку, користуючись слабкістю місцевих армій, громадянською війною в Сирії і віковим холіваров шиїтів і сунітів.

Абревіатура ІГІЛ розшифровується як Ісламська Держава Іраку і Леванту. Левант - історична область на території нинішніх Сирії, Лівану і Ізраїлю. На територіях, захоплених ІГІЛ, діють варварські закони радикального ісламу: жінок викрадають в рабство, чоловіків змушують воювати за ісламістів, християни і єзиди піддаються гонінням і геноциду, пам'ятники неісламської культури демонстративно руйнуються. ІГІЛ також нелегально торгує нафтою, рясно наявної в захоплених районах, а на виручені гроші купує зброю і вербує нових бойовиків у свої ряди.»

Ця терористична група була заснована у 1999 році йорданським радикалом Абу Мусаб аз-Заркаві як “Організація Монотеїзму і Газавату”, А з 2006 проголосила себе “Ісламською державою Іраку”.

Мета та сенс існування

Зараз ІДІЛ контролює територію з населенням 10 млн. чоловік в Іраку і Сирії. У цієї терористичної групи є навіть свій прапор з надписом Шахада, який свідчить про віру в єдиного бога і місію Пророка Мухамеда. Також їх не слід путати з “Аль-Каїдою”, від якої вони відкололись. Метою ІДІЛу є заснування Сунітської держави на чолі з халіфом і розширити свій вплив на всю земну кулю незважаючи на людські жертви. “Халіфівці” хочуть побудувати на захоплених землях свою державу з шаріатом і гуріями. Коли орди з автоматами захоплюють місто, вони зразу ж виставляють на місці свою бородату поліцію, а діячі рангом вище організовують управління місцевою адміністрацією і шаріатськими судами. Відкриваються магазини, соц. служби і з'являються речі з нормального життя. Каатаючись містом іділівці за допомогою гучномовців вітають місцевих жителів з приходом нового праведного порядку і обіцяють, що нікого безпричинно карати не будуть.

Також вони роздають біднякам хліб обов'язково знімаючи це на камеру, а в сирійській Пальмірі, наприклад, вони підірвали тюрму, в якій при Асаді убивали і допитували ув'язнених. Самі ж вони убивають і допитують ув'язнених в інших місцях, а чому б і ні. Ще одним досяягненям “Халіфату” є чеканка власної монети. І якщо раніше вони малювали на купюрах палаючі будинки WTC, то зараз взагалі не потрібно фантазувати: вони зображують зразу всю карту світу.

Як все це могло організуватись у щось схоже на державу?

Це так сталося тому, що в основі ІДІЛу лежить жорстка організація і постійний контроль, який супроводжувався з початку, на відміну від “Аль-Каїди”, де не зрозуміло хто командує, а хто підпорядковується.

У Іраку і Сирії, ІДІЛ використовує існуючу адміністративно-територіальну систему, тільки-но перейменував адміністративні одиниці у вілайати або провінції. У червні 2015, офіційно проголошено створення філій в Лівії, Єгипті (Синайський півострів), Саудівській Аравії, Ємені, Алжирі, Афганістані, Пакистані, Нігерії і Північному Кавказі. За межами Іраку і Сирії, має підконтрольну територію тільки в Сінаї, Афганістані, і Лівії. IДІЛ також має представництво в Марокко, Лівані, Йорданії, Туреччині, Ізраїлі і Палестині, але не має офіційних філій в цих країнах.

 

Причетність до терористичних актів

Терористичні дії ІДІЛ почалися ще в 2007 році. Одним з перших терактів, за який угруповання взяло відповідальність, був підрив фугасу поблизу міста Баакуба в провінції Діяла (Ірак) 6 травня 2007, внаслідок якого загинув російський фотокореспондент Дмитро Чеботаєв і 6 американських військовослужбовців. Починаючи з 2009, угруповання регулярно заявляє про свою відповідальність за вибухи, напади та інші злочини, зокрема.

25 жовтня 2009 — підрив двох начинених вибухівкою автомобілів в центрі Багдада (біля будівель адміністрації губернатора і міністерства юстиції): загинули 155 осіб.

31 жовтня 2010 — Захоплення заручників в кафедральному соборі Багдада, що належить Сирійській католицькій церкві: загинули 58 осіб.

Сирійський фронт: на початку серпня 2013 бойовики ІДІЛ атакували позиції курдських бойовиків на прикордонних з Туреччиною територіях Сирії. Восени 2013 року бойовики ІДІЛ вели бойові дії в районі сирійських міст Ідліб,Алеппо і Аазаз як проти "Вільної сирійської армії» так і проти курдських ополченців.

Наприкінці 2013 року ІДІЛ установив контроль над сирійським містом ар-Ракка, який став неофіційною столицею ІДІЛ в Сирії. Місто швидко було впорядковано, засновані шаріатські суди, управління містом ґрунтується безпосередньо на ісламських законах.

Точна чисельність іділівців невідома і приблизно налічує приблизно 10 тисяч бойовиків. Є припущення, що «ІДІЛ» отримує кошти від індивідуальних спонсорів з країн Перської затоки. Також джерелом прибутків ІДІЛ є грабіжництво, викупи за заручників та продаж наркотиків.

Угрупування вже контролює багату на нафту місцевість на півночі Сирії. Після захоплення Мосула в Іраку його позиції зміцнилися. Є інформація, що вони отримали 425 млн доларів, які зберігалися у національному банку в Мосулі, і що невдовзі джихадисти можуть захопити найбільші в Іраку нафтові родовища у Байджі, на південь від Мосула.

За останніми відомостями керівником «ІДІЛ» був Абу Бакраль-Багдаді. Державний департамент США обіцяв нагороду у 10 млн доларів за інформацію про його місцеперебування. Він також відомий на прізвисько Абу Дуа, і у США вважався одним з найнебезпечніших екстремістів.

Аль-Багдаді народився 1971 року в іракському місті Самарра і називав себе спадкоємцем пророка Мухаммеда. Він вивчав іслам в Університеті Багдада, тривалий час воював на боці іракської Аль-Каїди. Американці заарештовували його 2005 року, але через чотири роки звільнили. Він був проголошений головою Ісламської держави Іраку — до якої тоді ще не входив Левант — у травні 2010 року.

Ще однією значимою фігурою є голова Аль-Каїди Айман аль-Завахірі. За нього дають винагороду — 25 млн доларів.

Вихід

На досягнутих цілях ІДІЛ зупинятись не збирається, тому потрібно прийти до більш жорстоких і ефективних мір...

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 303 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2394 - | 2151 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.