Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Навчально-методичне забезпечення дисципліни




Вступ

 

 

«Бюджетно-податкова політика» належить до спеціальних навчальних дисциплін, покликаних забезпечити підготовку фахівців з освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» за програмою «Державне управління економікою». Базою цієї дисципліни є знання, одержані студентами з фундаментальних економічних дисциплін «Макроекономіка» та «Державне регулювання економіки». Крім того, вона пов’язана з дисциплінами фінансового напряму, такими як «Бюджетна система», «Податкова система в Україні» та ін.

Дисципліна «Бюджетно-податкова політика» має теоретико-прикладний характер. У теоретичному аспекті вона дає змогу студентам оволодіти знаннями щодо бюджетної та податкової політики держави, у прикладному — набути базових положень з методики бюджетної та податкової роботи, сформувати навички проведення розрахунків. Дисципліна орієнтує студентів на практичну діяльність у бюджетно-податковій сфері державного управ­ління, що сприятиме підготовці нової генерації економістів-фа­хівців, здатних розв’язувати складні макроекономічні проблеми трансформаційної економіки України.

При підготовці даного посібника було використано існуючі навчальні, монографічні та періодичні джерела з питань бюджету і податків провідних вітчизняних та зарубіжних вчених-економіс­тів, здійснена перша спроба узагальнення та синтезу новітніх наробок з питань бюджетно-податкової політики з метою їх донесення до студентської аудиторії, а також застосовано методичні рекомендації НДЕІ Міністерства економіки України «Прогнозування і розробка програм» за редакцією В. Ф. Бесєдіна, методичні матеріали Кабінету Міністрів України «Порядок розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів та нормативів відрахувань від загальнодержавних податків і зборів на 2001 рік», аналітичні матеріали Групи фіскального аналізу при Комітеті Верховної Ради з питань бюджету з метою наближення навчального процесу до реальної практики бюджетно-податкового регулювання в Україні.

Типова програма дисципліни

 

 

Бюджет навчального часу — 81 год.

Тематичний план дисципліни

Тема Форми навчання
Денна Заочна
Лекції Практ. заняття Індивід. заняття Самост. робота Лекції
  Бюджетно-податкова політика як складова фінансової політики держави          
  Бюджетна стратегія і тактика          
  Бюджетний механізм          
  Податкова політика та механізм оподаткування          
  Бюджетно-податкова політика та забезпечення платоспроможності держави          
  Бюджетно-податкова політика: досвід зарубіжних країн          
Усього годин:          

Навчально-методичне забезпечення дисципліни

Тема 1. Бюджетно-податкова політика
як складова фінансової політики держави

…Стан і динаміка державних фі­нансів визначаються рішеннями держави і діями публічної влади.

Поль Марі Годме

Основна проблематика Цілі
· Фінансова політи­ка держави: сутність і складові · Бюджетно-подат­кова політика: економічний зміст, завдання і цільова спрямованість · Відносні межі ефективності бюджетно-податково­го регулювання та фактори, що їх визначають · Організаційне, за­конодавче та інфор­маційне забезпечен­ня бюджетно-подат­кової політики Ефективна бюджетно-податкова політика в цілому визначає економічну політику держави, виступає одним з ключових факторів забезпечення реальних змін у національному господарстві. Незважаючи на те, що бюджет і податки мають багатовікову історію, їх теоретичне осмислення розпочинається тільки в ХVІІ ст., а постановка та наукове обґрунтування проблеми впливу державного бюджету країни на її економічний розвиток з метою вирішення певних завдань — з 1-ї половини ХХ ст. Виходячи з реалій нинішнього господарювання в Україні і тієї теоретичної бази, що описує дану проблему, тема 1 зосереджує увагу студентів на таких цільових установах: ü ознайомитися в цілому з проблемою, дослідити, як її подано в монографічній і періодичній літера- турі; ü з’ясувати термінологічний апарат, що описує проблему; ü виявити основні державні органи, які формують і реалізують бюджетно-податкову політику, розглянути їх субординацію та основні функції; ü ознайомитися із законодавчими актами, що ре- гулюють бюджетні відносини та оподаткування в Україні, спробувати знайти в них суперечності і недоліки та з’ясувати можливості їх удосконалення




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 399 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2489 - | 2352 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.