Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Для сліпих учнів молодшого шкільного віку – 7 років




Тестування фізичних якостей

Види випробувань Стать Рівні, бали, нормативи  
Висо-кий Дос-татній Серед-ній Початковий
12-10 9-7 6-4 3-1
Швидкість Частота рухів ніг за 5 секунд (разів) Х Д        
Витривалість Біг за 5 хвилин (м) Х Д        
Гнучкість Нахил тулуба вперед (см) Х Д +2 +5 +2 -5 -3 -15 -12
Сила Піднімання в сід за 1 хвилину (разів) Х Д        
Спритність Метання малого м’яча в ціль з відстані 3 м (очки) Х Д        
Швидкісно-силові якості Стрибок у довжину з місця (см) Х Д        

Спеціальне тестування

Види випробувань Стать Рівні, бали, нормативи  
Висо-кий Дос-татній Серед-ній Початковий
12-10 9-6 6-4 3-1
Теоретичні знання   12-10 9-7 6-4 3-1
Точність відтворення часового параметру (с) Х Д   1,5 1,5   2,5 2,5
Рівновага (с) Х Д        
Точність рухів (º) Х Д 5,0 5,0 6,0 6,0 8,0 8,0 10,0 10,0
Ходьба до цілі (см) Х Д        
Вправи за вибором школи Х Д 12-10 12-10 9-7 9-7 6-4 6-4 3-1 3-1

К л а с

(70 год.; 2 год. на тиждень)

№ п/п Го-ди-ни   Зміст навчального матеріалу   Навчальні досягнення учнів Спрямованість корекційно-розвивальної роботи та очікувані результати
    Теоретичні відомості: Рухова активність протягом дня; значення та правила виконання ранкової гігієнічної гімнастики вдома; значення і зміст фізкультурної паузи під час виконання домашніх завдань; правила особистої гігієни; профілактика травматизму та шкідливих звичок; правила безпеки під час занять фізичними вправами; руховий режим дня і загальний вплив фізичних навантажень на організм, гігієнічні основи загартування; фізіолого-гігієнічна характеристика і значення бігових вправ. Учень: Наводить прикладизагального впливу фізичних навантажень на організм. Пояснюєзначення та правила виконання ранкової гігієнічної гімнастики вдома, правила безпеки під час занять фізичними вправами, фізіологічне значення бігових вправ. Характеризуєруховий режим дня і загальний вплив фізичних навантажень на організм. Володієнавичками виконання ранкової гімнастики та фізкультурних пауз вдома. Дотримуєтьсяправил безпеки під час занять фізичними вправами.   Сприяти розвитку понятійного апарату мови і мовлення, усіх функцій та видів мовлення. Коригувати формування усіх сторін та складових діяльності (потреб, мотивів, інтересу до процесу, змісту, результату, позитивного ставлення до діяльності.  
    Гімнастика Шикування та перешикування: шикування в колону по одному, в шеренгу, в коло, парами; повороти наліво, направо вільним способом; виконання команд «Шикуйся!», «Струнко!», «Вільно!», «Розійдись!»; Привітання. Називаєдії, які виконують за командою «Шикуйся!», «Струнко!», «Вільно!», «Розійдись!» Виконує повороти наліво, направо, вільним способом, за командою вчителя. Вмієшикуватись в колону по одному, в шеренгу, в коло, парами за командою вчителя. Навчання дій, операцій, рухів, за допомогою яких виконується діяльність. Засвоєння етапів діяльності (аналіз та розуміння умов завдань, планування та організація виконання завдання, самоконтроль діяльності); надання діяльності усвідомленого характеру, що проявляється у її врегульованості – розумінні, вербалізації, довільності, доцільності, цілеспрямованості. Формування просторових уявлень.
    Загальнорозвивальні вправи: Повторення основних положень та рухів руками, ногами, головою, тулубом; вправи для корекції вад постави і ступні. Виконуєнайпростіше поєднання вивчених елементів на 16 рахунків; вправи для формування постави в положенні лежачи на підлозі та стоячи біля стіни; з мішечком з піском на голові рухи руками (в сторони, на пояс), пересування кроком, піднімання на гімнастичну лаву; ходу по канату, що лежить на підлозі; перекати з п’ятки на носок та навпаки, стоячи серединою ступні на гімнастичній палиці; захоплення мотузки пальцями ніг. Формування мислительних образів діяльності. Навчання орієнтування у просторі з зоровим та без зорового контролю. Навчання регулюванню рухової діяльності за часовими, силовими та просторовими параметрами.
    Лазіння та перелізання: лазіння по похилій площині, по гімнастичній стінці догори, донизу та в сторони, перелізання через перешкоди, підлізання під перешкодами. Вміє: лазити на четвереньках по похилій площині (кут 10-15˚), вгору та вниз по гімнастичній стіні різним способом, в сторони по гімнастичній стіні; грати в ігри та естафети з лазінням, перелізанням та підлізанням; перелізати через перешкоди висотою 50-60 см; підлізати під перешкодою не нижчою 30 см. Навчання орієнтування у просторі без зорового контролю. Виховання координації рухів.  
    Вправи з великим м’ячем: перекочування, ловіння після удару об підлогу. Вмієпрокотити м’яч у напрямку звукового сигналу, підкинути м’яч догори та піймати, піймати м’яч після кидка у стіну та удару об підлогу. Формування практично-предметної діяльності.
    Ритмічні вправи: повторення ходьби та бігу у заданому темпі під музику, знайомство з ритмічним малюнком. Вмієзмінювати темп ходьби та бігу в залежності від характеру музичного супроводження. Виконує рухи на перший рахунок, паузу на другий. Виховання темпу та ритму рухів, виправлення недоліків рухів. Сприяння розвитку координаційних здібностей.
    Рівновага: удосконалення рівноваги в положенні стоячи і при ходьбі, утримання рівноваги при виконанні вправ на колоді. Вміє:утримувати рівновагу при виконанні піднімання на носки, перекочування з п’ятки на носок, розведення ступнів; ходити по лінії; зберігати рівновагу після несподіваної зупинки; ходити приставними кроками в сторону; стояти на колоді (укріпленій на підлозі) вздовж та поперек, ходити вперед - руки в сторони, боком - руки вперед. Тренування вестибулярного апарату, утримання рівноваги при ходьбі, бігу, подоланні перешкод.
    Вправи на орієнтування. Ходьба по колу в колоні по одному і в крузі, тримаючись за руки; ходьба на звуковий сигнал, хода до цілі, хода за завданням вчителя, орієнтування у школі, в залі, у дворі. Знаєрозташування школи, пришкільного двору та спортивного залу. Вміє самостійно ходити на по спортивному залу на відстані 1 м від стіни, перейти з одного боку залу в інший, пройти (хода з палкою) в задану точку школи (спортивного залу, шкільного двору). Виконує ходу на звуковий сигнал, тест «хода до цілі». Корекція скутості, обмеженості та недостатності рухів. Розвиток навичок орієнтування на слух і дотик.
    Легка атлетика Біг: знайомство з рухами рук під час бігу, біг у грі. Вмієбігати під час гри в різному темпі. Знає техніку роботи рук під час бігу. Забезпечення фізичного розвитку відповідно вікових норм.
  Метання: удосконалення метання в озвучену ціль, в щит, метання в іграх. Вмієметати м’яч, камінець в напрямку звуку; кидати м’яч підчас гри. Виконує тест «Метання в ціль». Формування предметної діяльності.
  Стрибки: на двох ногах, на одній нозі, почергово; перемах скакалки через голову; стрибки через нерухомо висячу скакалку; стрибки у довжину з місця, стрибки через м’яку перешкоду; стрибки у глибину. Вмієстрибати на двох ногах та на одній нозі на місці, стрибати (ноги разом, ноги нарізно); перестрибувати через нерухому скакалку, через резинку, робити перемах скакалки через голову; стрибати у довжину з місця поштовхом двох ніг; зістрибувати з висоти до 25 см з приземленням у групування. Корекція природних рухів (ходьби, бігу, стрибків, метання).
    Ігри «Перекочування м’яча», «М’яч по шеренгах», «Переліт птахів», «Мотузка», «Міхур», «М’яч – сусіду», «Годинник», «Салки», «Гуси-лебеді», «Не промочи ноги», «Наздожени м’яч». Вмієграти в перелічені ігри. Дотримується правил вивчених ігор. Формування рис характеру, необхідних для ефективного розв’язання задач: самостійності, цілеспрямованості, організованості, дисциплінованості, працелюбства, бережливого ставлення до предметів, матеріалів. Розвиток регулюючої функції мовлення в процесі виконання практичної діяльності: розуміння інструкції, виконання словесних вказівок, прийняття вербальної допомоги.

Додаток

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 304 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2487 - | 2330 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.