Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технічне обслуговування рульового керування автомобіля




 

Мета роботи -Засвоїти методи і навчитися перевіряти технічний стан рульового керування

Зміст роботи 1 Перевірити стан підшипників маточини передніх коліс

2 Перевірити стан наконечників рульових тяг

3 Перевірити люфт рульового колеса

4 Перевірити роботу гідропідсилювача

 

Обладнання: 1 Автомобіль Opel Astra F

2 Люфтомір

3 Підіймач електромеханічний АП – 3

4 Домкрат підкатний

 

Загальні положення: Для рульового керування характерні такі несправності: спрацьовуються робочі пари, опори рульового вала і вала рульової сошки; ослаблюється кріплен­ня картера рульової колонки: згинається поперечна рульова тяга; заїдають деталі; спадає тиск і порушується герметичність гідропідсилювача. Вузли тертя ковзання рульового приводу працюють у важких умовах. Навантаження в шарнірах рульових тяг має знакозмінний характер, питомі навантажен­ня сягають 20 МПа і більше, тоді як мастильний матеріал у шарнірах розпо­діляється нерівномірно по поверхнях тертя. Шарніри погано захищені від пилу, бруду і вологи. Усе це призводить до швидкого спрацьовування шарнірів і ослаблення кріплення деталей рульового приводу. Внаслідок старіння мас­ла в системі гідравлічного підсилювача руля можливе засмічення клапанів і фільтрів смолистими відкладеннями. В результаті усіх цих змін утруднюєть­ся керування автомобілем, збільшуються зусилля, потрібні для повороту ке­рованих коліс.

При збільшенні зазорів у з'єднаннях рульового керування порушується правильне співвідношення між кутами керованих коліс і збільшується час повороту коліс. Збільшені зазори можуть бути причиною вібрації передньої частини автомобіля і втрати ним стійкості.

Основне завдання ТО рульового керування — забезпечення мінімального спрацьовування деталей, підтримання легкості і зручності керування автомо­білем із метою створення безпеки його руху.

До контрольно-діагностичних робіт ТО рульового керування належать: його огляд, перевірка вільного ходу рульового колеса, зазорів у шарнірах тяг, осьового люфту рульового вала, зазору в зачепленні рульової передачі і гра­ничних кутів повороту керованих коліс; регулювання шарнірів тяг, підшип­ників черв'яка рульової передачі і зазору в зчепленні робочої пари рульової передачі. Коли в рульовому керуванні є підсилювач, до обслуговування додат­ково входить перевірка кріплення агрегатів, рівня масла в бачку системи і робочого тиску насоса.

Огляд рульового керування роблять при всіх видах ТО. При цьому пере­віряють кріплення деталей та шплінтування їх. Усі кріпильні деталі (пробки і гайки кульових пальців, шарнірів поздовжньої і поперечної рульових тяг) мають бути добре затягнуті, а кріплення рульових важелів — надійно зашплінтовані.

Загальне діагностування технічного стану рульового керування може бути здійснене за вільним ходом (люфтом) рульового колеса. На вільний хід рульо­вого колеса впливають зазори в робочій парі передачі, підшипниках рульово­го вала, у шарнірах рульового приводу та інших елементах рульового керу­вання. Вільний хід рульового колеса збільшується також із ослабленням кріплень картера рульової передачі, рульової сошки, рульових важелів та інших деталей рульового керування. Якщо вільний хід рульового колеса пе­ревищує встановлені граничні значення, то істотно знижується зручність керу­вання автомобілем. Для повороту керованих коліс на невеликий кут водій змушений повертати рульове колесо на значний кут. Під час руху з підвище­ною швидкістю внаслідок великого вільного ходу рульового колеса запізнюватиметься поворот керованих коліс і погіршуватиметься керованість авто­мобіля. Збільшений вільний хід рульового колеса свідчить про можливість виникнення навантажень ударного характеру між деталями рульового керу­вання і про ослаблення кріплення цих деталей. В результаті цього змен­шується безпека руху автомобіля. Люфт рульового колеса визначається як сумарний кут, на який повертається рульове колесо автомобіля під дією по черзі прикладених до нього і протилежно направлених регламентованих зусиль при нерухомих керованих колесах.

Випробування проводять на нерухомому автомобілі без його розбирання, від'єднання дета­лей або вивішування коліс. На­вантаження автомобіля не рег­ламентується. Рульове керу­вання перевіряють після того, як визначають, що стан керо­ваних коліс відповідає вимогам стандарту. Шини мають бути чистими й сухими. Випробу­вання автомобілів, обладнаних підсилювачем рульового при­воду, проводять при працюючо­му двигуні. При визначенні су­марного люфту керовані коле­са мають бути встановлені на сухій асфальто або цементобе­тонній поверхні.

В автомобілях з гідропідсилювачем рульового приводу вільний хід рульо­вого колеса треба перевіряти при працюючому двигуні, оскільки при непра­цюючому вільний хід буде більшим унаслідок переміщень золотника кла­панного пристрою, який слідкує за дією рульового приводу. Після цього пере­віряють роботу рульового керування під час руху автомобіля. Керовані і ру­льові колеса повинні повертатися з одного крайнього положення в інше без заїдання й великого опору.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 945 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2282 - | 2212 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.