Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Інформаційно-комунікаційні технології в банківській діяльності




Сучасні банки, стрімко розвиваючись, використовують інноваційні можливості для ведення бізнесу, а тому одними з перших почали застосувати у своїй діяльності комп’ютерні й телекомунікаційні засоби.

У сучасних умовах інформаційні системи істотно впливають на прибутковість кредитних організацій, їх конкурентоспроможність і привабливість для клієнтів.

Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у поєднанні із глобалізацією світової економіки є головним рушійним механізмом та каталізатором цих змін. Технологічні інновації дозволяють скоротити час отримання та оброблення інформації, провести комплексну автоматизацію банківської діяльності, розробити механізми дистанційного банківського обслуговування клієнтів, запропонувати новий асортимент фінансових послуг.

Пріоритетним напрямом суспільного розвитку слід визнати широке застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, серед яких безперечне лідерство належить глобальній мережі Інтернет.

Глобалізація спонукає банківські установи використовувати у своїй діяльності мережу Інтернет для здійснення широкого спектра банківських операцій та надання фінансових послуг. Серед них такі, як: проведення валютних операцій, роздрібних операцій з обслуговування поточних і депозитних рахунків фізичних та юридичних осіб; замовлення платіжних карток; встановлення і зміни лімітів; блокування/розблокування платіжних карт; оплата комунальних платежів; SMS і e-mail-повідомлення про операції за рахунками; консультації фахівців банку в режимі он-лайн (on-line); оплата послуг операторів мобільного зв’язку; грошові перекази; внутрішньобанківські та міжбанківські перекази на рахунки фізичних і юридичних осіб.

Переважна більшість експертів вважає Інтернет одним із найефективніших інструментів просування банківських продуктів, що зумовлене як значним розширенням кола користувачів самої системи, так і активною позицією самих банків. Дистанційна система має переваги як для клієнта, так і для банку.

Так, клієнт веде переговори лише з комп’ютером, через який передає накази про проведення різних операцій. Що стосується банку, то він отримує подвійну вигоду. По-перше, рівень витрат у дистанційного банку нижчий, ніж у традиційного. По-друге, дистанційна система є дуже ефективним інструментом продажу і

маркетингу послуг. Вона дозволяє:

Ø зробити контакти банку з клієнтами частішими (в середньому 2—3 рази на місяць);

Ø точно розрахувати прибутковість операцій з кожним клієнтом за кожним окремим продуктом або послугою;

Ø передбачити запити клієнтів і дуже швидко адаптувати пропозицію

послуг і ціни на них відповідно до попиту.

Крім того, аналіз бази даних дистанційних банків використовується для прогнозування своєї діяльності, розроблення і впровадження нових продуктів і послуг, які будуть потрібні клієнтам у майбутньому.

Використання Інтернет-технологій значно спрощує роботу банків, оскільки уможливлює автоматизацію роботи касирів і операціоністів, що особливо важливо для великих фінансових установ, де проводиться значна кількість трансакцій, до того ж використання он-лайн технологій дає змогу банкам збільшувати клієнтську базу. Сучасні Інтернет-технології дозволяють банкам істотно прискорити і спростити документообіг, скоротивши обсяг паперової роботи.

Хоча нові технології дають банкам додаткові можливості розвитку, разом з тим їм притаманні певні ризики.

По-перше, нові технології, змінюючи характер взаємин банку з клієнтом, значно спрощують процедуру зміни клієнтом обслуговуючого його банку. Віртуальний банк несе в собі ризик деперсоналізації відносин «банк — клієнт». Пов’язані з цим ризики для обох сторін ще не вивчені і поки неідентифіковані.

По-друге, непродумана стратегія впровадження нових технологій

може спричинити серйозні негативні наслідки. Перехід до дистанційної форми банківського обслуговування призводить до неминучих організаційних і кадрових змін у банку, таких як скорочення зайнятих, числа підрозділів, перенавчання фахівців та ін. Використання стратегій конкретних банків не дає гарантії успіху іншим банкам, які стали на шлях розвитку дистанційного обслуговування. Є приклади, коли такі спроби закінчувалися невдачею, наприклад, проект Національного товариства залізниць Франції — Socrate.

По-третє, нові технології сприятимуть зміні правил конкурентної боротьби в традиційній банківській сфері. Вже сьогодні, наприклад, має місце тенденція витіснення банків зі сфери посередництва в платежах.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 393 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2407 - | 2290 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.