Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Стислі теоретичні відомості. До електричного кола можуть входити елементи, опори яких не є величиною постійною, внаслідок чого струм в них не знаходиться в прямій пропорціональній




 

До електричного кола можуть входити елементи, опори яких не є величиною постійною, внаслідок чого струм в них не знаходиться в прямій пропорціональній залежності у відношенні до напруги. Елементи, опори яких залежать від величини протікаючого по них струму або прикладеної до них напруги, називаються нелінійними. Вольт-амперні характеристики таких елементів нелінійні. Приклади вольт-амперних характеристик (в.а.х.) таких елементів наведені на рис. 4.1.

 

 
 

 

 


Рисунок 4.1 – Вольт-амперні характеристики напівпровідникового діода (1) та лампи розжарювання (2)

 

Якщо в електричному колі є хоч один нелінійний елемент, воно називається нелінійним. Через нелінійність в.а.х. аналітичний розрахунок нелінійних кіл надто утруднений і застосовується тільки тоді, коли криволінійні відрізки характеристик можно описати чи аппроксимірувати аналітичними функціями.

Частіше всього розрахунок кіл з нелінійними елементами здійснюється графічно. Для цього дослідним шляхом знімають в.а.х. кола в цілому.

Одержання результуючої в.а.х. є рішенням задачі за розрахунком нелінійного кола, тобто за допомогою її (а також в.а.х. нелінійних елементів), задаючись тільки одним яким-небудь відомим параметром, можно легко визначити всі ті, що зосталися.

На відрізку кола з двома послідовно з’єднаними елементами (рис.4.2,а) згідно з другим законом Кірхгофа напруга U=U1+U2. Тому для побудови вольт-амперної характеристики I(U) відрізка складають напруги за елементами при заданому загальному струмі в колі I, як показано на рис.4.2,б.

При паралельному з’єднанні нелінійних елементів всі вони знаходяться під одною напругою U, а струм в нерозгалуженій частині кола згідно з першим законом Кірхгофа рівняється сумі струмів в галузках, тобто для схеми на рис. 4.3, а I=I1+I2. Для одержання загальної характеристики I(U) достатньо підсумувати ординати характеристик окремих елементів (рис.4.3,а).

 
 

 

 


а – схема кола; б – побудова результуючої в.а.х. кола

Рисунок 4.2 – Послідовне з’єднання нелінійних елементів

 

Вольт-амперні характеристики нелінійного кола, побудовані графічно, дозволяють визначити струми в ньому по заданій напрузі або, навпаки, напруги – за заданим струмом.

Графічний метод розрахунку нелінійного кола постійного струму не змінюється, якщо деякі її елементи будуть лінійними (з в.а.х. у вигляді прямих ліній). Більш трудомісткий розрахунок складного нелінійного кола, що містить декілька джерел. Його виконують із застосуванням ЕОМ.

       
 
   
 

 

 


 

а – схема кола; б – побудова результуючої в.а.х. кола

Рисунок 4.3 – Паралельне з’єднання нелінійних елементів





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 301 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2574 - | 2263 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.