4.1. Керівними органами Спілки є:
- Конференція;
- Рада;
- Голова Ради – голова спілки;
- Ревізійна комісія;
Конференція Спілки
4.2. Конференція громадської організації «Дніпровський пасічник» є найвищим керівним органом Організації і вирішує будь-які питання діяльності Організації, визначені цим Статутом.
4.3. Конференція у межах своїх повноважень:
4.3.1. визначає основні напрями діяльності Організації;
4.3.2. затверджує Статут, ухвалює зміни і доповнення до нього;
4.3.3. розглядає, оцінює та затверджує звіти Голови та Ревізійної комісії;
4.3.4. обирає керівні органи: Раду, Голову, заступника Голови та Ревізійну комісію;
4.3.5. затверджує положення та інші нормативні документи, що регулюють діяльність Організації;
4.3.6. заслуховує та затверджує звіт Ревізійної комісії про використання коштів та майна Організації;
4.3.7. затверджує правила етичної і ділової поведінки члена Організації;
4.3.8. розглядає скарги на виключення зі Організації, а також на рішення, дії чи бездіяльність керівних органів чи осіб Спілки, якщо рішення по скарзі, ухвалене Радою Організації, не задовольняє заявника;
4.3.9. приймає рішення про реорганізацію чи ліквідацію Спілки, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;
4.3.10. за пропозицією Голови Організації затверджує Секретаря ради.
4.4. Звітно-виборча конференція Організації скликається один раз на три роки, звітна – один раз на рік. Позачергова Конференція може бути скликана рішенням Ради Організації, Голови, Ревізійної комісії, або на вимогу не менше 1/3 членів РАДИ спілки.
4.5. Рішення про скликання Конференції ухвалюється Радою Організації, квоти представництва на Конференцію визначаються Радою в залежності від кількості членів Організації у місцевих осередках; на цьому ж засіданні Рада Організації формує Оргкомітет Конференції та затверджує проект порядку денного.
4.5.1. Про скликання чергової Конференції члени Організації повідомляються Радою не пізніше 7 (семи) днів до її проведення.
4.6. Делегати Конференції обираються колективними членами Організації за пропорційним принципом, але не менше одного делегата від місцевого осередку;
Пасічники, які не входять до громадських організацій, можуть брати участь у Конференції з дорадчим голосом.
4.7. Конференція є правомочною за умови присутності на ній не менше двох третин від числа обраних делегатів.
4.7.1. Головує на Конференції Голова Організації, а на позачерговому З'їзді, скликаному не за ініціативою Голови Організації, голова Оргкомітету Конференції, який обирається Радою Організації.
4.8. Рішення Конференції, за винятком виборів Голови, приймаються відкритим голосуванням. Рішення вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало не менше половини присутніх на Конференції делегатів, чиї повноваження підтверджені мандатною комісією.
4.8.1. Рішення з питань реорганізації чи ліквідації Організації приймаються більшістю в три чверті від загального складу присутніх делегатів Конференції.
4.8.2. Голосування по виборах Голови здійснюється бюлетенями.
4.9. Секретар Конференції організовує ведення протоколу і передає його на зберігання Голові Ради не пізніше 7 днів з дня проведення Конференції.
Рада Організації
4.10. Рада Організації (далі – Рада) є постійно діючим колегіальним органом у період між проведенням Конференцій. Термін повноваження Ради – 3 (три) роки.
4.11. Персональний склад Ради затверджується рішенням Конференції. До складу Ради за посадою входять: Голова Організації, керівники колективних членів – місцевих осередків, або у разі неможливості виконання своїх обов’язків, їх заступники, а також керівники структурних підрозділів, створених Радою Організації.
4.11.1. Представник колективного члена – місцевого осередку протягом терміну повноважень Ради може бути замінений на іншого згідно протоколу, направленого до Ради.
За відсутності на засіданнях Ради більше двох разів підряд без поважних причин, член Ради може бути виключений з її складу, якщо за таке рішення проголосувало більше половини членів Ради. За пропозицією організації, представник якої виключений, до складу Ради, включається новий член Ради.
4.12. На засіданнях Ради головує Голова Організації. У випадку його відсутності – виконуючий обов’язки голови, за їх відсутності- головуючий обирається з числа присутніх на засіданні Ради.
4.13. До компетенції Ради належить:
4.13.1. підготовка до розгляду Конференцією звіту про діяльність Ради за звітний період;
4.13.2. підготовка та подання на затвердження Конференції положень та інших внутрішніх актів, прийняття яких є виключно компетенцією Конференції, а також змін до них;
4.13.3. контроль за виконанням рішень Конференції;
4.13.4. створення комітетів, постійних і тимчасових комісій, робочих груп, визначення їх повноважень і порядку роботи, а також призначення керівників цих підрозділів;
4.13.5. затвердження річних фінансових планів та інших програм фінансової діяльності;
4.13.6. підготовка та оприлюднення щорічних доповідей щодо діяльності Організації та виконання її бюджету;
4.13.7. затвердження правил, процедур та інших внутрішніх актів Організації за винятком тих, що належать до компетенції Конференції;
4.13.8. ухвалення рішення про створення юридичних осіб, участь у професійних об’єднаннях, міжнародних (неурядових) організаціях;
4.13.9. затвердження зразків печатки, штампів та положення про символіку Організації, а також зразка посвідчення члена громадської організації СПІЛКА «Дніпровський пасічник»;
4.13.10. скликання чергової і позачергової Конференції, оповіщення членів Організації про проведення Конференції.
4.13.11. визначення і доведення до відома членів Організації умов їх участі в заходах, які проводяться Організацією, і користування послугами, які надаються Організацією.
4.13.12. узагальнює і розглядає клопотання колективних членів Організації про нагородження державними відзнаками;
4.13.13. нагородження відомчими відзнаками і заохочення членів Організації у відповідності із встановленим порядком;
4.13.14. визначення процедури і порядку формування делегацій для участі у міжнародних заходах;
4.13.15. виключення із числа членів Організації;
4.13.16. розгляд скарг, заяв і пропозицій щодо поліпшення діяльності Організації;
4.13.17. за пропозицією Голови Ради затвердження скарбника та Секретаря Організації;
4.14. Чергові засідання Ради скликаються Головою Організації в міру потреби виконання статутних завдань, але не менше 2 разів на рік. Позачергове засідання може бути скликане рішенням Ревізійної комісії, або на вимогу не менше третини від кількості членів Ради.
4.14.1. Про час, місце проведення і порядок денний засідання ради члени повідомляються за 7 (сім) днів до його проведення, якщо про це було вирішено на попередньому засіданні Ради.
4.14.2. Засідання Ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини від загального складу Ради. У випадку відсутності кворуму, протягом 7 (семи) днів має бути скликане позачергове засідання Ради.
4.14.3. Член Ради бере участь у засідання особисто. У випадку відсутності з поважних причин, член Ради може делегувати свого представника за дорученням.
4.14.4. Рішення Ради ухвалюються більшістю голосів від присутніх на засіданні. У випадку рівності голосів, ухваленим вважається рішення, за яке проголосував Голова Організації.
4.14.5. Засідання Ради може проводитись шляхом використання засобів зв’язку, зокрема, скайп-зв’язку. Рішення про таке засідання ухвалюється і доводиться до членів не пізніше 5 (п’яти) днів до проведення.
4.15. Ухвалені Радою рішення оформляються протоколом, який підписується Головою, або особою, яка його замінює, та секретарем і зберігається у порядку, визначеному Радою.
4.15.1 На виконання ухвалених Радою рішень, Голова Організації видає розпорядження, або накази, що є обов’язковими до виконання посадовими особами та працівниками Організації.