Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Управління вартістю компанії.




 

Новий напрям управлінської діяльності – управління підприємством за вартістю – виник на стикові двох сфер знань – оцінки та управління. Він базується на визнанні як головного стратегічного критерію успішної діяльності підприємства зростання вартості бізнесу. Хоча широко як у перекладній, так і у вітчизняній літературі, наприклад, застосовується термін “управління вартістю”, коректніше використовувати термін “управління за вартістю”. Але ж управління все ж такі здійснюється підприємством. Приріст його вартості є тільки критерієм якості прийнятих управлінських рішень.

Базовим джерелом інформації для системи управління є система бухгалтерського обліку, що в подальшому знаходить свої відображення в фінансовій звітності підприємства. Оцінка є основним елементом бухгалтерського обліку, який дає змогу отримати інформацію про майно підприємства, його зобов’язання. Саме за допомогою оцінки бухгалтерський облік реалізує свою здатність до тлумачення інформації, перетворюючи вхідний потік у певну структуровану сукупність даних.

На сьогодні більшість вітчизняних підприємств оцінюють активи та зобов’язання використовуючи загальні методичні підходи визначенні відповідними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, які регулюють той чи інший об’єкт оцінки.

Про важливість прозорості бізнесу свідчить також той факт, що в усьому світі доля впровадження в компаніях систем підвищення прозорості й:

- формування системи управлінського обліку, необхідної для створення інформаційного “поля” компанії, механізмів роботи з інформаційними базами і правил формування економічної інформації;

- формування системи бюджетування, необхідної для коректного управління потоками грошових коштів - основного ліквідного ресурсу компанії; керованості вартість бізнесу значно зростає, інколи на порядок. Серед підходів щодо підвищення прозорості бізнесу виділяють такі:

- формування системи ключових індикаторів, необхідних для контролю досягнення стратегічних цілей компанії, націлених на максимізацію вартості;

- використання автоматизованої (інформаційної) системи управління, необхідної для підвищення продуктивності праці співробітників під час роботи з інформацією та прийняття рішень.

Сутність управління підприємством, орієнтованого на підвищення його вартості (англ. Value Based Management - VBM), сформувалася в середині 80-х років XX століття як інтегрована концепція економічного аналізу управлінських рішень, яка базується на фундаментальних результатах теорії корпоративних фінансів і методах стратегічного менеджменту та полягає в тому, що в управлінні головною метою є формування адекватної ринкової вартості підприємства, тобто скорочення (або усунення) різниці між реальною вартістю підприємства, яка базується на вартості його майна та ефективності його фінансово-господарської діяльності, та оціночною вартістю, на яку орієнтуються акціонери, ринок і потенційні покупці та інвестори. Також управління на основі вартості (VBM) відкриває широкі можливості щодо розвитку підприємства, оскільки сприяє підвищенню ефективності процесу залучення інвестиційного капіталу.

Основою концепції є розуміння того факту, що для власників підприємства головним є приріст їх добробуту як результат функціонування об’єкта володіння. При цьому добробут власників підприємства вимірюється ані потужностями, що вводяться, ані чисельністю працівників, що зайняті на підприємстві, ані оборотом коштів, ані іншими параметрами, а тільки вартістю підприємства, яким вони володіють.

Управлінський облік у системі VBM повинен забезпечувати:

• можливість одержання інформації про прибуток у розрізі видів готової продукції чи то замовників, чи окремих менеджерів або їх груп;

• можливість оцінки роботи підрозділів;

• своєчасність надання управлінської звітності;

інформованість, відповідальність, мотивацію менеджерів середньої ланки;

• чітку організацію роботи підрозділів аналізу діяльності;

• однотипність обліку;

• організацію зручного та безпечного доступу до управлінської інформації;

• високу швидкість реакції на зміни в економічній ситуації у зовнішньому середовищі.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 441 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2257 - | 2143 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.