Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Засада солідаризуючої концепції держави в Конституції Речі Посполитої від 23.04.1935 року.




Польська конституція 1935 року (польськ. Ustawa konstytucyjna 23 kwietnia 1935) так само відома як Квітнева конституція (польськ.Konstytucja kwietniowa) - прийнята сенатом 16 січня 1935 підписано президентом 23 квітня 1935 року.

Аналіз Квітневої Конституції 1935 р. підтверджує висновок, що вона завершила процес перебудови державного устрою з демократично-парламентського на авторитарний, який отримав юридичне оформлення. Для тоталітарної системи було характерним втручання державних органів в усі галузі політичного, суспільного і економічного життя.

Авторитарні риси політичної системи Польщі знайшли свій прояв також в обмеженні ролі і функцій органів місцевого самоврядування. За Конституцією 1935 р. політичний режим набрав відверто авторитарного характеру, обмеживши або зовсім усунувши громадські і політичні інститути від реальної участі у політичному житті суспільства. Формально це означало відступ від основних парламентсько-демократичних засад.

Нова концепція держави містилася в ст. 1 Конституції, яка гласила, що “Польська держава є загальним надбанням усіх громадян”, відкинувши таким чином поняття “народ” як джерело та носія вищої державної влади. Такий підхід забезпечував провідну роль держави, її органів у суспільному житті, відкриваючи шлях до втручання у суспільні, економічні, культурні відносини громадян.

Основні принципи державного ладу, що були відображенням певних ідейних доктрин, були викладені у так званому "Декалог" - перших десяти статтях Квітневої конституції. Вони відображали точку зору авторів конституції на державу, його завдання та організаційну структуру, а також на ставлення держави до суспільства і до особистості. У той же час вони були директивами, інтерпретують окремі положення конституції. Квітнева конституція зберігала колишня назва держави - Річ Посполита (Rzecz Pospolita), а також принцип єдності держави з одним лише винятком - автономії Сілезії. Нова концепція держави була укладена в ст. 1 конституції, свідчила, що "польська держава є спільним надбанням усіх громадян ". Держава розглядалося творцями конституції як надбання суспільства в цілому. Туманним і багатозначним поняттям" загальне надбання "відповідно до ідей солідаризму автори Квітневої конституції прагнули прикрити справжні цілі держави, які були насамперед цілями та інтересами панівних класів.

 

Засада елітаризму в Конституції Речі Посполитої від 23.04.1935 року.

 

Елітаризм (фр. élitisme, від фр. Elite — краще, добірне, обране) — це концепція необхідності поділу суспільства на еліту і масу. Протилежність егалітаризму.

З’ясовано, що Конституція 1935 року завершила процес перебудови устрою Польщі і заклала основу для запровадження в країні тоталітарної системи, для якої було характерним втручання державних органів в усі галузі політичного, громадського та економічного життя. Хоча Квітнева Конституція і передбачала створення органів місцевого самоврядування, але їхня роль була обмежена у житті суспільства. Ідея суверенітету, яка переважала в тогочасних демократичних конституціях, була замінена державною ідеологією, що ґрунтувалася на засадах елітарності влади. Це дає підстави вважати, що саме це зближувало Квітневу Конституцію Польщі з основними законами тоталітарних держав.

Нова концепція держави була укладена в ст. 1 конституції, свідчила, що "польська держава є спільним надбанням усіх громадян ". Держава розглядалося творцями конституції як надбання суспільства в цілому. Туманним і багатозначним поняттям" загальне надбання "відповідно до ідей солідаризму автори Квітневої конституції прагнули прикрити справжні цілі держави, які були насамперед цілями та інтересами панівних класів.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 401 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2525 - | 2183 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.