Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок стажування на автотранспортному підприємстві




 

Стажування, дублювання працівників. Новоприйняті на підприємство працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи повинні під керівництвом досвідчених та кваліфікованих працівників пройти стажування протягом не менше 2-15 змін або дублювання протягом не менше 6 змін. Стажування або дублювання проводять, як правило, під час професійної підготовки на право виконання робіт з підвищеною небезпекою. Працівники, функціональні обов'язки яких пов'язані із забезпеченням безаварійної роботи об'єктів підвищеної небезпеки або з виконанням окремих робіт підвищеної небезпеки, до початку самостійної роботи повинні проходити у цей період протиаварійні та протипожежні тренування згідно з планом ліквідації аварій на підприємстві.

Допуск до стажування (дублювання) оформляють наказом. У наказі вказують тривалість стажування (дублювання) та особу, яка відповідає за проведення стажування (дублювання). Перелік посад і професій працівників, які повинні проходити стажування (дублювання), визначає керівник підприємства залежно від ризику виконання робіт. Тривалість стажування (дублювання) залежить від стажу і кваліфікації працівника і характеру виконуваної роботи.

Керівник підприємства має право своїм наказом звільняти від проходження стажування (дублювання) працівників зі стажем роботи за відповідною професією не менше 3 років або яких переведено з іншого підрозділу, де характер роботи та тип обладнання аналогічні. Під час стажування працівники повинні виконувати роботи, які за складністю, характером, вимогами безпеки відповідають роботам, що передбачені функціональними обов'язками цих працівників. Протягом стажування (дублювання) працівник повинен:

– закріпити знання щодо правил керування транспортним засобом, безпечної експлуатації технологічного обладнання, технологічних і посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці;

– оволодіти навичками орієнтування у виробничих ситуаціях за нормальних і аварійних умов;

– засвоїти за конкретних умов виробництва методи безаварійного керування технологічними процесами і обладнанням з метою забезпечення нормативів безпеки праці.

Після закінчення стажування (дублювання) у разі задовільних результатів перевірки знань з питань охорони праці наказом керівника підприємства працівника допускають до самостійної роботи, про що роблять запис у «Журналі реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці». Якщо ж працівник не оволодів необхідними виробничими навичками чи отримав незадовільну оцінку з протиаварійних та протипожежних тренувань, то стажування (дублювання) новим наказом може бути продовжено на термін не більше двох змін.

Стажування водіїв колісних транспортних засобів. Стажування водіїв колісних транспортних засобів проводять згідно з „Порядком проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів”, затвердженим наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 5 серпня 2008 р. № 975. Стажування проводять водіям, які мають посвідчення водія на право керування будь-якими категоріями транспортних засобів A, B, C або D, але протягом 12 і більше місяців до прийняття на відповідну роботу не працювали водіями або починають працювати водіями вперше. Таких водіїв допускають до керування КТЗ після проходження стажування з практичного керування на відповідному транспортному засобі не менше 30 годин.

Стажування також проводять у разі переведення водіїв на нові для них марки або моделі КТЗ. У такому випадку стажування триває не менше 8 годин. Для водіїв, які мають посвідчення водія на право керування будь-якими категоріями транспортних засобів A, B, C або D, проходження стажування є обов’язковим у разі прийняття їх на роботу. Керівник підприємства затверджує програму стажування, яка передбачає перевірку та відпрацювання навичок водія щодо безпечної роботи на КТЗ тієї марки чи моделі, яку буде за ним закріплено.

До програма стажування водіїв мають входити такі розділи: робота на внутрішній території підприємства; робота на лінії (маршруті); контрольний рейс. До програми стажування обов’язково входять такі питання:

– вивчення схеми руху пішоходів і транспорту територією підприємства;

– передрейсова підготовка транспортного засобу та робочого місця;

– рух і розвертання заднім ходом;

– гальмування і зупинення на різних швидкостях, зокрема екстренне зупинення відповідно до умов дорожнього руху;

– використання дзеркал заднього виду;

– вибір швидкості руху, інтервалу, дистанції і радіуса повертання залежно від завантаження і габаритів КТЗ;

– передбачення появи небезпечних рухомих об’єктів, що може призвести до ДТП;

– рух у нічний час;

– відкриття і закриття дверей салону на зупинках, виконання правил щодо заповнення пасажирами салону і висадження (для автобусів).

Водії проходять стажування під керівництвом водія-інструктора. Для водія у разі прийняття на роботу з іншого підприємства, де він керував аналогічним КТЗ, проводять тільки контрольний рейс під керівництвом водія-інструктора.

Якщо водія направляють на стажування чи контрольний рейс, йому видають лист стажування. Під час контрольного рейсу водій-інструктор спостерігає за вмінням стажиста керувати відповідною маркою КТЗ, дотримуватися Правил дорожнього руху, умов перевезення, графіка та режиму руху.

Після закінчення стажування чи контрольного рейсу, за поданням водія-інструктора керівник підприємства ухвалює рішення про допуск водія до роботи, про що здійснюють відповідний запис у листі стажування. Листи стажування передають у відділ кадрів підприємства, де після перевірки правильності та повноти їх заповнення зберігають разом з особовою справою водія. У дорожніх листах на автомобілі, які видають стажистам, роблять відмітку про проходження стажування або контрольного рейсу.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 5367 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2230 - | 2116 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.