Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні методичні вказівки. Харківський національний університет внутрішніх справ




МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Харківський національний університет внутрішніх справ

Кафедра адміністративного права та процесу

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

з дисципліни Міграційне право

 

Галузь знань _____ _0304 «Право» ______

Напрям підготовки (спеціальність ) 6.030401 «Правознавство

Спеціалізація адміністративно-правова

Освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр

Форма навчання ____ денна_________________________________________

 

М. Харків


Передмова

СХВАЛЕНО Науково-методичною радою Харківського національного університету внутрішніх справ ____________________ Протокол № _______ (дата, місяць, рік)  

 

ПОГОДЖЕНО Секцією Науково-методичної ради ХНУВС з юридичних дисциплін   ____________________ Протокол № _______ (дата, місяць, рік)   ____________________ _________________ (підпис) (П.І.Б.)     ЗАТВЕРДЖЕНО На засіданні кафедри адміністративного права та процесу 13.09.2013 Протокол № 28   _______________ В.В. Ковальська  

Рецензенти:

Музичук О.М. - начальник факультету з підготовки фахівців для підрозділів слідства ХНУВС, д.ю.н., професор;

Коптєв П.Б. – заступник начальника з режиму та кадрового забезпечення УОС ГУУМВС України в Харківській області, к.ю.н.

 

Розробники: д.ю.н., с.н.с. Ковальська В.В., к.ю.н. Гарна-Іванова І.О. – Харків:

Харківський національний університет внутрішніх справ, 2013 рік

 

© Гарна-Іванова І.О., 2013

© Харківський національний університет внутрішніх справ

Загальні методичні вказівки

 

Самостійна робота курсанта є однією з форм організації навчання під час вивчення дисципліни „Міграційне право”.

Самостійна робота курсанта займає досить важливе і значне місце у навчанні і є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом поза навчальним заняттям.

Згідно навчального плану для вивчення даної дисципліни виділено 44 годин для самостійної роботи курсантів ІІІ курсу в ході якої вони самостійно вивчають заданий викладачем матеріал.

Мета самостійної роботи: сприяти закріпленню, поглибленню і узагальненню знань, одержаних курсантами за час навчання, виробленню навичок їхнього застосування для вирішення конкретного завдання. Під час виконання такої роботи у них виробляються навички і вміння самостійно працювати з навчальною і науковою літературою, використовуючи сучасні інформаційні засоби.

Зміст самостійної роботи визначається даними методичними рекомендаціями, завданнями, ситуаційними задачами, вказівками і рекомендаціями викладача. Методичні матеріали для самостійної роботи повинні передбачати можливість проведення самоконтролю з боку курсантів.

Забезпечення самостійної роботи здійснюється системою навчально-методичних засобів, які передбачені для вивчення певної навчальної дисципліни: підручники, навчальні та методичні посібники, конспект лекцій, робочі зошити, рекомендована наукова та фахова монографічна і періодична література, нормативні документи.

Особливості цієї форми організації навчання виявляються в тому, що вона передбачає самоорганізацію і виконання курсантами багатьох дій спрямованих на один результат. Самостійно ознайомлюючись із новим матеріалом вони фактично виконують кілька супідрядних завдань які визначають мету, виділяють невідоме, зосереджують увагу на головному, встановлюють взаємозв'язки між комплексами знань.

На якість самостійної роботи впливають наступні фактори:

1) міцне, свідоме володіння знаннями, на яких ґрунтується новий матеріал;

2) можливість актуалізації опорних знань;

3) доступність, чіткість викладення матеріалу у використовуваних джерелах;

4) рівень сформованості вмінь працювати з літературою.

Одна з особливостей самостійної роботи полягає в необхідності активного і творчого пошуку і засвоєння інформації на відміну від можливості її пасивного сприйняття на лекції. Пошук нових знань з певної теми змушує переглянути певну сукупність інформації, яка прямо не стосується заданої теми, однак дає можливість побудувати міцні асоціативні зв'язки і отримати системне уявлення про дане питання, уяснити місце цього питання серед усієї сукупності знань.

Під час самостійної роботи з літературою і джерелами курсант фактично будує свою систему знань з певної теми, предмету, пов'язуючи їх з іншими теоретичними та практичними знаннями та навичками.

Однією з форм самостійної роботи є написання реферату.

Реферат – є одним із видів індивідуальних завдань навчально-дослідницького характеру, який сприяє закріпленню, поглибленню і узагальненню знань, одержаних курсантами під час опанування ними відповідного інформаційного матеріалу щодо тем практичних занять. Упродовж вивчення предмету кожний курсант залучається до написання рефератів та робить доповідь за змістом свого реферату на відповідному семінарському занятті. Тема реферату визначається методичними матеріалами або викладачем, вона відповідає темі заняття, конкретизує окремі питання даної теми, її ключові поняття.

Основні вимоги щодо змісту реферату:

а) в основу реферату треба покласти певну суму фактичних і теоретичних даних, які треба викладати згідно існуючого плану.

б) особливу увагу треба приділити пошуку необхідних нормативно-правових матеріалів, їх систематизації, з'ясуванню основних понять і термінів з досліджуваної теми.

в) наприкінці роботи, підводячи підсумки, слід узагальнити увесь викладений матеріал та зробити власні висновки щодо проблеми, яка досліджується.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 312 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2526 - | 2337 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.