Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Матеріали для самоконтролю і контролю домашньої самопідготовки студентів до практичного заняття




(підготовчий етап заняття – 15%)

Контрольні питання:

1.Методи визначення ефективноті вентиляції за вмістом СО2 .

2. Види вентиляції приміщень, гігієнічне значення.

3. Кратність обміну повітря, гігієнічне значення.

4. Визначення швидкості руху атмосферного повітря.

5. Роза вітрів, методика її побудови, гігієнічне значення.

 

Контрольні тести:

1. Кратність повітрообміну – це: а) кількість вентиляційного повітря за 24 години; б) кількість повітря, що припадає на всіх людей присутніх у приміщенні; в) відношення годинного об’єму вентиляційного повітря до кубатури приміщення; г) об’єм вентиляційного повітря; д) відношення площі приміщення до об’єму вентиляційного повітря.

2. Норма об’єму вентиляційного повітря за витяжкою у кімнаті гуртожитку становить (1 м3/год на 1 м2 площі): а) 1; б) 2; в) 3; г) 6; д) 9.

3. Роза вітрів - це: а) повторюваність напрямку вітрів за короткий проміжок часу у даній місцевості; б) напрям руху вітрів у навколишньому середовищі; в) графічне зображення повторюваності вітрів в даній місцевості по румбах за тривалий проміжок часу; г) частота вітрів певного напрямку в даній місцевості;

7. Кратність повітрообміну у торговельному залі аптек за припливом (І) і витяжкою (ІІ) становить: а) 1; б) 2; в) 3; г) 4; д) 5.

Тестові завдання:

1. В населеному пункті протягом року спостерігалася така повторюваність вітрів: північний – 50 спостережень, північно-західний і північно-східний – 18 спостережень, східний і південно-східний – 12 спостережень, південний – 6 спостережень, південно-західний і західний – 14 спостережень. Які вітри переважають в даній місцевості?

А. Північні, В. Північно-західні і північно-східні, С. Східні і південно-східні

Д. Південні, Е. Південно-західні і західні

2. У складському приміщенні аптеки для зберігання стерильних матеріалів проводилось визначення кратності повітрообміну протягом деякого часу. Проведеними дослідженнями було встановлено, що кратність повітрообміну за припливом у місяці вересні становила 1,5, у жовтні – 2, у листопаді – 2,5, у грудні – 3, у січні – 4. У якому місяці визначена кратність повітрообміну відповідає гігієнічній нормі?

А.Вересні, В. Жовтні, С. Листопаді, Д. Грудні, Е. Січні

3. При дослідженні вмісту СО2 у повітрі студентських навчальних лабораторій було встановлено, що у 1-й лабораторіі концентрація СО2 становить 0, 06 %, у 2-й – 0,15 %, у 3-й – 0,2 %, у 4-й – 0,3 %, у 5-й – 0,35. У якій навчальній лабораторії вентиляція вважається ефективною?

А. 1, В. 2, С. 3, D. 4, Е. 5

4. У 5-ти палатах терапевтичного відділення визначено об’єм вентиляції на одного хворого: у 1-й – 50 м3, у 2-й – 60 м3, у 3-й – 65 м3, у 4-й – 70 м3, у 5-й – 80 м3. У якій із палат об’єм вентиляції відповідає гігієнічним нормам?

А. 1, В. 2, С. 3, Д. 4, Е. 5

5. Оцінюючи ефективність вентиляції за допомогою кватирок у кімнатах гуртожитку шляхом визначення коефіцієнту аерації, було встановлено, що в першій із обстежених кімнат він становив 1:20, у другій - 1:25, у третій - 1:30, у четвертій - 1:45, у п’ятій - 1:55. В якій із кімнат гуртожитку ефективність вентиляції слід вважати задовільною?

А. Першій, В. Другій, С. Третій, Д. Четвертій, Е. П’ятій

 

Контрольні задачі:

Задача 1. Об’єм вентиляційного повітря у навчальній лабораторії площею 35 м2 і висотою 3 м становить 248 м3. Визначити кратність повітрообміну.

Задача 2. Розрахувати об’єм лекційної аудиторії, якщо годинний об’єм вентиляційного повітря становить 840 м3, кратність повітрообміну 3.

Навчальні практичні завдання:

(основний етап заняття – 70%)

1. Визначити ефективність повітрообміну за вмістом СО2 за даними ситуаційної задачі.

Задача. Розрахуйте необхідний об’єм вентиляції і кратність обміну повітря в палаті на 6 ліжок, площею 24 м2 і висотою 3 м, якщо концентрація СО2 у приміщенні становить 0,14 %.

2. Визначити ефективність штучної вентиляції за кратністю обміну повітря.

3. За даними ситуаційної задачі побудувати розу вітрів.

Задача. Дані щодо повторюваності вітрів у населеному пункті за останні 10 років становлять: Пн – 13 %, ПнС – 15 %, ПнЗ – 9 %, С – 12 %, З – 16 %, ПдС – 5 %, ПдЗ – 5 %, Пд. – 7 %, штиль – 18 %.

Накресліть розу вітрів та запропонуйте найбільш доцільне місце для розміщення хіміко-фармацевтичного санаторію.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 535 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2265 - | 2038 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.