Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організація спортивно-масової роботи у системі середньої освіти.




Фізкультурно-оздоровча робота у режимі навчального дня учнів регламентується комплексними програмами. Основне їх завдання створення оптимального рівня підвищення фізичного та розумового рівня працездатності у процесі навчального дня.

Для цієї мети в школах рекомендуються, крім навчальних занять з ФК, проводити: гімнастику до занять, фізичні хвилинки на уроках, кожен день фізичні заняття у групах продовженого дня і т.д.

До основних форм позакласної фізично-оздоровчої та спортивної роботи у позаурочний час відносяться: гуртки фізичної культури, гуртки початкової підготовки ДЮСШ, групи ЗПФ, спортивні секції, спортивні змагання,спортивні свята, туристські походи та суспільні організації з фізичного виховання учнів.

- гуртки фізичної культури:

Основне їх завдання-залучити дітей 1-4 класів до систематичних занять ФК і С. Заняття проводяться 2 рази на тіждень по 45-60 хвилин. Проводить вчитель ФК або під його керівництвом інструктор зі старших класів.

- групи початкової підготовки ДЮСШ:

Організуються з виду спорту з послідовною передачею дітей в ДЮСШ. Заняття проводять 2-3 рази на тиждень. Заняття проходять за участю тренера-викладача ДЮСШ.

- групи ЗФП:

Комплектуються із учнів, які відносяться по стану здоров”я до підготовчої медичної групи або з основної групи з тих учнів, що не взмозі виконати нормативи. Заняття проводяться 2-3 рази на тиждень по 60 хвилин. До проведення занять можуть залучатись громадські -інструктори зі старших класів.

- спортивні секції:

Створюються з ріних видів спорту. Характер занять навчально-тренувальний. Проводяться 2-3 рази на тиждень по 60-90хв.. Заняття проводять вчителі фізичного виховання або кваліфіковані спеціалісти, які мають не менше перший розряд з виду спорту. Для відвідування таких занять необхідно мати дозвіл лікаря.

- спортивні змагання:

Одна із форм, яка відкриває широкі можливості для виявлення фізичних якостей учнів та підвищення їх емоційного тонусу. Змагання не повинні бути надто тривалими та заорганізованими.

- спортивні свята:

Для проведення спортивних свят необхідно мати комплекс організаційно-підготовчої роботи. До участі залучаються всі учні, вчителі, батьки, громадські організації.

Їх необхідно присвячувати історичним датам, подіям із життя школи, національним святам.

- туристичні походи:

Проводяться з молодшими учнями на відстань 3-4 км, з учнями 10-11 років, організуються походи на один день загальною відстанню в обидва кінця – 6 км. Для учнів 12-15 років походи можуть бути від 1 до 3 днів з ночівкою, маршрут 12-15 км.

Методика та організація проведення походів викладається на ФФК з дисципліни ‘Туризм та методика його викладання’.

26.Спортивно-масова робота в системі професійно-технічної освіти(ПТО)

Програмний матеріал для учнів системи ПТО і вимоги до фізичної підготовки в основному ідентичні змісту фізичного виховання учнів середніх шкіл. Але все-таки є деякі особливості.

У СПТУ дозволяється при наявності спортивної бази заняття з ФК проводити на основі спеціалізації з видів спорту, використовуючи програми спортивних шкіл.

Уроки лижної підготовки повинні бути з'єднаними по 90 хвилин. У без снігових районах лижна підготовка замінюється на крос.

Дуже широко розглядаються питання професійно-прикладної фізичної підготовки. (ППФГІ).

У зв'язку з цим у комплексній програмі передбачені види ФВ, які у більшому ступені сприяють кращій підготовці спеціалістів: станочників, монтажників, слюсарів, будівельників, текстильщіків та ін. Ось чому, здійсьнюючи підготовку учнів до означеної спеціальності вчителю ФК належить орієнтуватися на навчальний матеріал, використовуючи відповідні вправи.

Конкретні завдання дня учнів СПТУ визначені в комплексній програмі по ФВ, де поставлені завдання:

- вдосконалення пристосованості організму до температурних умов, що| змінюються; вібраціям і поштовхам;

- вдосконалення здібності виконувати рухові дії стабільно, в умовах змінного освітлення, підвищеної технічної та емоційної напруги, без зорового або слухового контролю;

- вдосконалення здібності концентрувати та розподіляти увагу швидкості: реакції, орієнтації у просторі, вміння дозувати величину м'язових зусиль;

- розвиток м'язової і тактильної чутливості;

- вдосконалення здібності виконувати дії та окремі рухи в різних положеннях і позах в обмеженій зоні і на рухомій опорі;

- вдосконалення точності та швидкості відповідних дій на різні сигнали.

Вся спортивно-масова робота в СПТУ у позашкільний час може бути орієнтована так, як і в школі. У витратах на фінансування можуть

допомагати шефи, тобто ті організації і підприємства, для яких і готуються спеціалісти.

Для учнів СПТУ може бути організований виїзний спортивно – оздоровчий табір.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 567 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2420 - | 2132 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.