Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Спортивно - масова та оздоровча робота в дошкільних навчальних закладах




На сучасному етапі розвитку суспільства, батьків та педагогів перш за все непокоїть питання, як саме укріпити здоров'я дітей. Здоров'я кожної людини повинно бути суто особливою справою. Медицина займається цим питанням, але в той момент, коли людина захворіла. Кажуть, що людина — коваль свого щастя, а значить вона повинна бути ковалем свого здоров'я. Тому у дитини з дня її народження потрібно формувати навички бережливого відношення до свого здоров'я.

У Законі України "Про дошкільну освіту" - розділ 1 ст.7 визначені пріоритетні завдання дошкільної освіти: "Збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини". В Національній Доктрині розвитку освіти розділ IV п.11 зазначено: "Пріоритетним, завданням системи освіти є виховання людини в дусі відповідального відношення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як найвищої індивідуальної та суспільної цінності..."

В Концепції Дошкільної освіти чітко виділена головна спрямованість освітньо-виховного процесу на "Я" дитини, на формування позиції творення свого здоров'я. Через відкриття власного "Я" дошкільник виділяє себе із оточуючого світу, вивчає простір власного "Я", що спонукає дітей прагнути до самозбереження та саморозвитку. В листі Міністерства освіти і науки України від 27.08.04 № 1/9-438 "Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі"звертається увага, що фізичне виховання дітей спрямовується на охорону та зміцнення здоров'я, підвищення опірності й захисних сил дитячого організму; на виховання стійкого інтересу до рухової активності, потреби в ній, вироблення звички до здорового способу життя.

Головним напрямком роботи дошкільних навчальних закладів стає оздоровлення дітей. Це викликано цілим рядом об'єктивних причин. Спостерігається зниження числа абсолютно здорових дітей та зріст захворювань по всім видам хвороб. Таким чином пошук ефективних мір, спрямованих на оздоровлення дітей набуває первинного значення.

Основні напрями освітньо-виховної та фізкультурно-оздоровчої роботи:

1. Виховна та оздоровча спрямованість освітнього процесу:

• з дітьми молодшого дошкільного віку (3-4 років);

• з дітьми старшого дошкільного віку (5-6 років);

• організація розвиваючого середовища в ДНЗ.

2. Фізичний розвиток та оздоровлення дошкільнят:

• організовані форми фізкультурно-оздоровчої роботи;

• неорганізовані форми.

3. Лікувально-профілактична робота:

- форми лікувально-профілактичної роботи;

-створення умов у ДНЗ щодо організації лікувально-

профілактичного процесу.

4.Робота з педагогами:

- підвищення рівня компетентності педагогів з питань фізичної реабілітації дітей з порушеннями опірно-рухового апарату;

5. Робота з батьками:

- просвітня робота з питань оздоровлення дітей;

- залучення до участі в організації освітньо-виховного процесу.

Весь освітньо-виховний процес у дошкільному закладі повинен бути спрямований на формування у дитини мотивації здоров'я, тобто самовдосконалення. Для того, щоб центр здоров'я в середині дитини був сформований, необхідна зацікавленість дитини та участь її найближчого сімейного оточення. Щоб ця роботамала успіх, батьки повинні стати не тільки спостерігачами, але й безпосередніми учасниками. З цією метою необхідно проводити різні форми сумісної діяльності дітей, педагогів та батьків: конференції з питань оздоровлення та профілактики захворювання дітей, нетрадиційного оздоровлення, конкурси, бліц-турніри, спортивні змагання, імітації телевізійних шоу та інше. Всі ці заходи використовуються і комплексі, тому що не лікування повинно забезпечувати здоров'я дитини, а усвідомлення нею здорового способу життя. Усвідомлення кожним своєї відповідальності за стан свого особистого здоров'я повинно передаватися від матері, батька до дитини, а якщо необхідно, то від дитини до батьків.

Диференційний підхід, урахування індивідуальних особливостей дітей у навчанні та вихованні в сфері фізичної культури - це не пристосування мети і змісту навчання та вихователя до окремої дитини, а пристосування прийомів, методів, форм педагогічного впливу до її індивідуальних особливостей з метою забезпечення запрограмованого рівня розвитку особистості. Індивідуальний підхід створює найсприятливіші можливості для розвитку пізнавальних сил, активності, схильності і обдарувань дитини. Базис творчого розвитку дошкільника можна закласти у творчій співпраці з педагогом на заняттях з фізичної культури.

У чому ж полягає особливість педагогічної роботи щодо впровадження здоров'язберігаючих технологій? Насамперед, це використання традиційних форм роботи, але своєрідно поєднаних з прийомами і методами навчання, модифікованими та інтерпретованими. Такі форми роботи поєднують раціональні та емоційні види діяльності, надають простір ініціативам дітей.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 553 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2306 - | 2069 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.