Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 6. Розвиток буржуазної державності і права до початку ХХ ст.




 

1. Формування конституційної монархії в Англії у XIX - початку XX ст.

2. Розвиток і характеристика державно-політичної системи США в XIX ст.

3. Головні етапи об'єднання Німеччини в XIX ст.

1. Формування конституційної монархії в Англії у XIX - початку XX ст.

 

Розглядаючи питання, важливо зупинитися на особливостях розвитку британської Конституції. Необхідно розглянути державний лад Англії і його розвиток в XIX ст. Місці у ньому короля, парламенту та Кабінету міністрів. Звернути увагу на підвищення міністерської відповідальності перед парламентом (відповідальний уряд). Важливо розглянути зміни які відбулися в класовій структурі в Англії та з'ясувати суть виборчих реформ 1832, 1867 і 1884-1885 рр. Розглянути походження двопартійної системи в Англії (консерватори і ліберали), ослаблення королівської влади і посилення урядової влади, органах центрального і місцевого самоврядування. Ознайомитись з партійною системою правління, Актом про парламент 1911 р., звернути увагу на зростання бюрократизму і мілітаризму. Розкрити особливості англійського імперіалізму. Реформи місцевого управління. Посилення ролі кабінету міністрів і початок кризи парламентаризму. Розглянути форми колоніального панування британської імперія в 1871–1918 рр.

 

Для цього треба використати наступну навчальну літературу:

Історія держави і права зарубіжних країн: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. М. Маймескулов [та ін.]; за ред. Л. М. Маймескулова. - X.: Право, 2011. – С. 377-379.

Глиняный В.П. История государства и права зарубежных стран: Учеб. пособие.-7-е изд. - Х.: Одиссей, 2009. – С.473-496.

Завдання для самоконтролю.

1. Скласти схему структури влади у Англії на зламі XIX – ХХ ст.

 

2. Розвиток і характеристика державно-політичної системи США в XIX ст.

 

Розглядаючи питання, важливо проаналізувати причини, за якими розвернулася Громадянська війна в США. Розкрити питання, пов'язані з територіальним розширенням США, боротьби за владу між рабовласниками Півдня і промисловою буржуазією Півночі. Важливо з'ясувати які зміни спричинила за собою війна між північчю і півднем, як змінилася в результаті державно-політична система США. Конституційний розвиток США після громадянської війни. Остаточне становлення двопартійної системи: федералісти і республіканці. Виникнення демократичної партії. Необхідно проаналізувати зміст поправок до конституції: XIII, XIV і XV. Проаналізувати їх зміст. Звернути особливу увагу на те, що Рішення Верховного суду від 1883г. і 1896 р. який визнав за неконституційні XIII і XIV, а так само закони окремих штатів, що визнавали рівні політичні можливості для білих і чорних. Необхідно розглянути особливості президентської системи США та її вплив на інші країни. Розібратися в причинах зростання президентської влади, бюрократизація державного апарату. Важливо розглянути організацію влади і управління в штатах, місцеве управління, каральні органи.

 

Для цього треба використати наступну навчальну літературу:

Історія держави і права зарубіжних країн: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. М. Маймескулов [та ін.]; за ред. Л. М. Маймескулова. - X.: Право, 2011. – С. 387-389.

Глиняный В.П. История государства и права зарубежных стран: Учеб. пособие.-7-е изд. - Х.: Одиссей, 2009. – С.524-546.

Завдання для самоконтролю.

1. Скласти хронологічну таблицю головних подій Громадянської війни в США.

2. Виписати, у чому головний зміст XIII, XIV і XV поправок до Конституції США.

 

3. Головні етапи об'єднання Німеччини в XIX ст.

 

Розглядаючи питання, необхідно з'ясувати особливості кожного етапу об'єднання Німеччини. Важливо розглянути особливості розвитку Німеччини після Віденського конгресу. Розкрити необхідність створення Митного союзу, особливості і наслідки такого об'єднання. Важливим представляється розкрити питання, пов'язані з австро-прусським суперництвом, яке простежується в ході всіх державних перетворень Німеччини. Необхідно розкрити передумови і особливості революції 1848 – 1849 рр. і її вплив на розвиток німецьких держав. Прусська монархія. Конституція Пруссії 1850 р. Створення Північнонімецького союзу. Важливим представляється аналіз політичної діяльності Отто фон Бісмарка, що зіграв важливу роль в процесі об'єднання Німеччини та створенні Німецької імперії. Необхідно проаналізувати на основі Конституції 1871 р. зміни державного устрою Німеччини. Зупинитись на змінах в політичному режимі Німеччини в кінці XIX – початку ХХ ст., мілітаризації та утворенні колоніальної імперії.

 

Для цього треба використати наступну навчальну літературу:

Історія держави і права зарубіжних країн: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. М. Маймескулов [та ін.]; за ред. Л. М. Маймескулова. - X.: Право, 2011. – С. 430-440.

Глиняный В.П. История государства и права зарубежных стран: Учеб. пособие.-7-е изд. - Х.: Одиссей, 2009. – С.633-688.

Завдання для самоконтролю.

1. Скласти хронологічну таблицю головних етапів об’єднання Німеччини.

2. У зошиті для самостійної роботи опираючись на зміст Конституції 1871 р. скласти схему структури влади у Німеччині.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 499 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2323 - | 2092 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.