Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 11. Основні зміни в праві буржуазних країн у ХХ ст.




 

1. Розвиток права США та Великої Британії ХХ ст.

2. Головні тенденції розвитку права зарубіжних країн у ХХ ст.

 

1. Розвиток права США та Великої Британії ХХ ст.

 

Розглядаючи американську державність в ХХ столітті, треба звернути увагу на еволюцію політичної системи і конституційного ладу, розвиток виборчого права та центральної адміністрації. Законодавчий захист цивільних прав. Уділити увагу законодавству про соціально-господарські зв'язки. У частині цивільного права: право корпорацій, договірне право, власність, про правовий статус юридичної особи в США. Розглядаючи питання розвитку права у Великої Британії, необхідно звернути увагу на те, що в XIX і початку XX ст. англійське право залишалося некодифікуючим. В XX ст. в джерелах права центральне місце займає делеговане законодавство. В 1965 р. створюється Правова комісія Англії, задачею якого було реформування англійського права, аж до його кодифікування. Особливу увагу необхідно обернути на закон про власність, прийнятий в 1925 році, який усунув багато пережитків часів феодалізму. Розглянути основні зміни в державному ладі Великобританії: парламент, уряд. Ознайомитись з Актом про народне представництво 1948 р., з системою місцевого управління. Визначити реформи судового устрою. Зупинитись на змінах державно-правової політики в 80 – 90-х роках. Розглядаючи питання необхідно з'ясувати зміни відбуваються в області кримінального права (злочини поділяються на арештні і не арештні); виділяються злочини, які обов'язково розглядаються судом присяжних та змішані. Кажучи про демократизацію судового процесу необхідно розказати про суд присяжних і про його місце в судовому процесі. Визначити зміни у договірному та сімейному праві Великої Британії. Ознайомитись з законодавством про компанії, монополії і обмежувальну торгову практику, змінами у трудовому праві.

 

2. Головні тенденції розвитку права зарубіжних країн у ХХ ст.

 

Розглядаючи питання, необхідно звернути увагу на посилення дії міжнародного права на національне (внутрішнє) право. Вплив Загальної декларації прав людини (1948 р.) і угод (1975 р.) Хельсінкі в сучасних умовах. Роль міжнародного права і національного законодавства на розвиток інтеграційних процесів в області економіки, соціального життя і політики. ЕЕС і європейське право. Особливість міжнародного права, яке орієнтовано на рішення глобальних проблем людства, запобігання загрози атомної катастрофи, захист навколишнього середовища та ін. Серед внутрішнього права держав треба зосередити увагу на змінах у цивільному і торговому праві. Розвиток інституту юридичної особи. Зміни в акціонерному законодавстві. Антитрестові закони: закон Шермана 1890 р. в США, Закон про монополії і обмежувальну торгівлю в Англії 1948, 1956, 1965, 1976 рр., антитрестові закони Японії і ФРН. Зміни в праві власності: часткова націоналізація власності після Першої світової війни та політика денаціоналізації в даний час. Нові тенденції в зобов'язальному праві. Обмеження договірної свободи. Лібералізація шлюбно-сімейного права. Розширення прав жінок і дітей в сім'ї. Розвиток трудового і соціального законодавства (скорочення робочого часу, про мінімальний рівень заробітної платні, про пенсії і ін.). Нове законодавство про профспілки і страйки. Поява законодавство про політичні злочини. Лібералізація кримінального права і процесу. Проблема відміни смертної страти.

 

Для цього треба використати наступну навчальну літературу:

Історія держави і права зарубіжних країн: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. М. Маймескулов [та ін.]; за ред. Л. М. Маймескулова. - X.: Право, 2011. – С. 390-391; 428-429.

Глиняный В.П. История государства и права зарубежных стран: Учеб. пособие.-7-е изд. - Х.: Одиссей, 2009. – С.489-496; 546-553; 610-632; 662- 690.

История государства и права зарубежных стран: Учеб. / Под ред. проф. К. И. Батыра. — 4-е изд. перераб. и доп. — М: ТК Велби, 2003. – С. 459-484.

История государства и права зарубежных стран. В 2-х ч. Под ред. Крашенинниковой Н.А. и Жидкова О.А. - 2 -е изд., стереотип. - М.: НОРМА, 2003. – Ч.2. - С. 22-26, 96

Завдання для самоконтролю.

Визначити головні розбіжності англо-саксонської та романо-германської (континентальної) систем права.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 641 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2414 - | 2335 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.