Лекции.Орг


Поиск:
Структури децентралізації управління
У дивізійній структурі блоки організовуються за видами товарів і послуг, за групами споживачів продукції, за географічними регіонами тощо (рис. 9).

 
 

 

 


Рис. 9 – Дивізійна продуктова структура

Проектна організація – це тимчасова структура-команда, створена для вирішення конкретного завдання-проекту. В неї входять найбільш кваліфіковані спеціалісти різного профілю для максимально ефективного її рішення.

Головною межею матричної організації є подвійне підпорядкування проектної групи – одночасно керівникові проекту і начальникові того функціонального відділу, в якому кожен фахівець працює постійно. Вважається, що ці структури гнучкіші й оперативніші. Однак автори, які висвітлюють ці питання[10] не пояснюють роль начальників відділів, уяких фахівці працюють постійно. Якщо за якимось причинами немає проектів (замовлень), то чим займаються ці керівники?

Основними недоліками матричних структур є порушення принципу єдиноначальності, а також конфлікти між проектними і лінійними керівниками.

Організація конгломератного типу поєднує дві і більше розглянуті вище структури. Наприклад, у різних відділах можуть використовуватися лінійно-функціональна структура, продуктова дивізійна або матрична структури.

У вільній структурі відсутня стабільна організація. Команда високопрофесійних і мотивованих працівників формується в міру необхідності і виникаючих завдань. При цьому, швидше за все, таке управління більше підходить для інноваційних підприємств, що займаються творчими розробками.

Переваги децентралізації:

- спрощення і прискорення процесу прийняття рішень завдяки кращій оглядовості менш громіздкої структури;

- оптимізація процесу управління за рахунок того, що рішення ухвалює керівник, який найближче знаходиться до проблеми, яка виникла і, звичайно, краще за всіх її знає;

- стимулювання ініціативи низових лінійних менеджерів; вони можуть випробовувати такий же ентузіазм у своєму підрозділі, як незалежний підприємець у своєму бізнесі;

- підготовка молодого керівника до вищих посад, надавання йому можливості ухвалювати важливі рішення на початку його кар’єри.

Недоліком децентралізації може стати зниження диспетчерських функцій і контролю з боку центральної адміністрації. Наслідком може виявитися переважання місцевих інтересів і зловживань з боку талановитих, але морально неохайних керівників на місцях.

У загальному випадку управлінська структура вибирається або створюється на основі планування. Аксіомою стала теза А. Чандлера: «Стратегія визначає структуру»[11].

 

Питання до самоконтролю:

1. У чому полягає феномен підпорядкування?

2. Поясніть термін «вертикаль влади».

3. Назвіть переваги й недоліки ієрархічного принципу управління.

4. Які види ієрархічних структур ви знаєте?

5. Охарактеризуйте існуючі структури децентралізації управління.

6. Обґрунтуйте переваги й недоліки децентралізації.

 


Тема 10 Стиль керівництва

Кожна людина нехай кориться вищій владі, бо нема влади, яка б не була від Бога,

а чинні влади встановленні Богом.

Послання до римлян

Поняття стилю керівництва. Під стилем керівництва розуміють систему, яка містить відповідний набір інструментів управління, його звичний алгоритм, улюблені прийоми менеджера.

Стиль управління функціонально проявляється у вигляді стилю прийняття рішень, стилю спілкування та стилю контролю.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 307 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

603 - | 514 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.