Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз фінансування бюджетних установ




Фінансування на поточне утримання бюджетних установ здійснюється за рахунок коштів із бюджету та інших джерел.

У процесі аналізу до уваги береться можливість використання таких джерел фінансування установ:

– асигнування з бюджету;

– спонсорство;

– кошти колективів та організацій за надані послуги;

– кошти за надані послуги від окремих осіб;

– власні надходження.

У ході фінансування надходження бюджетних коштів установі має здійснюватися своєчасно та безперервно. Тільки за такої умо­ви забезпечуватимуться нормативна робота установи та дотримання розрахункової дисципліни.

Головним завданням аналізу фінансування бюджетних установ є характеристика забезпеченості установи бюджетними та іншими засобами й повноти їх використання, а також організації такого використання, яка включає: своєчасність затвердження кошторису витрат, дотримання режиму економії, надання установам бюджетних коштів своєчасно і за потребою. Дотримання цих умов — необхідна умова нормальної діяльності установ.

У процесі аналізу фінансування визначається повнота забезпеченості установи бюджетними коштами для організації нормальної роботи. Виявляються акти затримки розрахунків через відсутність на рахунку установи коштів. Вивчається обґрунтованість перерахування коштів за статтями витрат.

Відповідно до Бюджетного кодексу України, доходи бюджету та бюджетних установ поділяються на доходи загального фонду та доходи спеціального фонду. На рівні бюджетних установ до доходів загального фонду належать кошти, які надходять із загального фонду бюджету для виконання бюджетними установами своїх основних функцій.

Формування дохідної частини загального фонду здійснюється на підставі планових обсягів бюджетних асигнувань, що виділяються на утримання установи. Дані про планові обсяги бюджетних асигнувань повідомляються установі безпосередньо вищою організацію.

До доходів спеціального фонду бюджету належать власні надходження бюджетних установ. Спеціальний фонд бюджетної установи — це кошти, які надходять із конкретною метою і використовуються на відповідні видатки за рахунок цих надходжень. Доходи спеціального фонду бюджетної установи складаються з власних надходжень бюджетної установи і доходів за іншими надходженнями спеціального фонду.

У дохідній частині спеціального фонду зазначаються планові обсяги надходжень з інших джерел, одержання яких передбачене відповідними законодавчо-нормативними документами. До таких надходжень належать кошти, одержувані бюджетною установою від надання послуг, виконання робіт і реалізації продукції чи іншої діяльності.

Передбачено, що дохідна частина спеціального фонду формується на підставі розрахунків, які складаються щодо кожного запланованого на наступний рік джерела доходів.

Власні надходження бюджетних установ — це кошти, одержані бюджетними установами від надання послуг, виконання робіт, реалізації продукції чи здійснення іншої діяльності з виконання окремих доручень, а також як гранти та дарунки (благодійні внески).

Власні надходження бюджетних установ поділяються на дві групи, в кожній з них вирізняють кілька підгруп.

1. Плата за послуги, що надаються бюджетними установами. Цю групу утворюють надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законами України та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Вони мають постійний характер і обов'язково плануються в надходженнях бюджету. Група має такі підгрупи:

1.1.Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з функціональними повноваженнями.

1.2.Кошти, що отримуються бюджетними установами від господарської чи виробничої діяльності.

1.3.Плата за оренду майна бюджетних установ.

1.4. Кошти, що отримуються бюджетними установами від реалізації майна.

2. Інші джерела власних надходжень бюджетних установ. Цю групу утворюють надходження бюджетних установ, отримувані на виконання окремих доручень, а також гранти, дарунки (благодійні внески). Вони не мають постійного характеру та плануються у випадках, що попередньо обумовлені (або за вже укладеними угодами, зокрема міжнародними планами проведення централізованих заходів тощо). її підгрупами є:

2.1. Гранти та дарунки.

2.2. Кошти, що отримуються на виконання окремих доручень від підприємств, організацій чи фізичних осіб.

Власні доходи бюджетних установ, як і доходи загального фонду, підлягають плануванню.

Формування дохідної частини спеціального фонду проекту кошторису здійснюється за видами доходів та їх джерелами, які визначаються розробленою класифікацією доходів кожної установи відповідного галузевого профілю згідно із затвердженим галузевим переліком.

Власні доходи бюджетних установ мають виконувати доповнюючу функцію щодо бюджетних асигнувань і забезпечувати виконання основних завдань у разі нестачі доходів загального фонду. З огляду на активне включення бюджетних установ у «виробничу» діяльність, зокрема у процес надання платних послуг, зазначена категорія доходів набуває дедалі більшого значення серед інших об'єктів економічного аналізу.

Власні надходження до спеціального фонду бюджетної установи класифікують за такими ознаками:

– за доходами, отримуваними від надання функціонально основних послуг бюджетних установ;

– за доходами, отримуваними від господарської чи господарсько-виробничої діяльності, за проживання у гуртожитках і відомчих квартирах та за харчування в установі;

– за доходами від оренди приміщень бюджетних установ;

– за доходами від реалізації майна.

Зміст аналізу виконання кошторису спеціальних коштів бюджетних установ визначає такі його завдання:

– оцінювання виконання плану з утворення спеціальних коштів і прибутку, тобто перевірка правильності одержання доходів;

– характеристика витрат спеціальних коштів і розподілу прибутку, тобто перевірка здійснення витрат, а також перевірка відповідності сум витрат виконанню плану по доходах у тих випадках, коли план по доходах недовиконаний (у такому разі відсоток виконання плану по видатках не повинен перевищувати відсоток виконання плану по доходах);

– виявлення і визначення впливу факторів на відхилення від плану за джерелами утворення та використання спеціальних коштів і прибутку. Важливо також вивчити склад спеціальних коштів бюджетних установ, їх рух.

Аналізуючи виконання кошторису коштів по спеціальному фонду, виходять із того, що вони спрямовуються на цілі, визначені при їх утворенні. Розмір витрат встановлюється за кожним видом коштів спеціального фонду відповідно до обсягу роботи і з урахуванням необхідності дотримання режиму економії у використанні ресурсів. Витрати здійснюються окремо за кожним видом коштів спеціального фонду у межах їх залишку. Тому сума витрат за кожним їх видом не може перевищувати прибутки і перекриватися прибутками за іншими видами коштів спеціального фонду. Вивчаючи витрати за окремими видами коштів, враховують їх залежність від прибутків. Якщо прибутки надходять у меншому, порівняно з кошторисом, розмірі, то пропорційно скорочуються і витрати. Прибутки, що надходять понад кошторис (або економія при виконанні), залишаються в розпорядженні установи, але можуть бути витрачені лише за наявності додаткового кошторису.

Основним завданням аналізу витрат коштів спеціального фонду є виявлення відповідності здійснених витрат затвердженому кошторису та визначення факторів їх зміни.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 507 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2538 - | 2233 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.