Лекции.Орг


Поиск:
Тема. Вплив факторів на процес фотосинтезу.
Мета: Ознайомитися з методикою виявлення продуктів фотосинтезу методом крохмальної проби.

Література:

Векірчик К.М., роботи 41, 51,57

ЛебедєвС.І., С. 57 – 58, 106 – 107, 141 – 157.

Мусієнко М.М., С. 97 – 102, 150, 154, 158.

Полевой В.В., С. 59 – 65, 99 – 105, 107 – 116.

 

Контрольні питання:

Які процеси відбуваються в листках, коли рослину перед дослідом витримують в темряві?

Чи можна одержати нга листку фотографію з негатива?

Чому під час фотосинтезу в листках відкладається первинний крохмаль, а не глюкоза?

Назвіть первинні продукти фотосинтезу. З яких сполук синтезується крохмаль і які ферменти беруть в цьому участь?

Яке походження має кисень, що виділяється при фотосинтезі?

Якими факторами навколишнього середовище лімітується процес фотосинтезу?

 

 

Завдання 1. Виявлення фотосинтезу методом крохмальної проби.

 

Об'єкт: пеларгонія, яка була в темряві 2-3 доби.

Матеріали та обладнання: пробірки, ножиці, сірники, спиртівка, кристалізатор, водяна баня, скло, чорний папір, срепки, чашка Петрі, скляний колпак, колби на 100 мл, етиловий спирт, розчин НС1, крейда, вазелин, зажими.

Хід роботи:

Кінцевий результат фотосинтезу - відновлення вуглецю органічної речовини. Простим методом виявлення фотосинтезу є крохмальна проба. Для цього спочатку рослину витримують 2 – 3 доби в темряві. Крохмаль у листку перетворюється у цукор, який частково витрачається при диханні, а частково переходить в стебло. Щоб переконатися, що листки обезкрохмалились, знімають листову пластинку і кип'ятять в пробірці з водою, щоб убити клітини. Потім воду зливають і кип'ятять в етиловому спирті на водяній бані до повного виходу пігментів з листка. Спирт зливають і листок знову кип'ятять у воді, воду зливають, а листок кладуть у чашку Петрі, розправляють і заливають його розчином І в КІ. Листок залишається жовтим, тому що в ньому немає крохмалю. Зрізають два листка, черешки підрізають під водою та ставляті у колбу з водою. Частину листових пластинок закривають знизу і зверху чорним папером за допомогою скрепок. Під перший ковпак поряд з листками ставлять перцелянову чашку з грудками крейди, які заливають 30% розчином НС1. Це приводить до збільшення кількості СО2.Під другий ковпак порад з листками ставлять чашку з NаОН, який вбирає СО2. Скло, на якомуставлять ковпак змазують вазелином. Через 2 – 3 дні дослідні листки обробляю так, як і ті, що брали на обезкрохмалеиня.

Дослід замалювати.

Висновки

 

Висновки:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Завдання 2. Вплив зовнішніх умов на інтенсивність фотосинтезу.

В процесі фотосинтезу в якості побічного продукту виділяється кисень. Швидкість виділення пухирців кисню з міжклітинників листка напряму залежить від інтенсивності фотосинтезу. Наочно цей процес можна спостерігати на вищих водних рослинах.

Об'єкт: жива елодея канадська (дикорослі рослини або акваріумна форма).

Матеріали та обладнання: джерело світла (лампа денного освітлення), пробірки, вода, ножиці або лезо, пінцети, скляні палички (для роботи з елодеєю), шпатель або скляна лопатка для роботи з сипучими інгредієнтами, питна сода (суха), склянки з водою (3 шт.), концентрованим розчином CuSO4 (3 шт), концентрованим розчином K2Cr2O7 (3 шт.), лінійка, секундоміри.

Хід роботи:

Гілочки елодеї підрізають під водою і вміщують за допомогою пінцета та скляних паличок в пробірки з водою зрізом догори так, щоб зріз знаходився під водою на певній відстані від поверхні. У воду попередньо додають трохи питної соди, для підвищення вмісту СО2. Коли почнуть виділятися пухирці кисню, пробірки ставлять у водяний екран білого кольору (вода), синього кольору (розчин CuSO4), червоного кольору (розчин K2Cr2O7). Склянки розміщують на різній відстані від джерела світла (10 см, 20 см, 50 см). Підраховують кількість виділених пухирців кисню за 5 хв в різних умовах, вираховують середню кількість пухирців на хвилину. Результати записують в таблицю:

Відстань від джерела світла, см Колір екрана Кількість пухирців кисню на 1 хв.
  Білий  
   
   
  Червоний  
   
   
  Синій  
   
   

 

На основі отриманих результатів роблять висновок про те, як на інтенсивність фотосинтезу впливає відстань від джерела освітлення та колір світла.

 

Висновки:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Дата захисту_____________ Підпис викладача __________________________

 


Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 549 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

756 - | 697 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.