Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Постановка проблемного завдання




— У чому причини кризового становища сім'ї?

1. Економічні — втрата роботи, невиплата заробітної плати, низький рівень оплати праці.

2. Соціальні — алкоголізм, дармоїдство, протиправна поведінка. Як правило, причина цього — низький культурний рівень, бездуховність, безвідповідальність перед дітьми.

3. Трудова зайнятість жінок. Професійні інтереси стають серйозним конкурентом сім'ї.

Разом з тим сім'я залишається найвищою цінністю і, щоб зміцнити її позиції, уряди багатьох країн вживають спеціальних заходів. Передбачено різного роду допомогу і фінансові пільги, відпустки для батьків для догляду за маленькими і хворими дітьми, створення дошкільних дитячих установ, режими дня яких пристосовані до потреб працюючих сімей. Відчутним є прагнення суспільства і держави здійснювати демографічну політику, спрямовану на зростання народжуваності.

Запитання

— Чи відчуваєте ви на прикладі своєї сім'ї підтримку з боку держави? У чому вона виражається?

IV. Домашнє завдання

1. Опрацювати конспект.

2. Написати твір-роздум за темами: «Роль сім'ї в сучасному суспільстві» або «Майбутнє сімейних стосунків».

 

 

Навчально-методична картка заняття №___ 3 __

Дисципліна (група) «Людина і світ» І ТО, І ГО, І БО, І ОД

Вид заняття семінар

Методи навчання дискусія, бесіда-повторення та повідомлення

Мета заняття:

- навчальна - пояснити, у чому полягає унікальність підліткового співтовариства і культури, чим вони відрізняються від співтовариства і культури дорослих; вдосконалювати навички самостійної роботи.

- виховна -виховувати, прищеплювати високу, справжню культуру, а також критичне і відповідальне ставлення до свого способу життя, потребу в духовності, свідомому прагненні до самовдосконалення.

Наочні посібники

- Бізбіз Т. О. Усі уроки до курсу «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні. — X.: Вид. група «Основа», 2011. — 301 [3] с.: табл. — (Серія «Усі уроки»).

- Бондаренко Я..Г. «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні: Розробки уроків – Х.: Вид-во «Ранок», 2011. – 224 с.

- Гісем О. В, Людина ісві. 11 клас: Навч.посібник. – Х.: Вид-во «Ранок», 2012. – 192 с.

Література

- Людина і світ: Підручник / Гол. ред. Л.В. Губернський. – 2-ге вид. – К.: «Знання», 2001.

- Людина в сучасному світі. — К., 1997.

- Міхнєвська Н. В. Що таке пізнання? // Історія та правознавство. — № 1. — 2010.

- Світ і людина, суспільство: Хрестоматія / За ред. Р. А. Арцишевського. — К., 1997.

- Человек: Философский энциклопедический словарь. — М.: Наука, 2000.

- Хамітов Н. Історія філософії: проблема людини. — К., 2006.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Організаційна частина

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності Епіграф до пари:

Спільнота розвиватиметься лише тоді, коли її члени контролюватимуть спілкування між собою.

Франц Фенон

Перевірка домашнього завдання

Виступ студентівв із творами-роздумами за темами «Роль сім'ї в сучасному суспільстві» та «Майбутнє сімейних стосунків».

III. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда

1. Кого, на вашу думку, можна вважати молодим?

2. Що означає «громадянське повноліття»?

III. Повідомлення питань нової теми

Освіта і молодь

3.1. Школа. Однолітки.

3.2. Поняття субкультури.

3.3. Молодіжна субкультура

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення студентами питання 3.1.

- Проблеми, що хвилюють однолітків

Пояснення студентами питання 3.2.

- Культура;

- Субкультура.

Пояснення студентами питання 3.3.

- молодіжні субкультури;

- позитивні і негативні риси молодіжних субкультур;

- підготовка презентацій.

V. Узагальнення та систематизація вивченого методом фронтального опитування

та підсумок заняття (оцінювання) __________________________________

VI. Домашнє завдання

А) опрацювати конспект;

б) підготувати повідомлення про світогляд та типи світогляду.

Викладач: ______________

 

Конспект

Лекції з дисципліни «Людина і світ»

За спеціальністю «Туристичне обслуговування», «Готельне обслуговування», «Оціночна діяльність», «Бухгалтерський облік»

Склав викладач: Погоріляк О.О.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 359 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2373 - | 2121 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.