Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Постанова Кабінету міністрів України




Від 26 квітня 2003 р. №625

"Про затвердження Порядку визначення рівня фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання відповідно до їх категорії"

Зазначений Порядок представляє собою методику і послідовність здійснення заходів щодо визначення рівнів фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання й об'єктів по поводженню з радіоактивними відходами.

НАКАЗ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Від 04.08.06 №116

"Про затвердження Правил фізичного захисту ядерного матеріалу і ядерних установок"

Це друга редакція Правил, які розроблені відповідно до вимог Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу і нової редакції рекомендацій МАГАТЕ "Фізичний захист ядерного матеріалу і ядерних установок" INFCIRC/225/Rev.4 (Соггесted).

Ці Правила поширюються на ядерні матеріали та установки, що використовуються в мирних цілях, і обов'язкові для усіх органів виконавчої влади, юридичних осіб, які:

- здійснюють видобуток, перероблення, зберігання, перевезення ядерних матеріалів і експлуатують ядерні установки;

- розробляють нормативні акти з фізичного захисту, контролюють їх виконання, проводять перевірки та випробування технічних засобів фізичного захисту;

- забезпечують реалізацію та реалізують заходи фізичного захисту.

Правилами "забороняється діяльність експлуатуючої організації та ліцензіата на етапах життєвого циклу ядерної установки, при поводженні з ядерними матеріалами та при перевезенні ядерних матеріалів без забезпечення фізичного захисту відповідно до законодавства".

У Правилах вперше в Україні введено термін "проектна загроза":

«проектна загроза» - визначені в установленому порядкові характеристики потенційних правопорушників, які могли б здійснити спробу несанкціонованого вилучення ядерних матеріалів або вчинення акту ядерного тероризму, для протидії яким визначається, створюється та оцінюється система фізичного захисту;».

Відповідно до рекомендацій МАГАТЕ викладені основи організації фізичного захисту на ядерній установці:

Так у пункті 2 Правил визначено, що "Система фізичного захисту" має забезпечити:

- своєчасне виявлення правопорушника;

- затримку правопорушника;

- адекватне регування»

"Система фізичного захисту створюється за принципами:

- глибокоешелонованого захисту;

- диференційованого підходу;

- збалансованого захисту;

- мінімальних наслідків при відмові одного елемента системи.;"

В Правилах підкреслюється, що "заходи з фізичного захисту не повинні погіршувати стан ядерної, радіаційної, пожежної та інших видів безпеки."

Крім того, в Правилах встановлені вимоги щодо забезпечення фізичного захисту при перевезенні ядерних матеріалів.

ЗАКІНЧЕННЯ

В Україні продовжується розробка нормативно-правових актів з фізичного захисту державного та галузевого рівнів.

1.2. Нормативно-правова база, що визначає функціональні обов’язки співробітників служб охорони та фізичного захисту режимної території колишнього уранового виробництва ВО «ПХЗ»

Нормативно-правову базу Положення складають: Закони України «Про видобування і переробку уранових руд», «Про поводження з радіоактивними відходами», «Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання», «Про місцеве самоврядування в Україні», Указ Президента України від 04.02.03 р. №76 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 11.11.2002 р. «Про стан техногенної та природної безпеки України», Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97), Державна програма приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 р.р., Доручення Прем’єр-міністра України від 18 лютого 2005 р. №130, щодо посилення організації радіаційного контролю та охорони джерел іонізуючого випромінювання, радіоактивних та хімічних речовин на об’єктах Придніпровського промислового майданчика, Рішення міської ради м. Дніпродзержинська від 24.06.05 р.№562-19/IV «Про визначення території колишнього уранового виробництва ВО «Придніпровський хімічний завод», як режимної території з посиленим рівнем фізичного захисту, охорони та радіаційного контролю».

Вивчення та аналіз нормативно-правової бази у сфері оборони та фізичного захисту особовим складом ВВО, режимної території дозволяє зробити висновок, що нормативно-правова база у сфері оборони та фізичного захисту особовим складом ВВО, режимної території у повному обсязі забезпечує виконання цієї задачі.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 382 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2354 - | 2220 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.