Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОППЛЕКС 3 страница




Основні принципи професійної етики (гуманізм, справедливість, законність, патріотизм, колективізм) та специфіка їх реалізації у професійній діяльності. Взаємозв’язок принципів законності, гуманізму і справедливості.

Сутність і специфіка моральних цінностей. Категорії етики як ступені пізнання моральних цінностей, їх світоглядне значення.

Добро і зло як вихідні категорії етики. Природа і зміст добра і зла, їх співвіднесеність з ідеалом. Добро в системі соціальних цінностей. Добро і благо, добро та істина, добро і справедливість, добро й краса. Соціальні витоки добра і зла. Добро як об'єктивна моральна якість вчинку; як сукупність моральних якостей людини; як мотив і мета поведінки; як сукупність позитивних принципів та норм моралі; як об'єктивна якість суспільних відносин і функціонування державних інституцій.

Історичний характер добра і зла. Форми добра і зла в історії цивілізацій. Критерії добра і зла. Взаємопов’язаність добра і зла. Форми вираження добра і зла в людині: чесноти і вади. Етика чеснот.

Обов'язок як відображення імперативності моральних цінностей. Поняття обов'язку, його об'єктивні й суб'єктивні сторони. Види обов'язку. Загальний і специфічний зміст у різних видах службового обов'язку.

Ризик у професійній діяльності. Допустимість та ціна ризику. Совість як контрольно-регулятивний механізм моральної свідомості професіонала. Природа моральних конфліктів, їх сутність та структура. Специфіка морального фактору в службовій діяльності. Морально-професійна деформація: сутність та шляхи її подолання.

Честь і гідність. Історичний зміст категорій “честь” і “гідність”. Значення міри у прояві честі й гідності. Морально-психологічний аспект честі (адекватність самооцінки). Міжнародні акти щодо захисту честі та гідності (Європейська конвенція про захист прав людини й основних свобод, Декларація проти катувань та інших жорстоких нелюдських або принижуючих гідність видів поводження чи покарання). Актуалізація проблеми гідності в сучасних умовах утвердження демократії в Україні.

Етичний статус категорій “сенс життя” і “щастя”. Концепції сенсу життя і щастя. Зв’язок щастя і сенсу життя з професійною діяльністю (самореалізація, відчуття власної значущості, самооцінка тощо). Основні сучасні підходи до розкриття категорій сенсу життя та щастя.

 

Тема 3. Діловий (службовий) етикет

Спілкування як фундаментальна властивість людського життя. Повага, співчуття, любов як моральні передумови спілкування. Парадигма спілкування у сучасній культурі. Проблема самотності як результат невдоволеної потреби у спілкуванні.

Роль спілкування у професійній діяльності. Мета і засоби спілкування. Бар’єри у спілкуванні. Мистецтво спілкування і формування позитивного іміджу. Етика спілкування як єдність внутрішнього і зовнішнього, змісту і форми.

Моральні основи професійного спілкування. Поняття моральної культури. Співвідношення понять “моральна культура”, “професійна культура”, “правова культура” особи. Структура моральної культури особи: культура моральної свідомості, культура моральної поведінки і культура морально-професійної діяльності. Різноманітність моральних почуттів, їх роль у духовній культурі й регуляції професійної діяльності.

Критерій та рівні розвитку моральної культури особи. Моральна культура і престиж професії, авторитет закону. Взаємозв'язок моральної і правової культури, їх роль у регуляції правовідносин.

Імідж професіонала – форма виявлення ділових (професійних) якостей та дотримання норм етикету (в першу чергу, службового) при виконанні службових обов'язків, дотримання яких є загальнообов'язковим для всіх працівників і службовців. Обов'язковість дотримання норм службового етикету при спілкуванні з іноземцями.

Поняття етикету. Світський та діловий (службовий) етикет. Культура мовлення. Зовнішній вигляд.

Професійна етика керівника. Вимоги коректності, ввічливості, скромності під час спілкування з громадянами.

 

Тема 4. Предмет, структура та функції естетики як науки. Мистецтво як об’єкт естетичного пізнання

Поняття “естетика”. Становлення предмету естетики в історії філософсько-естетичної думки. Естетика як самостійна наука. Структура естетики. Естетика як теорія естетичної діяльності та свідомості. Естетика як філософія естетичних цінностей.

Естетика в системі гуманітарних наук. Взаємозв'язок естетики із суспільними науками: філософією, мистецтвознавством, культурологією, психологією, педагогікою, етикою, правом. Функції естетики як науки, її роль у формуванні духовної культури особи.

Єдність морального та естетичного в професійній діяльності. Принципи естетичної культури професіонала: естетична домінанта, феномен творчої волі, службовий дизайн.

Категорії естетики. Прекрасне і потворне. Форми їхнього прояву у природі, суспільстві, людині, мистецтві. Моральні основи прекрасного. Взаємозв'язок добра, справедливості й краси у професійній діяльності. Форми прояву потворного в житті й діяльності працівників та шляхи його подолання.

Високе і низьке. Піднесене і величне у природі. Піднесене в людині. Історичні форми піднесеного. Піднесене і героїчне. Подвиг як найвище втілення єдності морального та естетичного в людині.

Трагічне і комічне. Соціальні суперечності як джерело й основа трагічного. Історичний характер соціальних суперечностей і види трагічного в житті й мистецтві. Соціальна основа комічного. Роль комічного у подоланні негативних явищ у житті й діяльності професіонала.

Взаємозв'язок категорій естетики, їх роль у формуванні морально-естетичного відношення до світу і професійної діяльності.

Естетичний смак. Діалектика об'єктивного і суб'єктивного, суспільного й індивідуального, раціонального й емоційного в естетичному смаку. Рівні розвитку естетичного смаку. Ступінь розвитку естетичного смаку і характер відношення особи до духовних цінностей, природи до себе. Єдність і взаємозв'язок естетичного смаку з моральними нормами, моральним почуттям обов'язку й совісті. Роль естетичного смаку в гармонізації духовного світу особи, у регуляції їх спілкування з людьми, творчому ставленні до професійної діяльності.

Естетичний ідеал. Ідеал як форма відображення суперечностей між дійсністю і людиною. Структура, особливості та функції естетичного ідеалу. Ідеал досконалого суспільства, людини, держави. Єдність морального, правового й естетичного ідеалів. Естетичний ідеал і мистецтво, їх роль у розвитку духовної культури особи.

Мистецтво як складова частина духовної культури суспільства. Мистецтво, мораль, право. Походження мистецтва та його соціальне призначення. Основні функції мистецтва. Художній образ як специфічна форма відображення дійсності у мистецтві, як єдність загального, особистого та одиничного. Єдність об’єктивного і суб’єктивного, раціонального та емоційного в художньому образі. Засоби художнього узагальнення: типізація та ідеалізація.

Художній твір як єдність змісту і форми. Співвідносний характер змісту і форми. Предметний та ідейно-емоційний аспекти змісту, їх органічна єдність у творі. Тема та ідея у творі мистецтва. Соціально-історична обумовленість ідейно-тематичного змісту в мистецтві. Специфіка змісту у різних видах мистецтва.

Форма у творі мистецтва. Художня форма як цілісна структура. Матеріал і мова різних видів мистецтва. Зображувальні і виразні засоби художнього твору. Композиція і сюжет у творі мистецтва. Взаємозв’язок елементів художнього твору. Єдність і суперечність, відповідність і невідповідність змісту і форми. Єдність змісту і форми як один з критеріїв художності твору.

Система мистецтв у структурі естетичної культури суспільства. Історична обумовленість виникнення і розвитку різних видів мистецтва. Різноманітність явищ реального світу, відмінність засобів естетичного пізнання і перетворення дійсності – основні причини виникнення і розвитку видів мистецтва. Залежність виражальних засобів різних видів мистецтва від їх предмету, змісту і завдань.

Тема 5. Взаємодія етики, естетики і правознавства у вирішенні актуальних проблем сучасного суспільства

Людина, її ідеальний образ в етичному, естетичному і правовому вимірі сучасності. Ідеал людини та його реалізація в етичних та естетичних вченнях, правових концепціях і програмах. Тілесність людини як етико-естетична і правова проблема сучасності. Тілесність і маргінальність.

Прикладний характер сучасного етичного й естетичного знання. Загальні тенденції сучасного розвитку теоретичних та прикладних, в тому числі і правової, етики та естетики.

Проблема насильства у сучасному суспільстві, його форми. Підстави для легітимності насильства. Насильство і держава. Тероризм як етична, естетична і правова проблема.

Смертна кара як морально-правова проблема сучасного суспільства (Загальна декларація прав людини). Основні тенденції в історії смертної кари. Проблема смертної кари в Україні. Морально-правові напрями ставлення до смертної кари.

Біоетика і право. Правове регулювання проблем евтаназії, фетальної терапії, клонування, трансплантації органів тощо. Співвідношення біологічної сутності та правової особистості. Правове регулювання вітального начала. Проблема “наукової леґальності”.

Роль мистецтва у житті сучасного суспільства. Актуалізація нового способу освоєння реальності у категоріях “тривіальне”, “банальне”, “пошле”. Естетизація “потворного” як етико-естетична і правова проблема сучасності.

Авторство як етична, естетична і правова проблема сучасності: від формування ідеї художнього твору до конструювання власного іміджу (Закон України “Про інформацію”, Закон України “Про захист суспільної моралі”). Масова культура, андеграунд, порнографія у світлі етичної, естетичної і правової оцінки.

4. Структура навчальної дисципліни

Назви змістових модулів і тем Кількість годин
денна форма Заочна форма
усього у тому числі усього у тому числі
л п лаб інд с.р. л п лаб інд с.р.
                         
Модуль 1
Змістовий модуль 1.Етика та естетика
Тема 1. Етика як наука про мораль. Сутність, структура, функції моралі                        
Тема 2. Професійна етика: сутність, основні принципи та категорії                        
Тема 3. Діловий (службовий) етикет                        
Тема 4. Предмет, структура та функції естетики як науки. Мистецтво як об’єкт естетичного пізнання                        
Тема 5. Взаємодія етики, естетики і правознавства у вирішенні актуальних проблем сучасного суспільства                        
Усього годин                        
                           

 

5. Теми семінарських занять

№ з/п Назва теми Кількість годин
  Етика як наука про мораль. Сутність, структура, функції моралі.  
  Професійна етика: сутність, основні принципи та категорії  
  Діловий (службовий) етикет  
  Предмет, структура та функції естетики як науки. Мистецтво як об’єкт естетичного пізнання  
  Взаємодія етики, естетики і правознавства у вирішенні актуальних проблем сучасного суспільства  
  Разом  

 

 

6. Самостійна робота

№ з/п Назва теми Кількість годин
  Етика як наука про мораль. Сутність, структура, функції моралі.  
  Професійна етика: сутність, основні принципи та категорії  
  Діловий (службовий) етикет  
  Предмет, структура та функції естетики як науки. Мистецтво як об’єкт естетичного пізнання  
  Взаємодія етики, естетики і правознавства у вирішенні актуальних проблем сучасного суспільства  
  Разом  

7. Індивідуальні завдання

З метою поглиблення вивчення дисципліни “Етика та естетика” та набуття навичок і вмінь самостійного аналізу та обґрунтування висновків у процесі вивчення дисципліни, курсанти (слухачі) готують наукові повідомлення, структурно-логічні схеми, пишуть реферат, тема якого враховує специфіку профільної спрямованості. До кожної з проблем курсу пропонуються теми для підготовки рефератів. Реферат має засвідчити, що курсант (слухач) самостійно опрацював обрану проблему.

Індивідуальна та самостійна робота курсантів, слухачів та студентів покликана сприяти досягненню мети, яка поставлена перед курсом “Етика та естетика”.

Завдання для індивідуальної роботи спрямовані на закріплення навчального матеріалу. Їх виконання передбачає засвоєння основного змісту тем курсу. Разом з тим, виконання таких завдань потребує творчого підходу з боку курсанта, слухача, студента, вміння самому ставити додаткові питання та давати на них відповіді, оцінювати результати власної роботи та порівнювати їх з іншими, застосовуючи загальнокультурні та професійні компетенції для аналізу типових і нестандартних світоглядних суперечностей.

Методи навчання

Науковими і методичними основами курсу “Етика та естетика” є системно-діяльнісний підхід, а також принципи цілісності і взаємодоповнення. Роль і місце цієї дисципліни в підготовці фахівців для системи МВС України обумовлені тим, що в складних процесах перебудови основ життя українського суспільства опанування змістом навчального матеріалу допомагає керівникам усвідомлено займати тверду життєву і професійну позицію у вирішенні задач по захисту правопорядку та дозволяє засвоїти світоглядні і методологічні основи вирішення професійних проблем. Навчальний матеріал з інших дисциплін конкретизує й уточнює зміст етичних та естетичних положень.

Загальною методичною вимогою вивчення курсу є вироблення особистісно-практичного відношення курсантів (слухачів) до етичних та естетичних проблем на основі осмислення навчальної і наукової літератури. Основною рекомендацією із самостійного одержання і поглиблення знань з дисципліни може слугувати опрацювання та критичне осмислення рекомендованої літератури, підготовка схем і порівняльних таблиць.

Найбільш ефективними прийомами вивчення дисципліни є розгляд типових і нестандартних етичних та естетичних проблем та їх філософське осмислення. При вивченні курсу “Етика та естетика” варто формувати навички самостійного формулювання питань до прочитаного матеріалу і можливих опонентів, застосовувати методи проблемного навчання.

Проблемно-пошукові питання до кожної з тем курсу покликані підготувати курсанта (слухача, студента) до проведення ним самостійної дослідницької роботи.

Методологія вивчення дисципліни і оцінювання знань курсанта (слухача, студента) заснована на індивідуально-диференційованому, компетентнісно-орієнтованому навчанні.

Навчально-методичним забезпеченням самостійної роботи курсанта (слухача, студента) слугує перелік питань для самостійної підготовки, що передбачені планами семінарських занять, а також список літератури до теми.

Методи контролю

Для оцінки якості засвоєння курсантами (слухачами) навчального матеріалу, що вивчається під час аудиторних занять і в процесі самостійної роботи, передбачено поточний та підсумковий контроль успішності, який здійснюється шляхом опитування, написання контрольних робіт на семінарських заняттях, виконання реферативних завдань, модульних контрольних робіт і складання заліку. Успішність засвоєння курсу визначається за допомогою національної шкали оцінювання.

 

10. Розподіл балів, які отримують курсанти (слухачі, студенти)

Поточне тестування та самостійна робота Сума
Змістовий модуль №1  
Т1 Т2 Т3 Т4 Т5  
           

Т1, Т2, Т3, Т4, Т5 – теми змістових модулів.

 

Шкала оцінювання: національна та ECTS

Сума балів за всі види навчальної діяльності ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою
для екзамену, курсового проекту (роботи), практики для заліку
90 – 100 А відмінно     зараховано
82-89 В добре
74-81 С
64-73 D задовільно
60-63 Е
35-59 FX незадовільно з можливістю повторного складання не зараховано з можливістю повторного складання
0-34 F незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

 

Методичне забезпечення

1. Навчально-методичний комплекс з навчальної дисципліни “Етика та естетика”.

2. Навчальна програма з навчальної дисципліни “Етика та естетика”.

3. Мультимедійний посібник з навчальної дисципліни “Етика та естетика”.

 

12. Рекомендована література

Базова

Нормативно-правові акти:

1. Декларація Парламентської Асамблеї Ради Європи про поліцію, прийнята у 1979 р., резолюція № 690.

2. Декларація проти катувань та інших жорстоких нелюдських або принижуючих гідність видів поводження чи покарання, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 09.12.1975 р.

3. Етичний кодекс працівника органів внутрішніх справ України (схвалений колегією ВС України 5 жовтня 2000 року № 7 км/8).

4. Європейська конвенція про захист прав людини й основних свобод, прийнята Радою Європи (Рим 04.11.1950).

5. Европейский Кодекс Полицейской этики. Рекомендация 2001, принятая Комитетом министров совета Европы. 19 сентября 2001 р.

6. Загальна декларація прав людини, прийнята і проголошена резолюцією 217 А (ІІІ) Генеральної Асамблеї ООН від 10.12.1948 р.

7. Закон України “Про боротьбу з корупцією” від 05.10.1995 р. № 357/95-ВР.

8. Закон України “Про державну службу” (зі змінами та доповненнями від 11 липня 1995 р.) // ВВУ. – 1993. – № 52.

9. Закон України “Про дисциплінарний статут органів внутрішніх справ” від 22.02.2006 р. № 3460-ІV.

10. Закон України “Про захист суспільної моралі” від 20.11.2003 р. № 1296–IV. // Офіційний вісник України. – 2003. - № 52.

11. Закон України “Про міліцію” від 20.12.1990 р. № 565-ХІІ зі змінами та доповненнями.

12. Закон України “Про оперативно-розшукову діяльність” від 18.02.1992 р. № 2135-ХІІ зі змінами та доповненнями.

13. Закон України “Про попередження насильства в сім’ї” від 15.11.2001 р. № 2789-ІІІ зі змінами та доповненнями.

14. Кодекс поведінки посадових осіб щодо підтримання правопорядку, прийнятий резолюцією 34/ 169 Генеральної Асамблеї ООН від 17.12.1979 р.

15. Кодекс честі працівника органів внутрішніх справ України (Додаток до наказу МВС України від 11 січня 1996 р. № 18).

16. Конвенція про права дитини, прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20.10.1991 р.

17. Конституція України, прийнята 28 червня 1996 р.

18. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 р. № 18825/ 2001 зі змінами та доповненнями.

19. Тимчасовий Статут внутрішньої служби збройних сил України, затверджений Указом Президента України від 07.10.1993 р.

 

Наукова література:

1. Адорно Т. Проблемы философии морали. – М.: Республика, 2000. – 239 с.

2. Булеца С.Б. Право фізичної особи на життя та здоров’я: порівняльно-правовий аспект./ Ужгородський національний університет. – Ужгород, Поліграфцентр “Ліра”, 2006. - 176 c.

3. Гошовський Я. Ресоціалізація депривованої особи: Монографія. – Дрогобич: Коло, 2008. – 480 с.

4. Грищук О.В. Людська гідність у праві: філософські проблеми. – К.: Атіка, 2007. - 236 с.

5. Йонас Г. Принцип відповідальності. У пошуках етики для технологічної цивілізації. – К.: Лібра, 2001. - 400 с.

6. Кант И. Критика эстетической способности суждения // Кант И. Критика способности суждения. – Ч.1. – М.: Прогресс, 1994. - С.5-217.

7. Кант И. Лекции по этике. – М.: Республика, 2000. - 237 с.

8. Капиус О.С. Эвтаназия в свете права на жизнь. – М.: Издательский дом “Камерон”, 2006. - 224 с.

9. Карнеги Д. Как завоевывать друзей и как оказывать влияние на людей. – Донецк: Сталкер, 2009. - 137 с.

10. Кирилина Т.Ю. Совесть и ее роль в нравственном развитии личности. – М.: Издательство Московского государственного университета леса, 2001. – 204 с.

11. Кривцун О.А. Творческое сознание художника: монография/ РАН и др. – М.: Памятники исторической мысли, 2008. – 360 с.

12. Кузнецов Б.А. Защита чести и достоинства: Опыт, проблемы, стратегия и тактика защиты. – М.: Юридическая литература, 1996. – 237 с.

13. Лоренц К. Так называемое зло/ А.И.Федоров (пер.с нем.); А.В.Гладких (ред. пер.). – М.: Культурная революция, 2008. – 616 с.

14. Медведєв В.С. Проблеми професійної деформації співробітників органів внутрішніх справ: теоретичні та прикладні аспекти. – К.: НАВСУ, 1997. – 168 с.

15. Мейман Э. Введение в современную эстетику = Einfuhrung in die Asthetik der Gegenwart/ И.Слоним, В.Слоним (пер. с нем.); Ю.И. Айхенвальд (ред.и предисловие). – изд 2-е - М.: URSS, ЛКИ, 2007. – VIII, 185 с.

16. Мельник В.В. Искусство доказывания в состязательном уголовном процессе. – М.: Юридическая литература, 2006. – 226 с.

17. Москаленко В.Ф., Попов М.В. Біоетика: філософсько-методологічні та соціально-медичні проблеми. – Вінниця: Нова книга, 2005. - 338 с.

18. Ортега-і-Гассет Х. Вибрані твори/ Перекл. з іспанської В.Буггардта, В.Сахна, О.Товстенко. – К.: Основи, 1994. - 420 с.

19. Поттер ван Р. Биоэтика: мост в будущее./ Украинская асоциация по биоэтике/ Ю.В. Дубровин (пер. с англ.), Т.Г. Будковская (пер. с англ.), С.В. Вековшинина (пер. с англ.). – К.: Видавець Вадим Карпенко, 2002. - 168 с.

20. Рассел Б. Брак и мораль/ Пер. с англ. – М.: Крафт+, 2004. - 108 с.

21. Рікер П. Право і справедливість. – К.: Дух і Літера, 2002. – 196 с.

22. Роулз Дж. Теорія справедливості / Пер.з англ. О.Мокровольський. – К.: Вид-во Соломії Павличко “Основи”, 2001. - 822 с.

23. Роменец В.А. Жизнь и смерть: постижение разумом и верой. - К.: Либідь, 2003. - 213 с.

24. Розин В.М. Визуальная культура и восприятие: как человек видит и понимает мир. – М.: Наука, 1996. - 196 с.

25. Тесалов В.И. Искусство в системе человек – Вселенная: этетика «антропологического принципа» на стыках искусства, религии, естествознания/ РАН, Федеральное агенство по культуре и кинематографии. Государственный институт искусствоведения. – М.: URSS, 2007. – 251 с.

26. Франкл В. Человек в поисках смысла. – М.: Прогресс, 1991. – 412 с.

27. Фромм Э. Бегство от свободы. – М.: Прогресс, 1995. – 387 с.

28. Шек Г. Зависть. Теория социального поведения/ В.Кошкин (пер. с англ.); Ю.Кузнецов (ред. пер.). – М.: ИРИСЭН, 2008. – 537 с.

29. Шеломенцев В.М. Етикет і сучасна культура спілкування. – К.: Лібра, 2003. - – 424 с.

30. Шестовалова Л. М. Самогубство як явище: Науковий нарис. – К.: НАВСУ, 2000. – 246 с.

31. Якулт С., Шейнис Ю. Желание видеть. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2010. – 240 с.

Допоміжна

Навчальна література:

1. Бродецький О.Є. Етика й естетика: Навч.-метод. посібник. – Чернівці: Рута, 2005. – 315 с.

2. Гребеньков Г.В., Фіолевський Д.П. Юридична етика: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл.. – 2-е вид., випр. – К.: Алерта, 2010. – 246 с.

3. Зеленкова И.Л. Этика: Учебное пособие для студентов учреждений, обеспечивающих получение высшего образования. – 3-е изд. – Мн.: ТетраСистемс, 2008. – 351 с.

4. Камінський А.Г. Основи естетики. – Тернопіль, Економічна думка, 2008. – 218 с.

5. Канке В.А. Современная этика. – М: Омега-Л, 2008. - 394 с.

6. Капто А. Профессиональная этика / Институт социально-политических исследований РАН. – М., 2006. – 800 с.

7. Легенький Ю.Г. Эстетика (опыт апофатической дескрипции). – К.: КНУКіМ, 2007. – 600 с.

8. Лозовий В.О., Петришин О.В. Професійна етика юриста./ Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого. – Х.: Право, 2008. – 317 с.

9. Малахов В.А. Етика спілкування: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: Либідь, 2006. – 386 с.

10. Мовчан В.С. Етика: Навчальний посібник. – 3-тє вид., випр. і доп. – К.: Знання, 2007. – 412 с.

11. Никитина И.П. Эстетика: Учебное пособие. – М.: Высшая школа, 2008. – 767 с.

12. Основи професійної етики та естетичної культури: до проведення масових заходів та спортивних змагань: навч. посіб./ За заг. ред. Петрової Г.М., Кумеди Т.А. – К.: КНТ, 2012. – 192 с.

13. Палеха Ю.І. Етика ділових відносин: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: Кондор, 2008. – 354 с.

14. Петрушенко В.М., Сурмай І.М., Карвацька Г.Ф., Мазур Л.І., Шадських Ю.Г. Етика та естетика: Навчальний посібник для усіх напрямків підготовки./ Національний університет “Львівська політехника”./ В.Л. Петрушенко (ред.). – Л.: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2006. - 156 с.

15. Профессиональная этика сотрудников правоохранительных органов: Учебное пособие /Под ред. А.В. Опалева и Г.В. Дубова. – М.: Щит-М, 2003. – 276 с.

16. Скальська Д.М. Естетика. Естетика постмодерної доби: Навч пос. для студентів вищих навчальних закладів/ Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Кафедра філософії. – Івано-Франківськ: Факел, 2008. – 132 с.

17. Тофтул М.Г. Етика: Навчальний посібник. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2005. – 398 с.

18. Трухин И.А. Прихотливые тропы современной морали. – К.: Центр учебной литературы, 2007. – 463 с.

19. Федоренко О.І. Система підготовки майбутніх правоохоронців до соціальної та виховної роботи з підлітками. – Х.: ППВ "Нове слово", 2007. – 330c.

20. Формування психологічної готовності працівників органів внутрішніх справ до дій в екстремальних ситуаціях затримання озброєного злочинця [Текст]: науково-практич. посібн. – К.; Чернівці: ЧНУ, 2013. – 96 с.

21. Чмут Т.К., Чайка Г.Л. Етика ділового спілкування: Навчальний посібник. – 6-те вид., випр. і доп. – К.: Знання, 2007.– 336 с.

 

13. Інформаційні ресурси

1. Безкоштовні електорнні підручники онлайн «Гуманітарні науки» (http://www.сhitalca.html).

2. Перелік основних довідників тематичних ресурсів з етики у комп’ютерній мережі INTERNET (http://www.philosophy.ru/linx/ linx1.html).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 416 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2372 - | 2320 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.