Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Базові показники, цілі та критерії оптимізації бізнес - процесів.




Отже, перед проведенням опису, аналізу та оптимізації бізнес-процесів потрібно сформулювати цілі та критерії їх оптимізації. Цілі та критерії оптимізації бізнес-процесів базуються на ключових показниках процесів, що визначають ефективність і конкурентоспроможність організації. У нашій книзі ці показники згруповані і представлені у вигляді п'яти груп:

· показники Результативності бізнес-процесу - R$;

· показники Вартості бізнес-процесу – C$;

· показники Часу бізнес-процесу – t;

· показники Якості бізнес-процесу – Q;

· показники Фрагментації бізнес-процесу – FRAG.

Показники результативності бізнес - процесів:

Перша група показників характеризує результативність бізнес-процесу. Якщо бізнес-процес приносить гроші або, іншими словами, має дохідну складову, то в якості одного з показників використовується дохід. Для виробничих процесів в якості показника результативності може використовуватися обсяг виробництва продукції. Для бізнес-процесу "Управління персоналом" в якості показника результативності використовується показник плинності кадрів і т.д.

Часто показники результативності бізнес-процесу називають показниками продукту. Дані показники характеризую продукт, який є виходом розглянутого бізнес-процесу.

Показники вартості бізнес - процесів:

Другою групою показників бізнес-процесів, що визначають ефективність і конкурентоспроможність організації, є показники, що характеризують вартість процесів або величину споживаних процесами витрат.

Вартість бізнес-процесу прямим або непрямим способом визначає ціну продукції і можливість більш широкого охоплення різних груп клієнтів. Зниження витрат бізнес-процесів дозволяє компанії знизити свої операційні та фінансові ризики й придбати більшу маневреність в конкурентній боротьбі.

Показники часу бізнес - процесів:

В даний час тривалість бізнес-процесів також є одним з основних факторів, що визначають конкурентоспроможність організації. У сучасному динамічному середовищі, на ринку з великою конкуренцією і вимогливими клієнтами найбільш конкурентними виявляються ті компанії, бізнес-процеси яких мають найбільш короткі терміни виконання. Якщо у підприємства термін обробки замовлення і відвантаження продукції хоча б на 5-20% менше, ніж у конкурента, то конкурентна позиція даної компанії є дуже високою. Існують оцінки, що при збереженні даної конкурентної позиції в довгостроковій перспективі до 3 років компанія може стати монополістом на своєму ринку. Зараз багато російських компаній змушені знижувати термін своїх основних бізнес-процесів, особливо процесів з обслуговування клієнтів. Подібні вимоги пред'являються і до управлінських процесів, що сприяє прийняттю більш своєчасних рішень, що забезпечують виживання і конкурентоспроможність організацій. Тому показники, що характеризують час бізнес-процесів, утворюють третю важливу групу показників.

Наприклад, одним з найбільш часто використовуваних при оптимізації бізнес-процесів часових показників є показник ефективності виробничого або операційного циклу - MCE (Manufacturing Cycle Effectiveness), що розраховується як відношення сумарного часу виконання всіх операцій процесу до тривалості загального циклу бізнес-процесу. Даний показник завжди менше одиниці, оскільки в процесах існують тимчасові розриви і в більшості випадків він лежить в межах 0,05-0,2.

Показники якості бізнес - процесів:

Четвертою найбільш широкою групою показників бізнес-процесів є показники якості. Виявляється, що якість теж можна виміряти за допомогою кількісних показників. Якщо показники часу і вартості універсальні для різних процесів, то показники якості досить специфічні, і для кожного бізнес-процесу вони індивідуальні. Наприклад, якість виробничих бізнес-процесів може вимірюватися як відсоток браку. Якість складських бізнес-процесів може вимірюватися, як відсоток пересортиці або помилок при формуванні замовлень. Якість бізнес-процесів продажів може вимірюватися такими показниками як відсоток рекламацій, відсоток повторних клієнтів, ступінь задоволеності клієнтів і т.д.

Показники фрагментації бізнес - процесів:

Останнім часом став активно використовуватися такий показник, як ступінь фрагментації бізнес-процесу. Даний показник є універсальним, може використовуватися для вимірювання будь-яких бізнес-процесів і характеризує організаційну складність бізнес-процесу, яка визначається кількістю різних структурних підрозділів і співробітників компанії, що беруть участь в ньому.

Ступінь фрагментарності є причиною і визначає ступінь проблемності, результативність, вартість, час і якість бізнес-процесу. Тому показник фрагментарності є випереджальним показником і його відстеження і зменшення дозволяє своєчасно передбачати і усунути негативні тенденції, що виражаються в погіршенні розглянутих вище показників, що визначають ефективність і конкурентоспроможність організації. В даний час у більшості випадків ступінь фрагментарності бізнес-процесів доцільно зменшувати. Даний показник часто називають ступенем організаційної фрагментарності для того, щоб не плутати з аналогічним показником інформаційної фрагментарності, який використовується при аналізі та оптимізації інформаційної системи, що автоматизує бізнес-процес.

Змішані показники бізнес-процесу:

Розглянуті вище показники результативності, вартості, часу, якості та фрагментарності є базовими і на їх основі можуть створюватися нові, більш складні змішані показники, які використовуються при оптимізації бізнес-процесів. Прикладами змішаних показників є показники, що розраховуються як відносини показників результативності до показників вартості бізнес-процесу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1509 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2256 - | 2103 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.