Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Характерні риси зустрічного бою
Зустрічний бій характеризується:

- різкою зміною обстановки та швидкоплинністю бойових дій;

- швидким зближенням сторін та вступом їх в бій з ходу;

- обмеженим часом на його організацію;

- напруженою боротьбою за виграш часу, захоплення та утримання ініціативи та створення вогневої переваги над противником;

- розгортанням дій на широкому фронті і на велику глибину;

- наявністю в бойових порядках сторін значних проміжків та відкритих флангів, що допускають свободу маневру.

Випередження противника в розгортанні в бойовий порядок, відкритті вогню та переході в атаку має вирішальне значення.

Великий вплив на зміст та характер зустрічного бою має поява високоточної зброї, особливо розвідувально-ударних (розвідувально-вогневих) комплексів, тому що збільшується глибина, потужність та ефективність вогневої дії по військах, які висуваються, особливо бронетанкових.

Успіх у зустрічному бою досягається:

- постійним веденням активної розвідки;

- створенням завчасного необхідного угрупування сил та засобів;

- своєчасним прийняттям рішення та доведенням бойових завдань до підлеглих;

- швидким здійсненням маневру для захоплення вигідного рубежу;

- випередженням противника у вогневому ураженні, розгортанні і переході в атаку;

- нанесенням йому раптового та сильного удару, як правило, у фланг і тил;

- захопленням ініціативи та утримання її в бою;

- здійсненням заходів по всебічному забезпеченню бою;

- твердим і безперервним управлінням;

- підтримкою постійної взаємодії між підрозділами;

- високим моральним духом особового складу.

Відсутність наказів старшого командира, недостатня ясність обстановки, уривчастість, а інколи і суперечність відомостей про противника не звільняють командира від обов’язків на основі отриманого бойового завдання, даних обстановки своєчасно прийняти тверде та сміливе рішення і наполегливо втілювати його в життя.

Відкладати прийняття рішення до вияснення обстановки, до отримання нових, більш повних даних про противника - значить проявляти пасивність та нерішучість, дати можливість противнику розвідати своє угруповання, нанести по ньому ядерні та вогневі удари, випередити себе в розгортанні.

Батальйон може вести зустрічний бій самостійно, діючи в передовому загоні (авангарді), або у складі головних сил бригади (полку), а рота — у головній (боковій) похідній заставі або у складі головних сил батальйону.

Передовий загін до рубежу, який повинен захопити, веде зустрічний бій лише в тому випадку, якщо обійти противника неможливо або недоцільно.

Авангард (головна похідна застава) повинен знищити розвідку на своєму маршруті руху, у зустрічному бою розгромити похідну охорону противника, скувати його головні сили та забезпечити вигідні умови для розгортання та вступу в бій головних сил бригади, полку (передового загону, авангарду).

Батальйону (роті) у зустрічному бою ставиться найближче завдання та указується напрямок продовження наступу.

Найближче завдання батальйону, який діє у передовому загоні, полягає у захопленні та утриманні вказаного рубежу, завданні ураження вогнем усіх засобів головним підрозділам противника та забезпеченні висування і розгортання головних сил бригади (полку).

Найближче завдання батальйону, який діє в авангарді, полягає у знищенні підрозділів охорони противника, сковуванні активними діями його основних сил та забезпеченні розгортання і вступу в бій головних сил бригади (полку).

Найближче завдання роти, яка діє у головній похідній заставі, полягає у знищенні підрозділів розвідки й охорони, захопленні вигідного рубежу та забезпеченні розгортання головних сил батальйону.

Найближче завдання батальйону (роти), який діє у складі головних сил бригади, полку (батальйону), полягає у розгромі на своєму напрямку основних сил батальйону (роти) першого ешелону частини (підрозділу) противника, який протидіє, знищенні або захопленні його артилерії, оволодінні рубежем, який забезпечує вигідні умови для знищення резервів, які підходять, та розвитку наступу.

Бойовий порядок у зустрічному бою повинен забезпечити нанесення сильного початкового удару. Він будується, як правило, в один ешелон з виділенням сильного резерву. Бойовий порядок роти будується в один ешелон.

З метою своєчасного виявлення противника заздалегідь, до початку висування головної похідної застави, висилається розвідувальний (бойовий розвідувальний) дозор.

Зустрічний бій передового загону (авангарду) починається, як правило, боєм головної похідної застави, яка при зустрічі з розвідкою і підрозділами охорони противника вогнем і рішучими діями з ходу знищує їх і продовжує виконувати поставлене завдання. Зустрівши противника, який переважає за силою, головна похідна застава займає вигідний рубіж, вогнем, активними діями на широкому фронті сковує його головні сили. Утримуючи рубіж, який зайняла, вона забезпечує маневр і розгортання головних сил батальйону, а з переходом їх в атаку наступає в указаному їй напрямку, як правило, в першому ешелоні батальйону.

Артилерійські підрозділи з ходу займають вогневі позиції, відкривають вогонь по колонах противника, які підходять, подавляють його артилерію, протитанкові засоби та підтримують бій головної похідної застави, а також висування, розгортання і бій головних сил батальйону. Протитанковий підрозділ висувається на загрозливий напрямок для прикриття розгортання головних сил батальйону.

Передовий загін (авангард) під прикриттям головної похідної застави та вогню артилерії, використовуючи потайні підступи, а іноді і маскування аерозолями (димами), швидко виходить на напрямок зосередження основних зусиль, з ходу розгортається у бойовий порядок і стрімкою атакою, як правило, у фланг або в тил завершує знищення похідної охорони противника. Знищивши похідну охорону противника, передовий загін стрімко захоплює вказаний йому рубіж та утримує його до підходу головних сил бригади, полку, а авангард сміливо проривається до головних сил противника і сковує їх. Надалі передовий загін та авангард діють, як правило, у складі першого ешелону бригади, полку. Зенітні засоби, що знаходяться в бойових порядках, переміщуються за підрозділами, які атакують, в постійній готовності до ведення вогню по повітряних цілях.Загородження і перешкоди підрозділи батальйону обходять або долають з ходу.

Якщо у напрямку дій батальйону висаджується тактичний повітряний десант, командир батальйону вживає всіх заходів для того, щоб швидше з’єднатися з ним і спільними діями виконати поставлене завдання

Розвідувальний (бойовий розвідувальний) дозор веде розвідку колони головних сил противника, виявляє склад і напрямок висування його других ешелонів (резервів).

У тому випадку, коли противник переважаючими силами випередив передовий загін у виході на вказаний йому рубіж, а авангард (головну похідну заставу) у розгортанні і веде наступ, батальйон вогнем усіх засобів та активними діями на досягненому рубежі сковує противника на широкому фронті, завдає йому поразки і забезпечує найбільш вигідні умови для розгортання головних сил бригади, полку (батальйону). Механізовані підрозділи при цьому спішуються. Танки та бойові машини піхоти (бронетранспортери) займають вогневі позиції за укриттями та уражають противника вогнем. Автомобілі відводяться в укрите місце.

Командир батальйону (роти), який знаходиться у складі головних сил бригади, полку (батальйону), з одержанням завдання на зустрічний бій приймає рішення по карті, як правило, під час руху. Постановку завдань підрозділам, організацію взаємодії, управління та всебічного забезпечення бою він здійснює, як правило, по радіо. У подальшому ці питання він уточнює на місцевості.

Батальйон (рота) потай, додержуючись заходів щодо захисту від високоточної зброї, з максимально допустимою швидкістю виходить на свій напрямок, розгортається у бойовий порядок, стрімко атакує противника і розвиває наступ у глибину.

При спробі противника перейти до оборони на вигідному рубежі батальйон (рота) вогнем і рішучою атакою з ходу розчленовує його бойовий порядок, знищує противника, захоплює цей рубіж і продовжує виконувати поставлене завдання.

Виявивши відхід противника, батальйон (рота) негайно переходить до переслідування, знищує підрозділи прикриття, стрімко проривається до його головних сил і у взаємодії з підрозділами, які ведуть переслідування по паралельних маршрутах, знищує їх.

Батальйон (рота), який діє на фланзі, що заходить, стрімко по найкоротших шляхах виходить на напрямок відходу противника і рішуче атакує його.

Рота, яка діє у боковій похідній заставі, при зустрічі з противником вогнем і активними діями на вигідних рубежах сковує його і забезпечує головним силам бригади, полку можливість маневру для виконання поставленого завдання.

Під час розгортання бригади, полку (батальйону) в сторону флангу бокова похідна застава діє так само, як і головна похідна застава.

Підрозділи технічного забезпечення і тилу батальйону із зав’язкою зустрічного бою розгортаються за бойовим порядком батальйону по можливості у важкодоступному для танків районі. Медичний пункт батальйону та пункти технічного спостереження переміщуються за підрозділами батальйону, які атакують.

Висновок: В зустрічному бою не обов’язково мати перевагу в силах та засобах над противником. Випередивши противника у відкритті вогню, розгортанні та переході в атаку, а також в нанесенні йому раптового і сильного удару, як правило у фланг і у тил, можна розгромити не тільки рівного, але і переважаючого за силами противника.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 427 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.005 с.