Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Умови виникнення переслідування
Війська, що наступають, можуть переходити в переслідування в різні періоди бою - з початку наступу або частіше в ході успішного його розвитку. Звичайно переслідування є наслідком змушеного відходу противника після втрати ним вигідних оборонних позицій або невдалого закінчення зустрічного бою.

Можливість для переходу в переслідування виникає за умови, коли противник розпочинає відхід. Умови переходу до переслідування, його організація, темп та способи ведення переслідування змінювалися в залежності від стану засобів ураження, пересування, забезпечення та управління. Темп переслідування визначається швидкістю пересування підрозділів (частин). По мірі підвищення рівня технічного оснащення військ, особливо в результаті їх механізації та моторизації, зросла і рішучість дій військ під час переслідування противника.

Удосконалювались і способи переслідування. Поряд з фронтальним переслідуванням застосовується переслідування по шляхах, паралельних напрямку відходу противника, а також комбіноване переслідування. Застосування різноманітних способів переслідування підвищувало його результативність, давало можливість перехоплювати шляхи відходу противника, стрімко виходити в тилу на фланги його угрупувань, розчленовувати, оточувати і знищувати їх по частинах.

Головну роль в переслідуванні грають механізовані і танкові частини та підрозділи. Володіючи високою рухомістю та ударною силою, вони можуть здійснювати глибокі рейди по тилах противника, випереджати його відступаючі частини в захопленні важливих об’єктів (вузлів доріг, переправ, перевалів, населених пунктів) і тим самим сіяти замішання і паніку в військах противника.

Ефективність переслідування в багатьох випадах залежить від дій артилерії і авіації, які наносять удари по відступаючих колонах противника, перешкоджають зайняттю ними оборони на вигідних позиціях, дезорганізовувати його рух на дорогах, створюючи скупчення військ в ущелинах, на перевалах, переправах через водні перешкоди тощо.

Важливу роль в переслідуванні грають передові (рейдові) загони та тактичні повітряні десанти, а також спеціальні загони.

Можливість застосування зброї масового ураження, високоточної зброї, більш досконалих звичайних засобів ураження, висока мобільність військ, масова висадка в тил противнику повітряних десантів дозволяють досягти більш рішучої мети при переслідуванні, збільшують його розмах.

Створюються об’єктивні передумови для швидкого розгрому противника, збільшення темпу переслідування, досягнення безперервності його ведення на більшу глибину. Разом з тим зросли і можливості противника щодо протидії військам, що переслідують. Він може створювати на шляхах їх пересування потужні завали, наносити удари бойовими вертольотами, здійснювати дистанційне мінування місцевості тощо. Це потребує ретельної організації переслідування, всебічного забезпечення дій підрозділів (частин).

Переслідування має на меті завершити розгром відступаючого противника, не допустити організованого переходу його до оборони на вигідних рубежах в глибині або з’єднання з резервами, які підходять.

В сучасних умовах особливо важливо своєчасно виявляти відхід противника, тому що, володіючи високою мобільністю, він може швидко здійснювати відрив від підрозділів (частин), що наступають. Щоб не допустити цього, у передбаченні відходу противника посилюється розвідка. Її завдання - викрити задум дій противника, початок і напрямок відходу, маршрути та швидкість його руху, склад колони, характер дій підрозділів прикриття, виявити, де він обладнує проміжні оборонні позиції та якими силами вони можуть бути зайняті, наявність перешкод та загороджень на шляхах переслідування, а також напрямок висування резервів противника.

Оскільки противник теж буде намагатися вести активну розвідку, то важливо своєчасно виявляти і знищувати його розвідувальні дозори та ДРГ. Їх склад може бути різним. Враховуючи це, необхідно передбачити виділення відповідних сил та засобів для боротьби з ними.

Виявивши відхід противника, підрозділи починають переслідування, як правило, самостійно, не очікуючи наказу старшого командира. Важливо не дати відступаючому противнику здійснити відрив, порушити планомірність його відступу. Для цього механізовані і танкові підрозділи, використовуючи високу прохідність танків, БМП (БТР), обходять відступаючого противника по паралельних маршрутах, виходять на шляхи його руху і рішучою атакою у фланг і тил у взаємодії з сусідами знищують його. Якщо вести переслідування по маршрутах, паралельних напрямку відходу противника, неможливо, підрозділи переслідують його з фронту, рішучими діями знищують підрозділи охорони, прориваються до головних сил і у взаємодії з сусідами, а також з тактичними повітряними десантами та передовим (рейдовим) загоном (авангардом), якщо вони призначаються, атакують противника з ходу.

Під час відходу противника командир батальйону (роти) уточнює завдання розвідувальному (бойовому розвідувальному) дозору, при необхідності висилає додаткові дозори і ставить завдання підрозділам на переслідування. Про перехід до переслідування він доповідає командиру бригади, полку (батальйону) і повідомляє сусідам.

Використовуючи високу прохідність танків і бойових машин піхоти (бронетранспортерів), батальйон (рота) стрімко обходить противника, який відходить, по паралельних маршрутах, виходить на шляхи його відходу і рішучою атакою з флангів і тилу в поєднанні з діями вогневих засідок, у взаємодії з підрозділами, які діють з інших напрямків, знищує його.

При неможливості переслідування противника по маршрутах, паралельних напрямку його відходу, батальйон (рота) рішучими діями знищує підрозділи прикриття, проривається до основних сил противника та у взаємодії з сусідами атакує їх з ходу.

Опорні пункти і засідки, які зустрілися в ході переслідування, як правило, обходяться, а противник, який в них обороняється, знищується атакою з тилу.

Батальйон (рота) під час переслідування може діяти в бойовому, передбойовому або похідному порядку. Особовий склад механізованого підрозділу на автомобілях може переслідувати противника, який відходить, десантом на танках або на автомобілях під прикриттям танків.При відході противник може широко застосовувати мінно-вибухові загородження, в тому числі засобами дистанційного мінування, а також влаштовувати засідки. Розвідка повинна своєчасно їх викривати. Опорні пункти і засідки, які зустрічаються на шляхах руху, підрозділи, як правило, обходять і знищують атакою з флангів і тилу. Головне - забезпечити стрімкість, високий темп переслідування, виграти час.

З метою надійної вогневої підтримки дій підрозділів при переслідуванні більша частина артилерії рухається у складі авангардів або в голові колони головних сил в готовності до ведення вогню при зав’язуванні бою з охороною та головними силами відступаючого противника, знищують і подавляють його вогневі засоби, забороняють зайняття ним оборони на проміжних рубежах.

Авіація та бойові вертольоти ведуть безперервну розвідку противника, наносять удари по його відступаючих колонах, перешкоджають підходу резервів із глибини, забезпечують висадку і дії тактичних повітряних десантів, авангардів, передових (рейдових) загонів. Основні зусилля засобів ППО зосереджуються на прикритті підрозділів, діючих у складі головних сил, особливо під час подолання ними тіснин, водних перешкод, населених пунктів, перевалів, а також при розгортанні їх для ведення бою з відступаючім противником.

Важливими завданнями підрозділів інженерних військ є ведення інженерної розвідки загороджень, руйнувань та перешкод, влаштовування проходів (переходів) в них, забезпечення розгортання підрозділів, які ведуть переслідування, їх маневру у фланг і тил противнику. При необхідності інженерні підрозділи встановлюють мінно-вибухові загородження, проводять руйнування на шляхах відходу противника, а також обладнують та утримують переправи через водні перешкоди.

Під час успішного розвитку наступу батальйон в залежності від обстановки може бути призначений в передовий, рейдовий, спеціальний загін або тактичний повітряний десант.

Передовий загін висилається для захоплення важливих рубежів і об’єктів в глибині оборони противника, переправ через водні перешкоди і виконання інших завдань. Командир батальйону після отримання бойового завдання негайно висилає в напрямку дій розвідувальний (бойовий розвідувальний) дозор. Передовий загін, використовуючи розриви в бойовому порядку та результати вогневого ураження противника, швидко висувається у вказаному напрямку, обходить окремі опорні пункти, які зустрічаються на шляху, а при неможливості обходу - знищує їх атакою з ходу, стрімко захоплює вказаний рубіж і утримує його до підходу головних сил. Артилерія при підході передового загону до вказаного рубежу (об’єкту) за наказом командира батальйону займає вогневі позиції, подавляє і знищує противника, забезпечує розгортання і підтримує бій передового загону.

При відсутності противника на вказаному рубежі батальйон з дозволу старшого командира продовжує просування вперед, випереджаючи противника в захопленні наступних рубежів. Виявлені засоби ядерного та хімічного нападу, наземних елементів розвідувально-ударних комплексів батальйон, не припиняючи виконання поставленої задачі, вживає заходів щодо їх захоплення (знищення).

Рейдовий загін висилається для захоплення або виведення із ладу одного-двох важливих об’єктів в глибині оборони противника (батареї тактичних ракет, наземних елементів розвідувально-ударного комплексу, артилерійського підрозділу, площадки базування вертольотів вогневої підтримки, бази, складу, мостової переправи та інших об’єктів). З одержанням бойового завдання командир батальйону для розвідки противника, який охороняє об’єкт, та об’єкта, а також прилеглої до нього місцевості висилає розвідувальний (бойовий розвідувальний) дозор. Рейдовий загін, уміло використовуючи відкриті фланги, проміжки і слабкі місця в обороні противника, швидко і потай виходить до наміченого об’єкта і раптовою атакою з ходу, як правило, з різних напрямків, знищує підрозділи прикриття і охорони, а потім проривається до об’єкта і знищує або захоплює його. При цьому в першу чергу вогнем артилерії і атакою танкових і механізованих підрозділів знищуються або виводяться із ладу найбільш важливі елементи об’єкта (ракети, пускові установки на стартових позиціях, вертольоти на посадочних площадках, радіолокаційні станції, пункти та центри управління, їхні вузли та засоби зв’язку). Знищивши об’єкт, батальйон швидко і потай виходить до чергового об’єкта або в район збору, де одержує нове завдання або приєднується до головних сил. Висування рейдового загону до об’єктів противника, як правило, здійснюється в похідному або передбойовому порядку під прикриттям похідної охорони. У бойовий порядок батальйон розгортається тільки для розгрому підрозділів прикриття і знищення (захоплення, виведення із ладу) об’єктів противника.

У ході наступу батальйон (рота) може діяти в спеціальному загоні,який висиляється для знищення засобів ядерного і хімічного нападу і систем високоточної зброї противника. Одержавши завдання на дії в спеціальному загоні, командир батальйону (роти) висилає розвідувальний (бойовий розвідувальний) дозор. Батальйон (рота), використовуючи розриви, проміжки і проломи в бойовому порядку противника, а також відкриті фланги, швидко і потай виходить упризначений район, рішучою атакою, як правило, з різних напрямків, знищує підрозділи прикриття, захоплює і робить непридатними його пускові установки (гармати) та ракети (боєприпаси) Після знищення засобів ядерного і хімічного нападу, систем високоточної зброї спеціальний загін виконує нове бойове завдання або виходить у район дій своїх підрозділів.

Тактичний повітряний десант при переслідуванні вирішує завдання щодо захоплення вузлів доріг, переправ, перевалів та інших важливих об’єктів на шляхах відходу противника, затримує висування його резервів, зриває їх маневр, створює умови для розгрому противника по частинах. Тактичний повітряний десант сприяє військам, здійснюючим переслідування, у швидкому подоланні оборонних рубежів противника та природних перешкод, районів руйнувань та затоплень.

Важливу роль в забезпеченні стрімких і умілих дій при переслідуванні противника відіграє підтримка високої бойової активності особового складу будь-яких підрозділів (частин), які діють у складі головних сил (передового, рейдового, спеціального загону, авангарду, тактичного повітряного десанту).

Висновок: Бойовий досвід і досвід тактичних навчань вказує, що для досягнення високого темпу та безперервності переслідування командир повинен уміло чергувати дії підрозділів першого, другого ешелонів і резервів; своєчасно нарощувати зусилля при розгромі резервів противника, які висуваються з глибини; швидко відновлювати боєздатність підрозділів, які понесли втрати; майстерно проводити маневр вогнем, силами та засобами; діяти зухвало, наполегливо, енергійно.

Висновок до заняття: Сучасний загальновійськовий бій, що характеризується високоманевреними, динамічними діями, триває, як правило, недовго і ведеться у високих темпах. І щоб здійснювати маневр, наносити потужні удари у фланг і тил противнику, потрібні високі швидкості пересування. Для успішного ведення зустрічного бою та переслідування необхідно творчо застосовувати загальні принципи сучасного загальновійськового бою, успішно використовувати велику вогневу міць, високу маневреність, рухомість та ударну силу підрозділів та частин.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА:

- визначається ступінь досягнення навчальної мети заняття в цілому та дається загальна оцінка організації його проведення;

- зосереджується увага на позитивних результатах заняття та загальних недоліках і їх причинах;

- оголошуються оцінки студентів за заняття, відзначаються не тільки кращі, а й ті, хто має гірші результати;

- даються відповіді на запитання студентів;

- доводиться під запис завдання студентам для подальшої самостійної роботи над темою заняття та командира групи з її організації;

- оголошується час і місце відпрацювання завдань (звітування за засвоєння матеріалів теми) тими студентами, які були відсутні на занятті;

- записується завдання для самостійної роботи в журнал обліку навчальних занять.

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 630 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.