Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Методичні вказівки. До кожного окремого з питань згідно нумерації навчальних питань необхідно засвоїти, розкрити або звернути увагу на наступні аспекти:
До кожного окремого з питань згідно нумерації навчальних питань необхідно засвоїти, розкрити або звернути увагу на наступні аспекти:

1. Дати визначення об’єктів рослинного світу, охарактеризувати заходи їх охорони та використання. Визначити правове значення Зеленої книги України.

2. Визначити систему та зміст лісового законодавства, охарактеризувати відмінність та спільність лісових та земельних правовідносин..

3. Охарактеризувати спеціальне використання лісових ресурсів в частині заготівлі деревини та побічних лісних користувань.

4. Розкрити особливості обчислення шкоди, заподіяної лісовому господарству, її компенсація та відшкодування, форми та порядок.

5. Охарактеризувати систему фауністичного законодавства. Визначити види користування тваринним світом, його об’єкти та суб’єкти.

6. Визначити поняття та види полювання, дії, що прирівнюються до полювання. Порядок здійснення полювання, та обмеження щодо полювання. Визначити правовий порядок ведення мисливського господарства.

7. Визначити поняття та види рибальства, порядок здійснення, норми вилову та відповідальність за порушення правил рибальства.

Питання цільових виступів курсантів:

1. Співвідношення Закону України “Про рослинний світ” і Лісового кодексу України.

2. Зміст та юридичне значення Зеленої книги України.

3. Зміст та юридичне значення Червоної книги України, порядок її ведення.

4. Роль органів МВС в забезпеченні дотримання законодавства про рослинний світ.

5. Роль органів МВС в забезпеченні дотримання законодавства про охорону та використання тваринного світу.

Теми для рефератів:

1. Види спеціального використання лісових ресурсів та порядок видачі дозволів на їх здійснення.

2. Види рубок та порядок їх здійснення.

3. Документи що посвідчують право на полювання.

4. Державний кадастр тваринного світу та порядок його ведення.

5. Правові заходи щодо відстрілу та відлову хижих та шкідливих тварин, добування мисливських тварин для наукових цілей, переселення в нові місця перебування.

Задача № 14.1

Громадянин Хроль, керуючи власним автомобілем, зупинився біля торгівельного центру. Після зупинки на автомобіль впало дерево, що спричинило значне пошкодження автомобіля.

Хроль звернувся з вимогою про відшкодування майнової шкоди за пошкодження автомобіля до власника торгівельного центру громадянина Яцика. Також він зажадав від Яцика відшкодування моральної шкоди, якої він зазнав від падіння дерева на автомобіль в якому він знаходився. Аргументуючи свої вимоги, Хроль посилався на обов’язок власника торгівельного центру впорядковувати прилеглу територію.

В свою чергу гр. Яцик, оспорюючи цю вимогу, вказав, що дерево знаходиться за межами комплексу, біля дороги, зважаючи на це він не зобов’язаний відшкодовувати завдані збитки.

Вирішіть справу по суті. Складіть обґрунтування позицій Хроль та Яцика.

Задача № 14.2

Громадянина Клімова було затримано працівниками органів внутрішніх справ за незаконне вирубування та пошкодження дерев та чагарників, які занесені до "Червоної Книги України". Для притягнення Клімова до відповідальності матеріали було передано до суду. В судовому засіданні Клімов, визнаючи свою вину та погоджуючись на відшкодування завданих збитків просив залишити йому деревину, вилучену у нього при затриманні працівниками лісового господарства.

Яким повинно бути рішення суду? Як визначається розмір шкоди, заподіяної громадянами внаслідок порушення ними лісового законодавства?

 

Задача № 14.3

Місцевий суд Харківського району стягнув з гр. Завального 27000 гривень за знищення лісу внаслідок недбалого поводження його 17-рiчного сина з вогнем. Розмір шкоди був визначений на підставі такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні.

Прокурор Харківської міжрайонної природоохоронної прокуратури опротестував рішення суду, поставивши питання про його зміну i вказавши, що розмір заподіяної шкоди повинен визначатися за іншими правилами.

Який порядок притягнення до відповідальності за порушення громадянами вимог пожежної безпеки в лісах i знищення лісу внаслідок недбалого поводження з вогнем? Зробіть аналіз правомірності рішення суду i протесту прокурора.

Задача № 14.4

Інспектор Державного комітету лісового господарства Шкорубський затримав громадянина Марфіна коли той повертався з лісу з двома корзинами грибів. Вага грибів становила 30 кг, після зважування інспектор Шкорубський потребував від Марфіна надати лісовий квиток на право здійснення побічного лісокористування. Після відмови Марфіна надати вказані документи, інспектор склав протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 70 КУпАП.

В своїх поясненнях Марфін вказав, що у відповідності з Законом України „Про охорону навколишнього природного середовища”, він здійснював своє право загального природокористування для задоволення свої життєво необхідних потреб, в т.ч. матеріальних. Тому квитка у нього немає, а гриби він збирав для часткового задоволення власних харчових потреб, а частину збирався продати своєму сусіду – інваліду І-ої групи.

Вирішіть справу по суті. Поясніть порядок заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України.

 

Задача № 14.5

Дільничний інспектор Фурманчук затримав громадянку Бойко коли та продавала підсніжники в пішохідному переході. По виявленому факту було складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 88-1 КУпАП.

Оспорюючи рішення інспектора гр. Бойко аргументувала правомірність своїх дій тим, що вказані підсніжники вона виростила на своїй присадибній ділянці, розмноживши їх з кількох цибулин викопаних в лісі біля її будинку.

Вирішіть справу по суті. Аргументуйте позиції дільничного інспектора Фурманчука та гр. Бойко. Розгляньте порядок придбання об’єктів рослинного світу занесених до Червоної книги.

 

Задача № 15.1

Громадянин Слюсар, керуючи транспортним засобом скоїв наїзд на лося, який перебігав через дорогу. Державний інспектор екологічної інспекції, який був присутній при розгляді ДТП працівниками ДАІ, зафіксував факт порушення, вказавши, що громадянин Слюсар завдав шкоди об'єкту тваринного світу джерелом підвищеної небезпеки і тому він повинен відповідати за правилами ст. 450 ЦК, згідно з якими відповідальність по відшкодуванню завданої шкоди може бути покладена на власників джерел підвищеної небезпеки і при відсутності їх вини. Тому він вказав, що Слюсар повинен сплатити до Державного бюджету України 750 гривень для компенсації шкоди.В свою чергу Слюсар не погодився із інспектором і вказав, що він сам постраждав під час аварії отримавши фізичну травму і матеріальних збитків на суму 2500 гривень. Зважаючи на це Слюсар вважав, що його має бути звільнено від відшкодування збитків, оскільки попереджувальні дорожні знаки були відсутні, дорога робила різкий поворот і в нього не лишалося часу для маневру.

Визначте групи і характер правовідносин, вкажіть обґрунтованість вимог інспектора і зауважень Слюсара. Чи повинен Слюсар відшкодовувати збитки, якщо так, то в якому розмірі?

 

Задача № 15.2

Громадянин Мазай, використовуючи весняну повінь за допомогою весельного човна зібрав 8 зайців-русаків, які через розлив ріки опинились на острівцях. Після затримання його дільничним інспектором міліції та єгерем він пояснив, що його дії цілком відповідають законодавству, оскільки в нього є посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита за поточний сезон, а також відстрільна картка до якої занесені всі добуті ним зайці.

Проаналізуйте ситуацію, що склалась. Чи є порушення законодавства про тваринний світ в діях гр. Мазая? Яких заходів повинні вжити дільничний інспектор та єгер?

 

Задача № 15.3

В процесі проведення рейду в межах мисливських угідь о 2-й годині ночі працівниками єгерської служби було затримано 2-х осіб із мисливською зброєю. При перевірці документів затримані пред’явили посвідчення мисливців, щорічні контрольні картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання, дозволи на добування мисливських тварин. На питання єгеря щодо документів на право користування вогнепальною мисливською зброєю, затримані відповіли, що документів на мисливську зброю в них немає, але вони пред’явили посвідчення працівників міліції із відміткою, що власникам посвідчень дозволено зберігання та носіння табельної вогнепальної зброї.

Проаналізуйте ситуацію, що склалась. Чи є ознаки порушення законодавства про тваринний світ в діях працівників міліції? Які заборони щодо здійснення полювання передбачені законодавством?

 

Задача № 15.4

Громадянин Шелест здійснював підводне любительське рибальство в нічний час з аквалангом та гарпунною рушницею на ізольованій водоймі місцевого значення в межах створеного культурного рибного господарства. Інспектор рибоохорони Компанієць виявивши цей факт склав протокол про адміністративне правопорушення за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил рибальства. Громадянин Шелест оскаржив дії інспектора вказавши, що інспектор не врахував той факт, що добування риби ним здійснювалось за відповідну плату адміністрації культурного рибного господарства.

Вирішить ситуацію, що склалась. Чи правомірні дії інспектора Компанійця? Розкрийте порядок та правила здійснення підводного полювання.

 

Список рекомендованої літератури та перелік нормативних актів:

1. Баб’як О.С., Біленчук П.Д., Чирва Ю.О. Екологічне право України: Навчальний посібник. – К.: Атіка, 2000. С. 138 – 152

2. Дмитренко І.А. Екологічне право України: Підручник. 2-е вид., переробл. та допов. – К.: Юрінком Інтер, 2001. С. 217 - 265

3. Екологічне право України: Підручник для студентів юрид. вищ. навч. Закладів / В.К. Попов, А.П. Гетьман, С.В. Размєтаєв та ін.; За ред. В.К. Попова та А.П. Гетьмана. – Харків: Право, 2001. С. 283 – 307, 368 – 390

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 319 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.