Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Визначення складу антифризу ареометром




Для визначення складу антифризу ареометром чинять так, як і при роботі з гідрометром. У цьому випадку за шкалою ареометра буде заміряна щільність продукту. При необхідності, значення щільності антифризу при температурі досліду призводять до стандартної температури 20оС. Поправочний коефіцієнт γ для етиленгліколевого антифризу в середньому дорівнює 0,525 кг / м3·град.

Склад і температуру замерзання антифризу по щільності знаходять за допомогою діаграми (рис. 3.1, а). На цій діаграмі по лівій осі відкладена щільність антифризу, кг / м3, а на правій осі відкладено коефіцієнт заломлення. На рис. 3.1, б по осі відкладена температура замерзання антифризу в 0С. Необхідно провести горизонтальну лінію від осі ординат, де нанесені значення щільності при +20 º С, до перетину її з кривою 1. З точки перетину опускають перпендикуляр на вісь абсцис і отримують значення складу антифризу. Продовжуючи перпендикуляр вниз до перетину з кривою 2, проводять горизонтальну лінію вліво до осі ординат і отримують значення температури замерзання даної суміші.

Визначення складу антифризу за коефіцієнтом заломлення

Коефіцієнт заломлення залежить від щільності антифризу, яка в свою чергу залежить від співвідношення складових його компонентів. Звідси, знаючи коефіцієнти заломлення чистих компонентів антифризу, можна за коефіцієнтом заломлення суміші цих компоненттів визначити щільність і склад випробуваної низькотемпературної охолоджуючої рідини. Коефіцієнт заломлення визначають за допомогою лабораторного рефрактометра типу РЛ. Для цього відкривають верхню частину рознімної призми рефрактометра і ретельно протирають її площини м'яким фільтрувальним папером. На площину розкритої призми наносять за допомогою скляної паличкики 2-4 краплі випробуваного антифризу і закривають верхню частину призми. Направляють промінь світла від лампи у верхнє вікно призми. Промінь, проходячи через шар випробуваного антифризу, заломлюється і відхиляється вниз. Пересуваючи рухливий окуляр, знаходять межу світлотіні. Якщо межа розпливчаста і забарвлена в кольори веселки, то пересуванням ахроматізатора роблять її чіткою. Через окуляр рефрактометра видно шкалу що показує коефіцієнт заломлення. Знаючи коефіцієнт заломлення, по діаграмі (див. рис. 3.1) знаходять склад і температуру замерзання випробуваного антифризу.

 

 

Рис. 3.1. Криві залежності щільності, коефіцієнта заломлення і температури замерзання етіленгліколевого антифризу від його складу:

1 - щільність; 2 - температура замерзання; 3 - коефіцієнт заломлення

 

Оцінка результатів випробувань

Підраховують середнє значення складу і температури замерзання випробуваного антифризу з трьох отриманих результатів визначення: гідрометром, ареометром і рефрактором. Зіставляючи дані візуального спостереження та середнє значення складу і температури замерзання антифризу з вимогами технічних норм, роблять висновок про відповідність його технічним умовам та придатності до використання. Якщо показники якості зразка антифризу відрізняються від норм стандарту, вирішують завдання з приведення складу антифризу до вимог технічних норм.

 

Хід виконання роботи:

Таблиця 1. – Вихідні дані

№ Вар. t, 0C Темпер. для підбору антифризу а,% b,% c,% d,%
      -15        
      -17        
      -20        

1. Визначити склад і температуру замерзання антифризу за заданою щільністю.

γ20= γt+R(t-20);

γ20=1.01+0.000502(22-20)=1.011 г/см3.

 

Склад антифризу:

 

9% - етиленгліколь;

91% - вода;

t=-11ºC – температура замерзання етіленгліколевого антифризу.

 

2. Підібрати склад антифризу для використання за заданих температурних умов.

Для використання антифризу при температурі t = -17°С його склад становить:

 

23% - етиленгліколь;

 

77% - вода.

3.Розрахунок необхідної добавки води або етиленгліколю при випаровуванні антифризу

Кількість додаваного компонента підраховують за формулами:
при добавці води

при добавці етиленгліколю

де Хе Хв -- кількість доданого компонента, л/100 л вихідного зразка;

а, b - об'ємний відсоток води у випробуваному зразку і стандартному антифризі відповідно;

c, d - об'ємний відсоток етиленгліколю у випробуваному зразку і стандартному антифризі.

 

 

Висновок: У ході виконання даного практичного завдання ми ознайомились з методикою визначення показників якості низькотемпературних охолоджувальних рідин та навчились виконувати розрахунки добавляння необхідної кількості води і етиленгліколя при вапаровуванні антифризу,а також по заданій густині визначати склад антифризу і виконувати його корегування з метою одержання антифризу з заданою температурою замерзання.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 623 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2303 - | 2159 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.