1.На підставі даних, наведених у колонках 1 – 2 витягу із таблиці смертності,
розрахувати показники dx, qx, рx і заповнити відповідні колонки таблиці. Додатково пояснити показники підмету таблиці смертності і мету її використання у страхуванні життя.
Витяг із таблиці смертності населення
х Lx dx qx Px
40 92246
41 91872
42 91473
43 91046
44 90588
45 90096
2.Страхова сума за договором весільного страхування складає 2500 грн. Застрахований одружився у віці 20 років. Визначити розмір додаткової суми, яку зобов’язана виплатити страхова компанія, за умови, що норма доходності становить: а) 75% діючої облікової ставки НБУ; б) 4 % річних(нараховуються за формулою складних відсотків). Пояснити причини встановлення методики з виплати додаткових сум за договором евсільного страхування. Яка норма доходності із запропонованих для розрахунку використовується на сьогодні українськими страховими компаніями?
3. Страхова сума за договором змішаного страхування життя складає 5000 грн. Страхувальник з об’єктивних причин припинив дію договору страхування через 1,5 року після його укладення. Визначити розмір викупної суми за умови, що сума щомісячних внесків складає 42 грн., накладні витрати страховика -7 % на рік. Пояснити додатково сутність викупної суми і причини її встановлення у договорах страхування життя.
4. За даними таблиці смертності кількість осіб, які доживають до 40 років становить 27341 чол., до 50 років – 19858 чол. Розрахувати одноразову нетто-ставку зі 100 грн. страхової суми, якщо договір страхування укладається на випадок дожиття до 50 років та смерті в період дії договору. Вік сстрахувальників 40 років, термін страхування 10 років, кількість укладених договорів страхування – 1000, кожен договір укладено на 1000 грн. страхової суми. В період дії договору кожного року фіксувалось по 20 випадків смерті, а на останній рік припадає 74 випадки. Норма доходності відповідає величині, встановленій чинним законодавством України.
5. Визначити максимально можливий розмір кредиту під індивідуальну забудову, який може видати страхова компанія у межах викупної суми фізичній особі, що уклала договір страхування життя, за умови, що річна страхова премія складає 10000 грн., час дії страхової програми 10 років, в тому числі від початку укладання договору минуло 5 років. В структурі страхового тарифу 65 % нетто – ставка, решта навантаження. Страховиком сформовано довгострокових резервів на суму 1400 тис. грн., видано позик – 50 тис. грн, норматив видачі позик не більше 10 % від наявних резервів. Визначити правильні (п) чи неправильні (н) є твердження
1. Страхування життя за формою проведення відноситься до обов’язкового
виду страхової послуги.
2. Особливою рисою договорів страхування життя є їх довго строковість.
3. Договори змішаного страхування життя можуть укладати непрацюючі інваліди першої та другої групи
4. Довічне страхування передбачає відповідальність страхової компанії протягом всього життя страхувальника.
5. Норма доходності, що діє у страхуванні життя, встановлюється страховою компанією на основі врахування інтересів страхувальника.
6. Таблиця смертності описує процес дожиття і смерті деякого покоління з
фіксованою початковою чисельністю народжених.
7. Договір змішаного страхування може бути також укладений на користь застрахованої особи, життя якої буде перебувати під страховим захистом.
8. Весільне страхування не гарантує виплату страхового забезпечення застрахованій особі до весілля, в тому числі у випадку, коли в період дії договору страхування оплата страхових внесків буде припинена у зв'язку зі смертю страхувальника.
9. За договором страхування дітей у випадку смерті страхувальника правонаступництво заборонено.
10. Добровільне додаткове пенсійне страхування має на меті гарантувати
додаткове соціальне забезпечення після виходу на пенсію.
Відповіді:
Тести. 1. а; 2. г; 3.б; 4. в; 5.в; 6. г; 7. а; 8. б; 9. в; 10. в.
Вірно/Не вірно. 1.Н; 2.В; 3.Н; 4.В; 5.Н; 6.В; 7.В; 8.Н; 9. Н;10. В.