Лекции.Орг


Поиск:
Комбінований спосіб розкриття
Спосіб розкриття, за якого як головні розкриваючі виробки використовуються вертикальні та похилі стволи або штольні, має назву комбінованого.

Найпоширеніший спосіб комбінованого розкриття похилих пластів зображений на рис. 6-18, де похилий ствол проводиться по нижньому пласту та обладнується стрічковим конвеєром для видачі корисних копалин на поверхню. Вертикальні стволи призначені для спуску-підйому людей, матеріалів і обладнання, подачі повітря до шахти та виводу його на поверхню, можливі і інші комбінації розкриття. Комбінованому способу властиві всі переваги і недостатки способів розкриття, що в входять до нього.

При розкритті глибоких та потужних шахт з розмірами шахтного поля по простяганню більш як 8 км застосовується схема розкриття з розділенням шахтного поля на блоки (рис. 5-2).

Суттєвість цієї схеми розкриття в тому, що шахтне поле ділиться по простяганню на блоки. кожний блок має секційне провітрювання, для чого в кожному із них проводять не менше двох вертикальних стволів. Один із них застосовується для подачі свіжого повітря з поверхні, а другий – для виводу на поверхню.

Підйом вугілля із шахти проводиться по головному вертикальному скіповому стволу, розміщеному по середині шахтного поля.

Рис. 6‑18 – Комбіноване розкриття вертикальним і похилим стволами

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 588 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

244 - | 231 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.