Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕроведенн€ виробок вузьким вибоЇм
÷икл роб≥т при проведенн≥ штреку вузьким вибоЇм складаЇтьс€ з вийманн€ вуг≥лл€, п≥дривки бокових пор≥д ≥ т. д. ѕри розд≥льн≥й вињмц≥ спочатку виймають вуг≥лл€ на глибину 2Ч4 м, а пот≥м породу. ¬уг≥льний виб≥й може не випереджувати породний або випереджувати його до 5 м.

ќсобливост≥ проведенн€ Ѕ¬– при проведенн≥ у неоднор≥дних породах: розд≥льне п≥дриванн€ по вуг≥ллю та пород≥, уступна форма вибою виробки, п≥дриванн€ зар€д≥в у вуг≥льному вибоњ при одн≥й оголен≥й поверхн≥, а у породному Ц при двох. √либина шпур≥в по вуг≥ллю 1,5Ч2,5 м.

¬ пластах товщиною 0,8 м шпури розташовують в один р€д з в≥€ловим (рис. 2-25, а) або клиновим (б, в) врубом; при б≥льший товщин≥ њх розташовують у два р€ди та б≥льше (г, д, Ї, ж). ¬ м≥цних та в'€зких вуг≥лл€х застосовують посилений вруб (г), з≥ зб≥льшенн€м довжини шпур≥в в≥д центра до бок≥в виробки. ¬уг≥лл€ також виймають вибурюванн€м (з) шл€хом бур≥нн€ свердловин д≥аметром 250 ≥ 300 мм.

–ис. 2‑25 Ц –озташуванн€ шпур≥в при проведенн≥ виробок по неоднор≥дним породам

ѕри п≥дриванн≥ бокових пор≥д к≥льк≥сть шпур≥в визначають з урахуванн€м двох оголених поверхонь або приймають по даним практики з урахуванн€м м≥цност≥ пор≥д. √либина шпур≥в ув'€зуЇтьс€ з глибиною шпур≥в по вуг≥ллю ≥ дор≥внюЇ 1,6Ч4 м. ѕ≥дриванн€ зар€д≥в у шпурах по вуг≥ллю та пород≥ в≥дбуваЇтьс€ €к одночасно, так ≥ окремо. ѕри п≥дриванн≥ у два прийоми зар€джанн€ та п≥дриванн€ зар€д≥в у шпурах по пород≥ допускаЇтьс€ п≥сл€ пров≥трюванн€ вибою, вбиранн€ п≥д≥рваноњ породи, зам≥ру газу ≥ проведенн€ ≥нших заход≥в по забезпеченню безпеки у вибоњ.

ѕост≥йне кр≥пленн€ штрек≥в не повинне в≥дставати в≥д вибою по пород≥ б≥льш н≥ж на 3 м. ѕри слабк≥й покр≥вл≥ ц€ в≥дстань зменшуЇтьс€.

–оботи по проведенню можуть бути орган≥зован≥ дво€ко: по вуг≥ллю за добу (або за дв≥ зм≥ни) виконують дв≥ заходки, а по пород≥ Ц одну.

—хема незалежноњ видач≥ вуг≥лл€ та породи дозвол€Ї сум≥стити у час≥ роботи по вуг≥ллю та пород≥ з кр≥пленн€м виробки. ƒл€ цього виб≥й по вуг≥ллю розширюють на 1Ч1,5 м ≥ на породн≥й берм≥ уздовж штреку встановлюють скребковий конвеЇр дл€ транспорту вуг≥лл€.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-01-29; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 573 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ћогика может привести ¬ас от пункта ј к пункту Ѕ, а воображение Ч куда угодно © јльберт Ёйнштейн
==> читать все изречени€...

2042 - | 2000 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.