Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Заняття 20




Тема: Незвичайна країна

Мета: розвивати уміння аналізувати та класифікувати предмети за їх призначенням, зорову та слухову пам'ять, сприйняття довільну увагу, уміння діяти за зразком. Створювати атмосферу доброзичливості та комфорту.

Обладнання: індивідуальні завдання.

Хід заняття

1. Привітання частинами тіла.

Мета: зняття м’язевої напруги, створення гарного настрою

2. Вправа «Ехо»

Мета: розвиток слухової пам’яті, сприйняття.
Перед грою ведучий звертається до дітей: «Ви чули коли-небудь Ехо? Коли ви подорожуєте в горах або по лісу, або знаходитеся у великій порожній залі, ви можете зустріти Ехо. Тобто, побачити вам, звичайно, не вдасться, а ось почути його можна. Якщо ви скажете: «Ехо, привіт!», то i вона вам дасть відповідь: «Ехо, привіт!», тому що завжди в точності повторює те, що ви їй скажете. А зараз давайте пограємо».

Призначається ведучий — Ехо, який i повинен повторювати те, що йому скажуть. Починають з простих слів, а потім переходять до важких i довгих. Можна спробувати вірш.

3. Вправа «Коректурна проба»

Мета: розвиток довільної уваги.

Завданням для дітей є: закреслити груші на малюнку, і обвести яблука (дод. 10)

4.Вправа «Четвертий зайвий»

Мета: розвиток довільної уваги, уміння аналізувати та класифікувати.

5. Гра „Хто літає?”

Мета: розвиток моторно-рухової уваги.

6. Гра „Запам’ятай порядок”

Мета: розвиток зорової пам’яті.

7. Підсумок заняття. «Дружні обійми».

 

Література:

Барташнікова І.А, Барташніков О.О. Розвиток уваги та навиків навчальної діяльності у дітей 5 – 7 років – Тернопіль: Богдан, 1998, 46с.

Бистров О.Л., Бистрова О.С. Увага. Розвивальні ігрові вправи – Х.: Торсінг, 2004. Готовність дитини до навчання/ Упоряд.: С.Максименко, О.Главник. – К: Мікрос – СВС, 2003. – 112 с.

Гуменкова Л.Г., Кашинська Г.В. Особистість дошкільника. – Главник, 2008. – 176 с.

Карпенко З. С. Експресивна психотехніка для дітей./ К.: НПЦ Перспектива, 1997, 68 с.

Корекційна робота психолога./ Упоряд.: О.Главник. Шкільний світ, 2002 – 112 с.

Костюк Г.С. Навчально-виховний процес і психічний розвиток особистості. – К.: Радянська школа, 1989. – 608 с.

Мислення дитини./ Упоряд.: С.Максименко, О. Главник - К.: Главник, 2004 – 112 с.

М’ясоїд П.А. Загальна психологія. – К.: Вища школа, 1998. – 476 с.

Обухова Л.Ф. Детская психология. – М., 1995, 260 с.

Пам'ять дитини./ Упоряд.: С.Максименко, Л.Терлецька, О.Главник - К.: Главник, 2004. – 112 с.

Психічний розвиток дитини – дошкільника/(С.Є.Кулачківська, С.О.Ладивір, Т.О. Піроженко та ін.. – К.: Світич, 2004, с.3 – 17

Психологічна допомога батькам./ Упоряд.: О.Главник – К.: Шкільний світ, 2002, с. 3 – 26

Психологічна служба в дошкільному закладі // Психолог, 2005, №23-24 (167-168), с. 3 – 27

Увага дитини/ Упоряд.: С.Максименко, Л.Терлецька, О.Главник. – К.: Главник,

2004. – 112 с.

Урунтаева Г.А. Психология дошкольника. Хрестоматия. – М.,1997. – 384 с.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 596 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2281 - | 2114 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.