Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


”кр—≈ѕ–ќ
—ертиф≥кац≥€ в —истем≥ передбачаЇ п≥дтвердженн€ третьою стороною показник≥в, характеристик та властивостей продукц≥њ процес≥в та послуг на п≥дстав≥ випробувань, атестац≥њ виробництва та сертиф≥кац≥њ систем €кост≥. “ретьою стороною можуть виступати: Ќац≥ональний орган у справах сертиф≥кац≥њ; центральний орган у справах сертиф≥кац≥њ; територ≥альний орган у справах сертиф≥кац≥њ; експерти-аудитори; особи, €к≥ вз€ли на себе функц≥њ юридичного органу з добров≥льноњ сертиф≥кац≥њ; випробувальн≥ лаборатор≥њ. —истема призначена дл€ проведенн€ обов'€зковоњ та добров≥льноњ сертиф≥кац≥њ продукц≥њ, процес≥в та послуг. —ертиф≥кац≥€ на в≥дпов≥дн≥сть обов'€зковим вимогам нормативних документ≥в та вимогам, що передбачен≥ чинними законодавчими актами, проводитьс€ виключно в —истем≥. ќрганами з сертиф≥кац≥њ в —истем≥ можуть бути акредитован≥ орган≥зац≥њ та п≥дприЇмства державноњ форми власност≥. якщо в —истем≥ акредитовано дек≥лька орган≥в з сертиф≥кац≥њ одн≥Їњ й т≥Їњ ж продукц≥њ, то за€вник маЇ право провести сертиф≥кац≥ю продукц≥њ в будь-€кому них. Ќа сертиф≥ковану в —истем≥ продукц≥ю видаЇтьс€ сертиф≥кат в≥дпов≥дност≥ та наноситьс€ знак в≥дпов≥дност≥.

—ертиф≥кат в≥дпов≥дност≥ - документ, €кий видаЇтьс€ за правилами системи сертиф≥кац≥њ, €кий вказуЇ, що забезпечуЇтьс€ необх≥дна впевнен≥сть у тому, що належним чином ≥дентиф≥кована продукц≥€ в≥дпов≥даЇ конкретному стандарту або ≥ншому Ќƒ.

 

14.3 ѕор€док проведенн€ сертиф≥кац≥њ продукц≥њ

ћ≥стить у загальному випадку:

Ј поданн€ та розгл€д за€вки на сертиф≥кац≥ю продукц≥њ;

Ј анал≥з наданоњ документац≥њ;

Ј прийн€тт€ р≥шенн€ за за€вкою ≥з зазначенн€м схеми (модел≥) сертиф≥кац≥њ;

Ј обстеженн€ виробництва;

Ј атестац≥ю виробництва продукц≥њ, що сертиф≥куЇтьс€ або сертиф≥кац≥ю системи €кост≥, €кщо це передбачено схемою сертиф≥кац≥њ;

Ј в≥дбиранн€, ≥дентиф≥кац≥ю зразк≥в продукц≥њ та њх випробуванн€;

Ј анал≥з одержаних результат≥в та прийн€тт€ р≥шенн€ про можлив≥сть видач≥ сертиф≥ката в≥дпов≥дност≥ та наданн€ л≥ценз≥њ;

Ј видачу сертиф≥ката в≥дпов≥дност≥, наданн€ л≥ценз≥й та занесенн€ сертиф≥кованоњ продукц≥њ до –еЇстру —истеми;

Ј визнанн€ сертиф≥ката в≥дпов≥дност≥, що виданий закордонним органом;

Ј техн≥чний нагл€д за сертиф≥кованою продукц≥Їю п≥д час њњ виробництва;

Ј ≥нформац≥ю про результати роб≥т з сертиф≥кац≥њ.

—хема (модель) сертиф≥кац≥њ за€вленоњ продукц≥њ визначаЇтьс€ органом ≥з сертиф≥кац≥њ за узгодженн€м ≥з за€вником до початку роб≥т ≥з сертиф≥кац≥њ. ¬иб≥р схеми (модел≥) залежить в≥д виду продукц≥њ, њњ к≥лькост≥, стану виробництва та ≥нших вих≥дних даних. «а позитивними результатами випробувань в акредитован≥й в —истем≥ випробувальн≥й лаборатор≥њ можуть видаватис€ так≥ види сертиф≥кат≥в:

Ј сертиф≥кат на одиничний вир≥б; сертиф≥кат на парт≥ю продукц≥њ (на п≥дстав≥ позитивних результатами випробувань зразк≥в продукц≥њ(вироб≥в), що в≥д≥бран≥ в≥д парт≥њ у пор€дку та к≥лькост≥, визнаними органом з сертиф≥кац≥њ);

Ј л≥ценз≥€ на право застосуванн€ сертиф≥кату на продукц≥ю, €ка виробл€Їтьс€ сер≥йно прот€гом встановленого л≥ценз≥Їю терм≥ну (видаЇтьс€ органом з сертиф≥кац≥њ та включаЇ обстеженн€ виробництва або атестац≥ю виробництва або сертиф≥кац≥ю системи €кост≥).

“ерм≥н д≥њ сертиф≥ката визначаЇ орган з сертиф≥кац≥њ, але в≥н не може перевищувати 3 роки.

 

14.4 —ертиф≥кац≥€ продукц≥њ, що ≥мпортуЇтьс€

ѕ≥дставою дл€ митного оформленн€ товар≥в (продукц≥њ), що п≥дл€гають обов'€зков≥й сертиф≥кац≥њ, у в≥льне використанн€ на митн≥й територ≥њ ”крањни Ї сертиф≥кат в≥дпов≥дност≥ або св≥доцтво про визнанн€ ≥ноземного сертиф≥ката або њхн≥ коп≥њ, видан≥ ƒержстандартом або уповноваженим ним органом сертиф≥кац≥њ ”крањни на конкретну парт≥ю товару(продукц≥њ), а також на€вн≥сть товару(продукц≥њ) у Їдиному реЇстр≥ сертиф≥кованоњ в ”крањн≥ продукц≥њ. —ертиф≥кат або св≥доцтво про визнанн€ разом ≥з ¬ћƒ та ≥ншими документами, необх≥дними дл€ митного оформленн€ товару, надаЇтьс€ митному органу, у зон≥ д≥€льност≥ €кого перебуваЇ одержувач товару. —ертиф≥кат вважаЇтьс€ д≥йсним за умови на€вност≥ напису "¬везенн€ в ”крањну дозвол€Їтьс€", заповненн€ ус≥х рекв≥зит≥в документа, зав≥рених печаткою. Ќомер ≥ дата видач≥ сертиф≥ката в≥дпов≥дност≥ або св≥доцтва про визнанн€ зазначаютьс€ у ¬ћƒ. ” справах митного органу, що зд≥йснив митне оформленн€ товару дл€ в≥льного використанн€, залишаютьс€ ксерокоп≥њ зазначених документ≥в. ƒл€ одержанн€ дозволу на ввезенн€ в ”крањну ≥мпортних товар≥в, що подаютьс€ на сертиф≥кац≥ю, повинна бути представлена ≥нформац≥€ украњнською мовою про товар ≥ правила його застосуванн€. ” раз≥ в≥дмови уповноваженого органу видати сертиф≥кат в≥дпов≥дност≥ товару або св≥доцтво про визнанн€, товар(продукц≥ю) маЇ бути вивезено за меж≥ ”крањни.

ƒ≥€ зазначеного сертиф≥ката в≥дпов≥дност≥(св≥доцтва про визнанн€) або його коп≥њ поширюЇтьс€ на:

Ј товари(продукц≥ю), що надсилаютьс€ на адресу одного одержувача за одним товаротранспортним документом(накладною, коносаментом тощо);

Ј товари(продукц≥ю), що надход€ть на станц≥ю призначенн€ одночасно в одному в≥дправленн≥, на адресу одного вантажоодержувача, в≥д одного вантажов≥дправника, з одн≥Їњ станц≥њ в≥дправленн€;

Ј товари(продукц≥ю), що постачаЇтьс€ трубопров≥дним транспортом за одним актом прийманн€-передач≥ прот€гом терм≥ну, необх≥дного дл€ перем≥щенн€ товару(продукц≥њ) обс€гом, зазначеним в акт≥.

ѕерел≥к товар≥в(продукц≥њ), що п≥дл€гають обов'€зков≥й сертиф≥кац≥њ при ввезенн≥ на територ≥ю ”крањни, а також механ≥зм митного оформленн€ ≥мпортних товар≥в, що п≥дл€гають обов'€зков≥й сертиф≥кац≥њ в ”крањн≥ ≥ ввоз€тьс€ на митну територ≥ю ”крањни суб'Їктами п≥дприЇмницькоњ д≥€льност≥ з метою њх продажу або обм≥ну визначени «аконами ”крањни.

ќбов'€зков≥й сертиф≥кац≥њ не п≥дл€гають товари, що ввоз€тьс€:

Ј €к дарунок;

Ј у режим≥ тимчасового ввезенн€(вивезенн€);

Ј €к гуман≥тарна ≥ техн≥чна допомога;

Ј €к ≥нвестиц≥њ до статутного фонду учасник≥в господарчоњ д≥€льност≥ або на п≥дстав≥ договор≥в про сп≥льну ≥нвестиц≥йну д≥€льн≥сть;

Ј дл€ проведенн€ виставок;

Ј на митн≥ л≥ценз≥йн≥ склади;

Ј у режим≥ ре≥мпорту;

Ј у режим≥ ≥мпорту дл€ подальшого реекспорту, в пор€дку, затвердженому ƒержмитслужбою.

ѕ≥д обов'€зкову сертиф≥кац≥ю п≥дпадають ус≥ харчов≥ продукти, продовольчу сировину та супутн≥ матер≥али, що ≥мпортуютьс€ в ”крањну: "п≥дставою дл€ перем≥щенн€ через митний кордон ”крањни продукц≥њ 01-24 груп “оварноњ номенклатури зовн≥шньоеконом≥чноњ д≥€льност≥ Ї сертиф≥кат в≥дпов≥дност≥, виданий уповноваженим, зг≥дно чинним законодавством, органом, або св≥доцтво про визнанн€ ≥ноземного сертиф≥кату". —ертиф≥кати в≥дпов≥дност≥ на ц≥ товари(продукц≥ю) надаютьс€ митним органам в прикордонних пунктах пропуску. —ер≥€ та номер сертиф≥ката в≥дпов≥дност≥, а також дата та номер його реЇстрац≥њ у –еЇстр≥ —истеми сертиф≥кац≥њ ”кр—≈ѕ–ќ обов'€зково зазначаютьс€ у пров≥зн≥й в≥домост≥.

“овари, що п≥дпадають п≥д д≥ю вищезазначених закон≥в, дозвол€Їтьс€ ввозити на митну територ≥ю ”крањни без попереднього пред'€вленн€ сертиф≥кат≥в в≥дпов≥дност≥ при перем≥щенн≥ через митний кордон ”крањни виключно у випадках, коли митниц≥ призначенн€ надають до прикордонних митниць п≥дтвердженн€ про на€вн≥сть в зон≥ њх д≥€льност≥ митних л≥ценз≥йних склад≥в, що мають обладнанн€ дл€ в≥дпов≥дних умов збер≥ганн€ кожноњ конкретноњ парт≥њ ввезеноњ продукц≥њ. ќбов'€зкова ≥нформац≥€, що повинна м≥ститис€ у п≥дтвердженн≥, наведена у лист≥ ƒћ—” в≥д 27.05.98. за N 11/1-5298 "ўодо сертиф≥кац≥њ продукц≥њ".

ѕри перевезенн≥ вищезазначених товар≥в до митниць призначенн€, у справах митних п≥дрозд≥л≥в в пунктах пропуску на митному кордон≥ ”крањни, що надавали дозв≥л на њх ввезенн€, на територ≥ю ”крањни, в обов'€зковому пор€дку повинен залишатис€ один з таких документ≥в:

Ј ксерокоп≥€ сертиф≥ката в≥дпов≥дност≥(св≥доцтва про визнанн€), зв≥рена з ориг≥налом;

Ј дозв≥л органу з сертиф≥кац≥њ на ввезенн€ живих тварин та птах≥в, що п≥дпадають п≥д д≥ю «акону ”крањни "ѕро державне регулюванн€ ≥мпорту с≥льськогосподарськоњ продукц≥њ" (дозв≥л на ввезенн€ та збер≥ганн€ п≥д митним контролем без права реал≥зац≥њ наступним проведенн€м сертиф≥кац≥йних роб≥т в≥дпов≥дноњ продукц≥њ);

Ј п≥дтвердженн€ внутр≥шньоњ митниц≥ про на€вн≥сть ћЋ—.

” загальному випадку, дл€ отриманн€ сертиф≥кату в≥дпов≥дност≥ експортер товару в ”крањну повинен мати наступн≥ документи:

Ј контракт на поставку товару в ”крањну;

Ј ≥нвойс;

Ј транспортн≥ документи, €к≥ оформлюЇ в≥дправник вантажу;

Ј г≥г≥Їн≥чний сертиф≥кат або г≥г≥Їн≥чний висновок;

Ј сертиф≥кат €кост≥ в≥д п≥дприЇмства-виробника;

Ј сертиф≥кат походженн€, виданий торгово-промисловою палатою крањни- експортера;

Ј ветеринарне св≥доцтво в≥д украњнського органу;

Ј ф≥тосан≥тарний сертиф≥кат в≥д органу карантинноњ ≥нспекц≥њ ћ≥н≥стерства с≥льського господарства;

Ј протокол випробувань в≥д акредитованоњ лаборатор≥њ;

Ј за€вку на сертиф≥кац≥ю в систем≥ ”кр—≈ѕ–ќ.

 

14.5 ¬изнанн€ ≥ноземного сертиф≥кату

¬иключне право визнанн€ результат≥в сертиф≥кац≥њ продукц ≥њ за кордоном (видачу св≥доцтва визнанн€) на в≥дпов≥дн≥сть обов'€зковим вимогам в≥тчизн€них стандарт≥в належить до компетенц≥њ ƒержстандарту. ѕравила та пор€док взаЇмного визнанн€ сертиф≥кат≥в, виданих органами сертиф≥кац≥њ ≥нших держав, зд≥йснюютьс€ на п≥дстав≥ п≥дтвердженн€ в≥дпов≥дност≥ продукц≥њ вимогам, встановленим законодавством, м≥жнародними, нац≥ональними стандартами крањни експортера, що чинн≥ в ”крањн≥ на п≥дстав≥ м≥жнародних угод про визнанн€ результат≥в сертиф≥кац≥њ або прийн€тт€ р≥шенн€ про њх визнанн€. Ќа даний момент орган з сертиф≥кац≥њ може видавати св≥доцтво про визнанн€ сертиф≥ката, зареЇстрованого в Ќац≥ональних системах сертиф≥кац≥њ Ѕ≥лорус≥њ, ¬≥рмен≥њ, √руз≥њ,  иргизстану, ћолдови, –ос≥њ та ”збекистану.

якщо з крањною експортера (виробника) така угода в≥дсутн€, визнанн€ в≥дбуваЇтьс€ за позитивними результатами стандартноњ процедури сертиф≥кац≥њ в —истем≥ ”кр—≈ѕ–ќ.

¬изнанн€ сертиф≥кат≥в на ≥мпортовану продукц≥ю, що не охоплена угодою, може в≥дбуватис€ в —истем≥ ”кр—≈ѕ–ќ на п≥дстав≥ р≥шенн€ про визнанн€:

Ј без додаткових процедур сертиф≥кац≥њ (на п≥дстав≥ ран≥ше внесених даних про цю продукц≥ю у –еЇстр≥ ”кр—≈ѕ–ќ);

Ј за позитивним результатом сертиф≥кац≥њ;

Ј ≥з застосуванн€м додатковоњ процедури сертиф≥кац≥њ...

” раз≥ в≥дсутност≥ в —истем≥ ”кр—≈ѕ–ќ органу з сертиф≥кац≥њ €когось конкретного виду продукц≥њ зазначен≥ документи подаютьс€ до ƒержстандарту ”крањни. ƒержстандарт на св≥й розсуд призначаЇ орган≥зац≥ю, що проводитиме роботи з сертиф≥кац≥њ чи визнанн€ результат≥в сертиф≥кац≥њ за кордоном.

 онтрольные вопросы.

1.

2.

3.

4.

5.

Ћитература к лекции: [1],.[3]

 
 
ƒл€ заметок к лекции є 14

 


ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-05-08; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 714 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

80% успеха - это по€витьс€ в нужном месте в нужное врем€. © ¬уди јллен
==> читать все изречени€...

490 - | 489 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.