Вопросы, выносимые на лекцию: Объекты сертификации. Основні принципи та загальні правила системи сертифікації УкрСЕПРО. Сертификация импортной продукции. Признание иностранного сертификата.
14.1 Об'єкти сертифікації
Об'єктами серт ифікації у Системі є продукція, що:
· виготовлена в Україні;
· ввозиться в Україну і позначена виробником як така, що відповідає чинним в Україні нормативним документам;
· ввозиться в Україну і не позначена виробником як така, що відповідає чинним в Україні нормативним документам, але може бути ідентифікована як така, що повинна відповідати чинному в Україні нормативному документу на аналогічну продукцію;
· ввозиться в Україну і не позначена виробником як така, що відповідає чинним в Україні нормативним документам і не може бути ідентифікована як така, що повинна відповідати чинному в Україні нормативному документу на аналогічну продукцію, але має позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи Міністерства охорони здоров'я України.
Сертифікація поділяється на обов'язкову та добровільну.
Обов'язкова сертифік ація проводиться на відповідність обов'язковим вимогам нормативних документів (НД) виключно в державній системі сертифікації.
Обов'язкова сертиф ікація в усіх випадках повинна включати перевірку та випробування продукції для визначення її характеристик і подальший технічний нагляд за сертифікованою продукцією.
Випробування з метою обов'язкової сертифікації повинні проводитися акредитованими випробувальними лабораторіями (центрами) методами, які визначені відповідними НД а за відсутності цих документів - методами, що визначаються органами з сертифікації чи органом, який виконує його функції.
Добровільна сертифікація може проводитись на відповідність продукції вимогам, що не віднесені актами законодавства та НД до обов'язкових вимог, з ініціативи виробника, продавця, споживача, органів державної виконавчої влади, громадських організацій та окремих громадян на договірних умовах між заявником та органом з сертифікації.
Добровільну сертифікацію мають право проводити підприємства, організації та інші юридичні особи, що взяли на себе функції органу з добровільної сертифікації, а також органи, що акредитовані в державній системі сертифікації.
Правила добровільної сертифікації встановлюється органами з добровільної сертифікації, які подають Державному комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації інформацію для їх реєстрації у встановленому Комітетом порядку.
Вартість усіх робіт із сертифікації продукції у Системі оплачується заявником на договірних умовах.
14.2 Основні принципи та загальні правила системи сертифікації