Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Урок № 7




Тема: Узагальнення й систематизація знань з теми «Хімічні реакції»

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про класифікації хімічних реакцій, кінетику і термодинаміку хімічних реакцій; вдосконалювати вміння писати рівняння хімічних реакцій, вказувати тип реакції за різними ознаками; вдосконалювати вміння розв’язувати тестові завдання, задачі.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, таблиця розчинності, ряд активності металів, картки із завданнями.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.

Хід уроку

І. Мотивацій навчальної діяльності.

А.Ф. Лосєв якось сказав: «Будь-який труд є осмисленим, результативним та вільним тільки тоді, коли він усвідомлюється як моя особиста … необхідність». Як ви розумієте ці слова? Як ви думаєте, яка мета нашого уроку?

Мета уроку: повторити і узагальнити матеріал з теми «Хімічні реакції», підготуватися до контрольної роботи.

ІІ. Узагальнення й систематизація знань.

Фронтальна бесіда, робота учнів на мультимедійній дошці, самостійна робота в зошиті.

1. За якими ознаками класифікуються хімічні реакції? Заповніть схему на мультимедійній дошці.

2. Які типи реакцій існують за зміною числа реагентів і продуктів реакції, та їх складом? Дайте визначення кожному типу реакцій.

3. Установіть відповідність між рівнянням реакції та ії типом:

А. 2Са + О2 = 2СаО; 1. обміну;

Б. Fe + 2HСl = FeCl2 + H2; 2. сполучення;

В. HNO3 + NaOH = NaNO3 + H2O; 3. розкладу;

Г. 2HgO = 2Hg + O2; 4. заміщення.

4. Як поділяються реакції за зміною ступеня окиснення?

5.Дано схеми двох рівнянь, допишіть рівняння реакцій, вкажіть, яка з них є окисно – відновною, урівняйте рівняння за допомогою електронного балансу, вкажіть окисник і відновник, процеси окиснення та відновлення:

(самостійна робота з наступним обговоренням)

1) КОН + HNO3 →; 2) HCl + Al →.

6. Як класифікуються реакції за тепловим ефектом?

7. В яких одиницях вимірюється тепловий ефект?

8. Вкажіть, які реакції із даних є екзотермічними:

1) S + O2 =SO2 +293 кДж;

2) Fe2O3 + 3H2 = 2Fe + 3H2O ─ 89,6 кДж;

3) 2Н2 + О2 = 2Н2О; ∆Н = ─ 286 кДж;

4) С + Н2О = СО + Н2;; ∆Н = +131,4 кДж.

9. Як поділяються реакції за напрямком протікання (оборотністю)?

10. Які з даних реакцій є оборотними:

1) N2 + 3H2 2NH3;

2) CaCl2 + Na2CO3 = CaCO3 ↓+ 2NaCl;

3) С + О2 = СО2 + Q;

4)N2 + O2 2NO.

11. Чи з однаковою швидкістю відбуваються хімічні реакції?

12.Від яких чинників залежить швидкість хімічних реакцій?

13. Аналізуючи причини різної швидкості хімічних реакцій, учень дійшов таких висновків:

а) швидкість хімічної реакції зростає з підвищенням температури;

б) швидкість хімічних реакцій прямо пропорційна концентрації реагуючих речовин;

в) з часом швидкість реакції зростає;

г) швидкість реакції можна змінити застосовуючи каталізатор.

В якому пункті учень помилився?

14. Якщо сірку, яка горить в повітрі, внести в посудину з киснем, то швидкість реакції горіння збільшиться внаслідок:

а) збільшення концентрації реагенту;

б) підвищення температури в реакційній суміші;

в) каталітичної дії кисню.

15. «Мозковий штурм» На шматок заліза діємо розчином хлоридної кислоти. Запропонуйте заходи, якими можна прискорити протікання реакції.

 
 

 

 


16. Порівняйте дію каталізатора і інгібітора на швидкість реакції.

17. Наведені хімічні реакції класифікуйте за всіма вам відомими класифікаційними ознаками:

1) 4NO2 + O2 + 2H2O = 4HNO3 + Q;

2) С2Н4 + Н2 Nі С2Н6 +Q;

3) 2Al + Fe2O3 = Al2O3 + 2Fe + Q;

4) СаСО3 СаО + СО2 ─ Q.

18. Напишіть рівняння і назвіть тип реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення :

Al → Al2O3 → AlCl3 → Al(OH)3 → Al2(SO4)3

Для окисно - відновних реакцій складіть електронний баланс,а для реакцій йонного обміну запишіть рівняння в йонному вигляді.

19. При взаємодії 9, 18 л (н.у.) хлору з надлишком водню виділилось 75 кДж теплоти. Напишіть термохімічне рівняння реакції.

ІІІ. Підсумки уроку.

ІV. Домашнє завдання

§ 13-18

Підготуватися до контрольної роботи

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 579 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2474 - | 2336 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.