Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Урок №4




Тема: Складання найпростіших окисно-відновних реакцій, підбір коефіцієнтів.

Мета уроку: розвивати навички складання окисно-відновних реакцій; закріпити навички складання хімічних рівнянь на прикладі найпростіших окисно-відновних реакцій, застосування методу електронного балансу для розміщення коефіцієнтів у рівняннях хімічних реакцій, що протікають зі зміною ступеня окиснення.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок.

Форми роботи: виконання тренувальних вправ, групова робота.

Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, картки-завдання.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

На сьогоднішньому уроці ви (учні) будете працювати самостійно. Ми повинні закріпити знання про окисно-відновні реакції, процеси окиснення і відновлення, вдосконалити вміння писати окисно-відновні реакції, складати електронний баланс.

ІІ. Самостійне виконання вправ.

Експрес – контроль

Учні отримують картки із тестами. Тести учні виконують самостійно, а потім взаємоперевірка виконаної роботи.

1. Метали мають такі ступені окиснення:

А. нульовий; Б. позитивний; В. негативний.

2. Окисно – відновні реакції, це реакції, в яких:

А. не змінюється ступінь окиснення елементів;

Б. змінюється ступінь окиснення елементів;

В. визначення належності до окисно - відновних реакцій не пов’язано із ступенем окиснення елементів.

3. Відновники – це атоми, молекули або йони, що:

А. приєднують електрони;

Б. віддають електрони;

В. здатні і віддавати і приєднувати електрони.

4. Окисники - це атоми, молекули або йони, що:

А. приєднують електрони;

Б. віддають електрони;

В. здатні і віддавати і приєднувати електрони.

5. Відновлення – це процес:

А. приєднання електронів;

Б. віддавання електронів;

В. не пов’язаний із переходом електронів.

6. Який процес відбувається в зазначеній схемі

┼1 + 2е ¯→ Н˚2

А. відновлення;

Б. окиснення.

7. При відновленні ступінь окиснення елемента:

А. зменшується;

Б. збільшується;

В. не змінюється.

8. Елемент з найнижчим ступенем окиснення може бути:

А. тільки відновником;

Б тільки окисником;

В. і відновником і окисником;

9. Елемент з найвищим ступенем окиснення може бути:

А. тільки відновником;

Б тільки окисником;

В. і відновником і окисником;

10. Елемент проміжним ступенем окиснення може бути:

А. тільки відновником;

Б тільки окисником;

В. і відновником і окисником;

11.Укажіть схему, що відповідає перетворенню N0 →N─3:

А.1S22S22P3 ─3e →1S22S2;

Б. 1S22S22P3 +3e →1S22S26;

В.1S22S22P5 +1e →1S22S26;

Г. 1S22S22P3 _3e →1S22S26.

12. Вкажіть кількість електронів,відданих або приєднаних атомом в схемі S─2 → S┼6:

А. 2е;

Б. 6е;

В. 8е.

 

Відповіді: 1. А, Б

Б

Б

А

А

А

А

А

Б

В

Б

В

Самостійна робота над рівняннями.

Підберіть коефіцієнти в рівняннях реакцій, використовуючи електронний баланс.

Вкажіть окисник і відновник.

1. Al + HCl → AlCl3 + H2;

2. Ca + O2 → CaO;

3. N2 + O2 → NO;

4. Na + H2SO4 →Na2SO4 + H2;

5. P + HNO3 → HPO3 + NO2 +H2O

6. Fe + Cl 2 → FeCl3;

7. KMnO4 + SO2 + H2O → H2SO4 + MnO2 + KOH;

8. H2S + HNO3 → S + NO + H2O;

9. KI + FeCl3 → I2 + FeCl2 + KCl;

10. CuCl2 + Al → AlCl3 + Cu.

Вправи із зошиту з хімії для 9 класу О.Дубовик, Р. Сергуніна ст. 90-100

ІІІ. Підведення підсумків уроку.

V. Домашнє завдання:

§ 14 Хімія 9 кл Н.М. Буринська

Впр. 7 с. 92 (всім обов’язково)





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 713 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2181 - | 2136 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.