Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Які функції виконуються державні податкові інспекції в районах?




а) Розробляють пропозиції щодо міжурядових угод про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попереджень податкових ухилень.

б) Організують роботу щодо створення інформаційної системи АРМ.

в) Забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій за порушення законодавства про оподаткування.

 

19. На суму податкового боргу по податку на додану вартість нараховується пеня у розмірі:

а) 0,2%;

б) 0,3%;

в) 120% облікової ставки НБУ.

20. Платниками єдиного податку можуть бути юридичні особи, у яких:

а) обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень та середньо - облікова чисельність працюючих за рік не перевищує 50 осіб;

б) обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. євро за рік та середньо - облікова чисельність працюючих за рік не перевищує 50 осіб;

в) обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. гривень та середньо - облікова чисельність працюючих за рік не перевищує 10 осіб.

21. Платники єдиного податку за ставкою 6% згідно з чинним законодавством сплачують:

а) плату (податок) за землю;

б) податок на додану вартість;

в) податок на прибуток.

22.Рішення про застосування фінансових санкцій приймається:

а) у строк не пізніше десяти днів з дня складання акта перевірки;

б) під час проведення документальної перевірки;

в) під час проведення камеральної перевірки.

 

23. Розміри фінансової санкції за порушення податкового законодавства застосовуються згідно:

 

а) з Кодексом про адміністративне правопорушення;

б) з Законом України "Про державну податкову службу в Україні", якщо інше не передбачено законом, який запроваджує відповідний податок, інший платіж;

в) з Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

 

24. Хто з названих суб'єктів підприємництва має право перейти на спрощену систему оподаткування:

а) фізичні та юридичні особи - суб'єкти малого підприємництва;

б) фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, у трудових відносинах з якими перебуває не більше 10 осіб, а обсяг виручки не перевищує 500000 грн.; юридичні особи, в котрих середньо - облікова чисельність працівників не перевищує 50 осіб на рік, а обсяг виручки від реалізації не перевищує 500000 євро;

в) фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, у трудових відносинах з якими перебуває не більше 10 осіб, включаючи членів їх сімей, та обсяг виручки не перевищує 500000 грн.; юридичні особи у яких середньо - облікова чисельність працівників не перевищує 50 осіб на рік і обсяг виручки від реалізації не перевищує 1000000 грн.

 

25. Юридичні особи, що перейшли на сплату єдиного податку:

а) є платниками ПДВ, якщо сплачують єдиний податок за ставкою 6%, ні - якщо сплачують за ставкою 10%;

б) є платниками ПДВ, якщо сплачують єдиний податок за ставкою 10%, ні - якщо сплачують за ставкою 6%;

в) не можуть, бути платниками ПДВ.

26. На керівників та інших службових осіб підприємств, винних у приховуванні (заниженні) об'єктів оподаткування, вперше протягом року, накладається адміністративний штраф у розмірі:

а) від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

б) від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

в) від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

3.Підготовка до самостійної работи за темою.

Бібліографічний список

[1,2,5,25,27,30, 44,52-55]


Тема 9 Світовий досвід бюджетного менеджменту  
Мета заняття Ознайомити студентів з світовим досвідом бюджетного менеджменту

План вивчення теми

1. Сутність бюджетної політики.

2. Складові бюджетної політики.

3. Процеси міжнародного економічного й фінансового співробітництва.

4.Важелі державного регулювання економіки закріплені у законодавстві ЄС і нормах СОТ

Методичні рекомендації до самостійної роботи

 

Студенти повинні розуміти, що Бюджетна політика – сукупність заходів держави з управління бюджетними ресурсами для забезпечення її економічного і соціального розвитку. Сутність бюджетної політики(або реалізація) - мобілізації ресурсів та їх використанні на державні потреби, в иявляється в співвідношенні її складових (рис. 2)

 

Складові бюджетної політики

Бюджетна стратегія Бюджетна тактика
довгостроковий курс бюджетної політики методи реалізації бюджетної політики на короткий термін

Рис. 2 Складові бюджетної політики.

 

Необхідно обговорити те, що бюджетна стратегія практично не реалізується в Україні. Усупереч світовій практиці та економічній логіці кошти від приватизації було використано переважно на поточне споживання і "залатування дірок", а не на інфраструктурний розвиток. За період, що минув, не було реалізовано жодного великого інвестиційного проекту в цій сфері.

Політика видатків всі роки незалежності мала переважно соціально орієнтований характер та супроводжувалася скороченням частки видатків розвитку і розмитістю пріоритетів у їх спрямуванні. Надзвичайно високі приватизаційні надходження останніх років фактично "проїлися". Країна втратила шанс спрямувати отримані од відчуження державного майна ресурси на цілі реалізації технологічного прориву, створення засад для запровадження концепції так званої нової економіки, заснованої на використанні високих технологій, інформації та знань. Навіть такий актуальний на сьогодні для України напрям, як реалізація програм у сфері енергозбереження та енергоефективності, лишився поза увагою держави і майже не отримав фінансових ресурсів для свого розвитку.;.

Державну підтримку за рахунок пільгового оподаткування, яка у всьому цивілізованому світі використовується як дієвий інструмент стимулювання діяль­ності суб'єктів господарювання у тих напрямах, які держава вважає особливо важливими для забезпечення економічного зростання, тобто у розробку та впро­вадження наукоємних технологій, що притаманні п'ятому і шостому техноло­гічним укладам; розвиток сучасної інфраструктури (зв'язок, транспортні магістралі, банківська сфера тощо); впровадження енергозберігаючих заходів; переведення на новий якісний та технологічний рівень науки та освіти, було майже припинено. Воднораз саме податкові пільги є апробованим у світі меха­нізмом реалізації економічної політики, спрямованої на зміну структури економіки, створення умов для збільшення продуктивності певних видів діяльності, подолання депресивності регіонів, забезпечення високих темпів економічного зростання. Ефективність застосування подібних підходів навіть у високорозвинених країнах світу доведена світовим досвідом та цілком відповідає принципам державної підтримки, закріпленим у законодавстві ЄС і нормах СОТ. До речі, країни — члени цих організацій, членом яких прагне стати Україна, широко використовують податкові пільги і вважають їх суттєвими важелями державного регулювання економіки. Ще вагоміші та необхідніші вони для країн, що мають певні диспропорції у структурі економіки, рівні соціально-економічного розвитку регіонів, структурі енергоспоживання, до яких сьогодні нале­жить і Україна. На жаль, у цій сфері було обрано хибний шлях, який спрямував нас не до економічного зростання, а до стагнації економіки, погіршення її структурних показників, що призвело до збільшення дистанції між Україною та передовими країнами світу в показниках, що характеризують рівень економічного розвитку.

Слід відзначити й такі небезпечні для розвитку бізнесу та підприємництва, а також міжнародного економічного й фінансового співробітництва процеси, що відбувалися останніми роками. По-перше, це нестабільність та непередбачуваність законодавства. Навіть складно оцінити, наскільки довготривалими виявляться наслідки рішень про раптові зміни у правилах ведення бізнесу всупереч міжнародній практиці та вимогам Бюджетного кодексу, що були продемонстровані при прийнятті змін і доповнень до Державного бюджету на 2005 рік (ліквідація СЕЗ і ТПР, істотне звуження спрощеної системи оподаткування, скасування нульових ставок ПДВ тощо), а також суперечливих позицій попередніх урядів щодо реприватизації.

Питання для самоконтролю

 

1. Під впливом яких соціально-економічних факторів сформувався бюджет і бюджетний процес на Заході?

2. У чому полягає значення поглядів представників шведської та італійської шкіл фінансової науки на вчення про бюджет?

3. Прокоментуйте бюджетний процес у Великій Британії порівнянню з Україною. Що спільного? Які є відмінності?

4. Сформулюйте поняття, розкрийте суспільно-економічне значення, назвіть типи бюджетного федералізму.

5. Охарактеризуйте систему бюджетного федералізму у США.

6. Охарактеризуйте систему бюджетного федералізму у Великій Британії.

7. Охарактеризуйте систему бюджетного федералізму у ФРН.

8. Назвіть філософські, соціологічні, економічні теорії та їх представників під впливом яких сформувалося сучасне вчення про бюджет.

9. Розкрийте вплив концепції суспільного блага на теорію бюджету.

10. Розкрийте сутність критеріїв в суцільного добробуту за І. Бентамом і В. Парето. Якій із них Ви вважаєте більш адекватним суспільним реаліям України.

 

Завдання до самостійної роботи

1. Порівняльна характеристика бюджетних систем в унітарній та федеральній державі.

2. Особливості організації бюджетного процесу в США.

3. Бюджетний процес в Росії на сучасному етапі.

4. Аналіз підготовчої роботи, яка передує складанню попереднього законопроекту (США. Швеція. Росія. Німеччина).

5. Порівняльна характеристика процедури розгляду і затвердження законопроекту про бюджет (на прикладі двох-трьох держав).

6. Місце і роль спеціальних органів контролю в управлінні бюджетним процесом (на прикладі однієї держави).

2. Розв’язати тестові завдання:

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 285 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2541 - | 2236 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.