Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання і роль складського господарства підприємства




Сучасне промислове підприємство має у своєму розпоряд­женні розгалужене складське господарство, призначене для приймання і зберігання запасів готової продукції, сировини, основних і допоміжних матеріалів, палива, устаткування, запас­них частин, незавершеного виробництва, комплектуючих ви­робів, відходів та інших видів засобів і предметів праці.

Складське господарство — сполучна ланка між службою ма­теріально-технічного забезпечення і виробничими підрозділа­ми, між цехами, що випускають готову продукцію, і службою збуту, а також між підрозділами підприємства. Його діяльність істотно впливає на безперебійність і ефективність роботи ос­новного виробництва, на ритмічний випуск і відвантаження товарної продукції.

Основне завдання складського господарства полягає у здійсненні раціонального зберігання матеріальних цінностей, їхньої схоронності, забезпеченні безперебійного, своєчасного і комплектного живлення підрозділів підприємства необхідними матеріальними ресурсами, а також своєчасного відвантаження готової продукції споживачам при найменших затратах на складське обслуговування.

Для виконання свого основного завдання складське госпо­дарство має виконувати такі функції:

♦ приймання матеріальних цінностей з їх кількісною і якіс­ною перевіркою, в т.ч. перевіркою тари й пакування, облік і оформлення документів, створення необхідних умов для зберігання вантажу, його розвантаження, перетарування, переміщення і розміщення на складах;

♦ підготовка і випуск матеріальних засобів у виробництво і відправка за межі підприємства;

♦ підготовка складських приміщень і площ;

♦ внутрішньоскладське переміщення вантажів;

♦ приймання від виробничих підрозділів готової продукції по кількості, асортименту і сортах з оформленням доку­ментів; розміщення її на складах і забезпечення схорон­ності; підготовка партій готової продукції до відвантажен­ня споживачам (затарування, етикетування, сортування, розфасовка, комплектування, пакування і т.ін.);

♦ відпуск готової продукції споживачам за номенклатурою, асортиментом, кількістю і якістю з оформленням відповід­ної документації;

♦ розробка і реалізація заходів щодо удосконалення складського господарства, навантажувально-розвантажу­вальних робіт, з механізації й автоматизації складів.

Правильна організація складського господарства сприяє прискоренню оборотності обігових коштів, скороченню трива­лості виробничого циклу, організації ритмічної роботи всіх спо­лучних ланок виробництва, збільшенню пропускної здатності складів. З іншого боку, недоліки в організації складського гос­подарства негативно позначаються на результатах виробничо-господарської діяльності підприємства і його підрозділів.

Види складів підприємства

Склади промислових підприємств класифікуються за багать­ма ознаками, у тому числі: за їхньою роллю у виробничому процесі, призначенням вантажу, номенклатурою цінностей, що зберігаються, технічним облаштуванням, масштабом діяльності (чи сферою обслуговування).

За роллю у виробничому процесі розрізняють склади поста­чальницькі, виробничі і збутові. До постачальницького відно­сяться склади, призначені для зберігання виробничих запасів сировини, що надходять зі сторони, матеріалів, палива, на­півфабрикатів. Виробничі склади призначені для збереження напівфабрикатів власного виробництва, інструментів, запасних частин для устаткування і т.ін. Збутові — це склади зберігання призначеної для реалізації готової продукції і відходів вироб­ництва.

За призначенням вантажу, що зберігається, розрізняють скла­ди сировини і матеріалів, палива, напівфабрикатів, устаткуван­ня, запасних частин, інструмента і технологічного оснащення, готової продукції, відходів і т.ін.;

За номенклатурою цінностей, що зберігаються, склади мо­жуть бути спеціалізованими (для одного виду чи роду ціннос­тей, типу ЦЮ, склад металу, склад лакокрасок і т.д.) і універ­сальними (для різного виду і роду цінностей, склад зовнішньої кооперації, склад готової продукції і т.ін.);

За технічним облаштуванням розрізняють склади відкриті (площадки), напівзакриті (навіси), закриті, призначені для збе­рігання матеріальних цінностей, що потребують захисту від атмосферних впливів (одно- і багатоповерхові), і спеціальні (бен-зо- і нафтосховища та ін.).

За масштабами діяльності (у залежності від сфери обслуго­вування) склади можуть бути загальнозаводськими (центральни­ми) і цеховими.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 791 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2158 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.