Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз географічних особливостей розташування основних




РОЗРАХУНКОВА РОБОТА

кредитного модуля «Маркетингові дослідження в енергетиці»

на тему: «Маркетингові дослідження попиту на електричну енергію»

 

 

Електротехнічне машинобудування __

Назва групи споживачів (галузі) згідно варіанта

 

Виконав: студент групи ОЕ-12 Джугашвілі Йосип Віссаріонович

(шифр групи) (прізвище, ім’я, по батькові)

 

 

Перевірив: Замулко Анатолій Ігорович, Кандидат наук, Доцент

(вчені ступінь та звання, прізвище, ініціали)

 

 

Київ 2014

Зміст

№ п/п   стор.
  Вступ  
1. Аналіз географічних особливостей розташування основних об’єктів групи споживачів  
2. Аналіз впливу соціально-економічної факторів на роботу споживачів даної групи  
3. Правове регулювання електрозабезпечення споживачів галузі  
4. Аналіз основного електротехнічного обладнання споживачів електричної енергії (типи обладнання, режими роботи, завантаження)  
5. Аналіз і оцінювання факторів впливу на формування попиту на електричну енергію та потужність групи споживачів. Експертне оцінювання факторів  
6. Аналіз забезпеченості галузі паливно-енергетичними ресурсами  
7. Аналіз можливості електроенергетичного комплексу щодо задоволення попиту на електричну енергію. SWOT-аналіз групи споживачів з точки зору електропередавальної організації  
8. Аналіз режимів споживання електричної енергії та потужності групи споживачів  
9. Аналіз впливу державної тарифної політики на організацію роботи групи споживачів  
10. Аналіз можливостей використання комунікативних методів для організації управління електроспоживанням  
  Висновок  
  Джерела (література, перелік посилань)  
       

 

 

Вступ


Номенклатура виробів електротехнічної промисловісті нашої країни надзвичайно широка і включає в сепбе понад 70 тисяч найменувань виробів самого різного призначення і напрямів використання.Споживачами продукції електротехнічної промисловісті є електроенергетика, машинобудування, транспорт, сільське господарство, комунально-житлове господарство, побут. Слід також зауважити, що електротехнічна промисловість – найбільш важлива база електрифікації України.

Електротехнічна промисловість виникла у 80-х рр. ХІХ ст., швидко розвивалась - в Німеччині і США. В Росії перші заводи по випуску електротехнічної продукції було організовано в кінці ХІХ ст. в Москві, Петербурзі та Ризі. В електротехнічній промисловості дореволюційної Росії переважав іноземний капітал. За роки Радянської влади було реконструйовано на новій технічній базі й значно розширено старі заводи електротехнічної промисловості, збудовано ряд нових потужних підприємств у Києві, Харкові, Запоріжжі, Луцьку та інших містах. За виробництвом електротехнічної продукції колишній СРСР посідав 2-е місце в світі.

В Україні перше підприємство електротехнічної промисловості (кабельний завод у Києві) – було створене в 1900 році, а в 1916 році засновано електромеханічний завод у Харкові. Однак як галузь промисловості електротехнічна промисловість в основному створена в радянський час. За роки довоєнних п'ятирічок старі підприємства було докорінно реконструйовано, збудовано нові. В післявоєнні роки споруджено ряд великих підприємств галузі. Серед них: з-д «Електроважмаш» - у Харкові, Первомайський електромеханічний завод, Запорізький трансформаторний, завод світлотехнічного електроустаткування в Тернополі, Новокаховський електромашинобудівний, Слов'янський високовольтних ізоляторів, Рівненський високовольтної апаратури, Хмельницькі заводи по виробництву трансформаторів і підстанцій, запорізькі заводи по виготовленню електричних апаратів, високовольтної апаратури, кабельної продукції («Запоріжкабель») і завод «Перетворювач», Полтавський завод газорозрядних ламп, Нововолинський завод спеціального технологічного устаткування та інші.

Всього на Україні в цей час діє понад 50 спеціалізованих підприємств електротехнічної промисловості. На базі провідних підприємств і науково-дослідних інститутів створено ряд виробничих і науково-виробничих об'єднань. За обсягом вироблюваної продукції електротехнічна промисловість України знаходиться на другому місці серед країн бувшого СРСР (після Російської федерації). Характерними рисами галузі є різноманітність номенклатури виробів та їхніх мас (від часток грама до 400-500 т, окремі види - до декількох тисяч тонн).

 

Аналіз географічних особливостей розташування основних

Об’єктів групи споживачів

Вітчизняна електротехнічна промисловість - галузь машинобудування, підприємства якої виготовляють саму різноманітну продукцію, призначену для

виробництва, перетворення, передачі й споживання електроенергії.

У структурі електротехнічної промисловості за призначенням своєї продукції чітко виділяються дві групи виробництв. Перша гру па - сільноточние виробництва, випускають порівняно дорогу продукцію промислового призначення (обладнання для вироблення електроенергії - генератори; її передачі - кабелі; для перетворення електроенергії - трансформатори, випрямлячі; для перетворення електроенергії в механічну - електродвигуни різної потужності). Промислове призначення має виготовлення електротермічного обладнання для електрозварювання, електропечей для отримання металів і т.д.

Виробництво потужного устаткування на великі струми – матеріалоємні, використовують велику кількість кольорових металів (мідь, алюміній, кремній), спеціальних сортів сталі, синтетичних смол і пластмас. Це виробництво найбільш наукомістке в галузі, вимагає складного обладнання для свого виготовлення. Велика частина високострумових виробів - штучна продукція, виробляється по замовленнях (потужні генератори, трансформатори, електропечі в кількості лише декількох тисяч одиниць в світі), тільки середні і дрібні електродвигуни випускаються серійно в масових кількостях. Виробництво потужного устаткування ведеться на середніх і великих, добре оснащених технічними засобами підприємствах.

Друга група - виробництва слабкострумове, дають масову і, як правило, дешеву продукцію для широкого використання у всіх галузях народного господарства і в побуті. До неї належить виготовлення світлотехнічних виробів (лампи розжарювання, люмінесцентні та ін.). Електроустановочні вироби (вимикачі, розетки, патрони для ламп тощо), хімічні джерела отримання струму (акумулятори, елементи), специфічні допоміжні види обладнання: ізолятори, Електровугілля та ін. Дуже велике значення для даної групи виробництв мало збільшення випуску побутової апаратури тривалого користування: домашні холодильники, морозильники, кондиціонери, пральні і посудомийні машини, пилососи, вентилятори, електропечі, мікрохвильові печі. Ця порівняно дорога побутова техніка має дуже широкий ринок збуту. Вона виготовляється в світі в десятках мільйонів одиниць кожного виду і випуск її продовжує зростати.
Це виробництво орієнтується переважно на кваліфіковані трудові ресурси. Тому його основні центри (Запоріжжя, Харків, Київ, Одеса, Донецьк, Бердянськ) розташовані на сході й у центрі країни. Продукція електротехнічної промисловості є базою для електрифікації всіх сфер народного господарства нашої країни, без неї неможлива автоматизація та механізація виробничих процесів. Вона є основою для розвитку і прискорення темпів науково-технічного прогресу.

 

 

Таблиця 1.1 – Стисла інформація про галузь

Місцевість та кліматичні умови Україна в спадок від індустріалізації та соц.планової економіки отримала розвинене машинобудування, включаючи електротехнічне. Електротехнічне машинобудування тяжіє в основному до центрів ресурсів, споживання продукції, науково-технічних установ. Кліматичні умови переважно не впливають на якість та обсяги виробництва.
Ресурси Існує істотний брак багатьох ресурсів, необхідних для розвитку української електротехнічної промисловості. Зокрема глиноземні (алюмінієві) руди доставляють через океан з Південної Америки та Африки в Миколаїв. Крім того для переплавки алюмінію потрібні великі потужності для конвекторів. Інші види кольорової металургіх теж потребують іноземної сировини, та електроенергії. Тому для конкурентоздатності електротехнічної потрібно широко впроваджувати новітні технології в виробництві.
Регіони, де зосереджена максимальна кількість споживачів даної групи Історично склалось що електротехнічну продукцію почали виготовляти у місцях її збуту та використання. З побудовою ДніпроГЕС запущено в дію Запорізький завод феросплавів, який виготовляє матеріали для трансформаторів, розподільчих пристроїв, провідникової продукції. Виробництво генераторів та турбін зосереджене в Харкові, яке тяжіє в основному до науково-технічного потенціалу. Виробництво електроапаратів розподілене по Україні більш-менш рівномірно: Луцьк, Олександрія, Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Артемівськ, Сімферополь, Кременчук. Кабельну продукцію виготовляють в Одесі, Камянець Подільську, Запоріжжя, Дніпродзержинськ, Бердянськ…

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 553 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2183 - | 2133 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.