Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Прогнозування розвитку пожежі в резервуарній групі




від променистої енергії факела полум’я*

 

Прогнозування виконують під час розроблення оперативних планів пожежогасіння для орієнтованого оцінювання максимально припустимого часу введення сил і засобів і першочергового охолодження резервуарів, що розташовані поряд з тим, що горить, з метою запобігання можливості вибуху в резервуарі або факельного горіння пароповітряної суміші, що виходить з місць сполучення газового простору резервуара, який опромінюється, з атмосферою.

Результати оцінки прийняті для групи однотипних резервуарів у разі горіння рідини на всій вільній поверхні резервуара в умовах штилю.

Методика прогнозування передбачає два етапи. На першому етапі визначають максимально припустимий час введення сил і засобів на охолодження, виходячи з умов запобігання нагрівання елементів конструкції резервуара, що опромінюється, вище температури самоспалахування парів нафтопродуктів. На другому етапі за вибухонебезпекою середовища в резервуарі, що опромінюється, визначають першочерговість введення стволів для охолодження резервуарів, особливо у разі нестачі сил і засобів на початковій стадії пожежі.

Тривалість прогрівання найбільш теплонапруженого елемента конструкції сусіднього з тим, що горить, резервуара, до температури самоспалахування парів нафтопродукту можна визначити за номограмою (рис. 9.1).

_____________________________

Примітка. * Методика прогнозування розвитку пожежі в резервуарній групі від променистої енергії факела полум’я розроблена спеціалістами ВНДІПО МНС Росії.

 


Номограмою слід користуватися таким чином. З точки, що відповідає температурі навколишнього середовища, проводять пряму через шкалу “Відношення відстані між резервуарами до діаметра резервуара, що горить” і визначають тривалість нагрівання стінки до температури самоспалахування.

Приклад використання номограми наведено на рис. 1 (штрих-пунктирна лінія) за таких вихідних даних:

- температура навколишнього середовища 00С;

- відношення відстані між резервуарами до діаметра резервуара, що горить, дорівнює 0,45.

З точки, що відповідає температурі навколишнього середовища (00С), проводимо пряму, яка перетинає шкалу “Відношення відстані між резервуарами до діаметра резервуара, що горить” в точці “0,45”. Вона перетинає шкалу “Критичний час” у точці “11 хв”.

Отже, від початку пожежі до закінчення 11 хвилини повинні бути вжиті дії, спрямовані на охолодження сусідніх резервуарів.

Розрахунок номограм виконано за таких умов:

- небезпечна температура нагріву (1760С) прийнята такою, що дорівнює 0,8 температури самоспалахування для пального “ТС-1” (цей нафтопродукт має мінімальну температуру самоспалахування серед нафтопродуктів);

- інтегральна густина випромінювання під час горіння дизельного пального в середньому складає 73 кВт/м2;

- товщина оболонки верхнього поясу резервуара “РВС-5000” дорівнює 5 мм.

Вибухонебезпеку середовища в резервуарі зі стаціонарною покрівлею, який опромінюється, можна оцінити за номограмою, яку наведено на рис. 9.2.

Для користування номограмою необхідно знати такі вихідні дані:

- рівень нафтопродукту в сусідніх резервуарах;

- температура нафтопродукту в резервуарі, що не горить (приймають таку, що дорівнює середньомісячній температурі навколишнього середовища);

- температура спалаху нафтопродукту.

Приклад користування номограмою наведено на рисунку 2 (штрих-пунктирна лінія) за таких вихідних даних:

- рівень пального “ТС-1” у резервуарі, що не горить, дорівнює 10,66 м;

- температура нафтопродукту дорівнює середньомісячній температурі навколишнього середовища в червні, тобто 200С;

- температура спалаху пального “ТС-1” дорівнює 310С;

- тривалість опромінювання дорівнює 10 хв.

З точки, що відповідає рівню нафтопродукту в резервуарі (10,66 м), проходить пряма через шкалу “Час опромінювання” в точці, що дорівнює 10 хв, і упирається в лінію 1. При цьому на лінії 1 робиться позначка. Потім з цієї точки пряма перетинає точку "200С" на шкалі “Температура нафтопродукту” і упирається в лінію 2. З цієї точки пряма проходить через точку "310С" на шкалі “Температура спалаху” і вказує значення концентрації, яке дорівнює 1,4 % (об.), тобто концентрація парів у резервуарі є вибухонебезпечною. Вибухонебезпека середовища вказує на першочерговість введення стволів для охолодження цього резервуара.


 

 


Рисунок 9.1 – Номограма для визначення максимально припустимого часу введення сил і засобів для охолодження резервуарів, які розташовані поряд з резервуаром, що горить

 

 
 

 

 


Рисунок 9.2 – Номограма для визначення вибухонебезпеки середовища в резервуарі, розташованого поряд з резервуаром, що горить


Додаток 10

до Інструкції щодо гасіння

пожеж у резервуарах із нафтою

та нафтопродуктами





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 371 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2444 - | 2243 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.