Європейський університет
Кафедра маркетингу
ЗАВДАННЯ
до виконання індивідуальної та самостійної роботи з дисципліни
„МАРКЕТИНГОВА ЦІНОВА ПОЛІТИКА”
Студентами напряму 0501 „Економіка і підприємництво” спеціальності 6.050100 в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу
Київ - 2012
АНОТАЦІЯ
В умовах переходу вітчизняної економіки до ринкових відносин ціна як економічний елемент у системі маркетингового механізму набуває все більшого значення. Вона суттєво впливає на ефективність підприємницької діяльності підприємства. Це обумовлено роллю та значенням ціни при формуванні його прибутку. В процесі організації маркетингової діяльності підприємства важливим є формування його цінової політики, згідно з якою встановлюється рівень ціни, стратегічний і тактичний цінові підходи до реалізації продукції на ринку у відповідній перспективі.
Цінова політика є комплексом заходів, до яких відноситься вивчення ціни та механізму її формування, процесу розробки та використання цінових заходів, умов оплати за продукцію з орієнтацією на більш повне задоволення потреб споживачів та забезпечення прибуткової діяльності підприємства. Вона має формуватися з урахуванням кон'юнктури ринку відповідних товарів і змін, що відбуваються на ньому. Це дає змогу визначити відповідний сегмент ринку, на якому діє виробник, характер змін цього сегменту та цін, що формуються на ньому.
Отже, метою дисципліни є формування у студентів сучасного економічного мислення щодо маркетингової цінової політики підприємств, можливостей маркетингових цінових стратегій і різних методів ціноутворення для успішного їх проведення і визначення поточних цін на сучасному ринку.
Завданням дисципліни є вивчення методології формування цінової політики та цінових маркетингових стратегій, що дозволить оволодіти механізмом ціноутворення в умовах ринкової економіки для забезпечення стабільного функціонування підприємств на вітчизняному ринку.
Предметом дисципліни є сучасна концепція маркетингової цінової політики, як комплексу заходів та стратегій по управлінню цінами і ціноутворенням, які відповідали б затратам на виробництво, кон’юнктурі ринку, задовольняли б покупця та приносили б підприємству планований прибуток.
Вивчивши дисципліну “Маркетингова цінова політика”, студент повинен знати:
- особливості маркетингового підходу до ціноутворення;
- місце ціни в комплексі маркетингу підприємства;
- сутність і цілі цінової політики і цінові стратегії підприємства;
- основні види стратегій встановлення ціни на нові та вже існуючі товари;
- методи встановлення вихідної ціни товарів та можливості ринкового корегування ціни (цінової тактики);
- умови та причини зниження або підвищення цін.
Студент повинен вміти:
- визначати вплив зовнішніх та внутрішніх факторів на формування маркетингової цінової політики і вибір цінових стратегій;
- використовувати найбільш ефективні цінові стратегії;
- обирати необхідні методи встановлення вихідної ціни товарів та обґрунтовувати можливості ринкового корегування ціни;
- використовувати ринкове страхування ціни;
- вдало і ефективно проводити політику зміни поточних цін.
Зміст дисципліни розкривається в темах:
1. Формування цінової політики
2. Система цін та їх класифікація
3. Фактори маркетингового ціноутворення
4. Концепції ціноутворення в системі маркетингу
5. Ціна як інструмент маркетингової політики
6. Маркетингові дослідження в процесі реалізації цінової політики
7. Маркетингові стратегії цін
8. Помилки і ризик у встановленні цін
9. Правове регулювання ціноутворення в Україні
Вивчення дисципліни за структурно-логічною схемою підготовки фахівців передбачає базову підготовку з таких дисциплін: «Економічна теорія», «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Маркетинг», «Маркетингова політика комунікацій», «Маркетингова товарна політика».
Опис дисципліни та структура залікового кредиту
1.1. Опис навчальної дисципліни „Маркетингова цінова політика”
Дисципліна: підготовка бакалаврів | Напрям, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень | Характеристика навчальної дисципліни |
· Кількість кредитів ECТS – 3 · Модулів – 2 · Змістових модулів – 4 · Годин – 108, у т.ч.: - лекцій – 26 - практичних – 14 - СРС - 68 | 0501 - економіка і підприємництво Спеціальності: · Маркетинг Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр | · Нормативна · 1 семестр · Рік підготовки – 4-й · Звіт про самостійну роботу · Екзамен |