Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Види господарської діяльності




 

Різноманітність господарської діяльності та необхідність забезпечення оптимального правового регулювання цієї діяльності, викликає необхідність її класифікації за різними критеріями. Господарську діяльність можна класифікувати за метою здійснення, за способом організації, за сферою господарських відносин, за предметом господарської діяльності.

За критерієм мети здійснення розрізняють:

- комерційна господарська діяльність або підприємництво – здійснюється з метою одержання прибутку;

- некомерційна господарська діяльність – здійснюється для досяг­нення певних економічних та соціальних результатів, але мета отримання прибутку при цьому відсутня (ч. 2 ст. 3 ГК).

За способом організації господарська діяльність поділяється на:

- вільна господарська діяльність – коли суб’єкти господарювання можуть здійснювати будь-яку діяльність за принципом «Дозволено все, що не заборонено законом»;

- дозвільна (ліцензійна) господарська діяльність – господарська діяльність, яка може здійснюватись тільки за спеціальним дозволом (ліцензією), що видається відповідним уповноваженим органом державної влади.

Дозвільну господарську діяльність можна умовно поділити на чотири групи.

До першої групи дозвільної господарської діяльності належить діяльність з виготовлення та реалізації певної продукції та речовин, наприклад, – алкогольні напої, тютюнові вироби, виготовлення та реалізація ветеринарних медикаментів і препаратів, медикаментів, хімічних та наркотичних речовин тощо.

Друга група дозвільної господарської діяльності стосується діяльності пов’язаної з транспортом і зв’язком. До цієї групи слід віднести діяльність пов’язану з перевезенням пасажирів та вантажів будь-якими видами транспорту, відкриття каналів телерадіоканалів та використання телерадіочастот, обробка поштової кореспонденції, видача і прийом поштових грошових переказів і т.ін.

Третя група дозвільної господарської діяльності стосується здійснення спеціальних робіт. До такої діяльності належать: пошук (розвідка), розробка та експлуатація родовищ корисних копалин; виготовлення, ремонт і реалізація спортивної, мисливської холодної зброї та вогнепальної зброї та боєприпасів до неї; видобування, виробництво та використання радіоактивних речовин та інших джерел іонізуючого випромінювання; переробка та поховання радіоактивних відходів; виготовлення цінних паперів та грошових знаків; видобування дорогоцінних металів та каменів, виготовлення і реалізація виробів із них, а також використання для переробки будь-яких відходів виробництва, що містять дорогоцінні метали та камені та їх брухт.

Четверта група охоплює господарську діяльність щодо надання населенню специфічних послуг, а саме: надання медичних, ветеринарних та юридичних послуг, посередницька діяльність з приватизаційними паперами; монтаж, ремонт та профілактичне обслуговування засобів охоронної сигналізації; аудиторська діяльність; страхова діяльність; діяльність охоронних агентств з охорони об’єктів, вантажів усіх форм власності та фізичних осіб.

За сферою господарських відносин розрізняють:

- господарсько-виробнича діяльність – безпосереднє виробництво і реалізація продукції, виконання робіт чи надання послуг;

- організаційно-господарська діяльність – полягає у організації та управлінні господарсько-виробничою діяльністю.

За предметом господарської діяльності розрізняють виробничу, торговельну, банківську, страхову, інноваційну, концесійну діяль­ність, інвестиційну діяльність тощо.

Така класифікація господарської діяльності сприяє науковому аналізу цього явища, а також враховується в процесі її правового регулювання.

ЦИВІЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 559 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2373 - | 2321 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.