Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 4 страница




Перший семестр (128 год.)

 

    Вступ, повторення матеріалу за 5-й клас.
    Повторення вивченого в 5 класі. Бесіда про професію взуттєвика. Ознайомлення з завданнями допрофесійного періоду навчання і з планом роботи на семестр. Організація робочого місця, зберігання матеріалів, інструментів, виробів.   Учень: має уявлення про професії взуттєвого виробництва, використання традиційних народних промислів у побуті, сучасних технологій дизайну виробів із шкіри. Розширення в учнів уявлень про професії взуттєвого виробництва, використання шкіряних виробів декоративно-ужиткового мистецтва в житті людини.
    Взуттєва майстерня і її обладнання
    Правила безпечної роботи в шевській майстерні. Ознайомлення з будовою обробних верстатів, призначенням, правилами безпечної роботи на них. Ручні та гідравлічні преси. Їх будова, призначення, правила безпечної роботи. Шевський інструмент, його призначення, правила безпечної роботи. Зберігання матеріалів, виробів, інструментів. Правила утримання робочого місця. Практична робота. Вправи на безпечне користування шевськими інструментами.   Орієнтується в обладнанні та інструментах (*показує їх за допомоги вчителя); має уявлення про задачі з трудового навчання у 6 класі, об’єкти навчальних робіт; знає про відповідальність учнів за збереження інструментів, обладнання, що знаходяться у майстерні; організовує робоче місце; дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог.     Пізнавальний розвиток: узагальнення, порівняння різноманітних професій; збагачення уявлень про види технологічної діяльності у побуті. Мовленнєвий розвиток: використання назв професій у розгорнутому мовленні учня. Вольовий і особистісний розвиток: засвоєння й виконання вимог щодо чистоти і порядку на робочому місці, виконання правил поведінки у майстерні.
    Робота з папером, картоном, дратвою. Коробочки для фурнітури, для гвіздків. Конверт для лекал
    Прийоми різання паперу, картону ножицями. Правила техніки безпеки при роботі з ножицями. Організація робочого місця для роботи з папером і ножицями. Практична робота. Вправи на різання ножицями. Технологія обробки паперу (розмітка, згинання, різання, з’єднання деталей). Практична робота. Виготовлення конвертів для лекал, коробочок для цвяхів та фурнітури (*за допомогою учителя). Декорування виробів (аплікація, деку паж, квілінг тощо)   Учень відповідно до психофізичних порушень сам або за допомоги вчителя: має уявлення про прийоми різання паперу ножицями; вміє вирізувати, розрізати, надрізати; володіє прийомами роботи з папером і картоном; виготовляє коробочку; організовує робоче місце; дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог. Пізнавальний розвиток: збагачення уявлення про папір, картон, розширення знань про аплікацію, розвиток уваги, порівняння властивостей паперу різних видів, паперу і картону, аналіз зразків аплікацій Мовленнєвий розвиток: на основі збагачення словника назвами видів паперу, назвами трудових операцій, супроводжуючого мовлення. Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, розвиток просторового орієнтування на площині аркуша паперу, дрібної моторики руки у процесі різання, розривання паперу. Особистісний розвиток: формування охайності, працелюбності, відповідальності за якість виконаної роботи, наполегливості у досягненні мети.
    Вироби зі шкіри. Хедмейк.
    Вторинне використання сировини. Вироби зі шкіри. Практична робота. Браслет. Кулон. Види, призначення. Матеріали та інструменти: шматки шкіри, клей, клей-пістолет, ножиці, фурнітура, електроплитка. Техніка безпеки при користуванні електроприладами. Учень має уявлення про прикраси, виготовлені власноруч; виконує вправи на різання шкіри, прогрівання шкіри на пательні; зєднання деталей в готовий виріб (*за допомоги вчителя) виготовляє браслет або кулон. Виховання ощадливості, показати можливості вторинного використання старих речей (чобіт, сумок тощо), естетичних смаків, розвивати бажання виготовляти, дарувати сувеніри близьким. Продаж кращих виробів на аукціоні – формувати хист заробляти гроші.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Знайомство з деталями взуття. Підготовка взуття і деталей низу до дрібного ремонту
    Призначення та використання різного взуття залежно від сезону. Деталі низу, необхідні для дрібного ремонту взуття: рубці, косячки, набійки, латки. Матеріали, їх виготовлення, властивості і застосування. Операція зклеювання. Клей, види клея для шкіряних виробів. Операція зшивання. Розмір стібків і товщина ниток. Відомості про навощування. Правила техніки безпеки. Знає призначення та використання взуття залежно від сезону * повторює за вчителем Може визначити взуття, що підлягає ремонту * за допомоги вчителя Орієнтується за допомоги вчителя в завданні за зразком і технічним малюнком. За планом, за допомоги вчителя характеризує зразок зношеного взуття. Викроює латки. Приладжує деталі низу до місця на взутті, яке слід відремонтувати * відповідно до психофізичних можливостей Вміє наносити клейові плівки на деталі. Можуть використовувати шевське шило-гачок * за допомоги вчителя Пізнавальний розвиток: Збагачення уявлень учнів про призначення та використання різних видів взуття, розширення знань про деталі взуття, збагачення уявлення про матеріали, які необхідні для ремонту, про технологічні операції ремонту взуття. Мовленнєвий розвиток: збагачення словника назвами трудових операцій, супроводжуючого мовлення, використання назв матеріалів, вміння відповідати за планом. Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, розвиток просторового орієнтування на деталях взуття, дрібної моторики руки у процесі різання, зклеювання, зшивання, тактильного сприймання на основі формування дій обстеження матеріалу для латок. Особистісний розвиток: формування охайності, працелюбності, самостійності, спостережливості, відповідальності за якість виконаної роботи, наполегливості у досягненні мети.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Дрібний ремонт взуття пришивним методом кріплення
    Технічні відомості. Взуття, що потребує ремонту зашивання по шву. Товщина ниток (складених у 6-7 разів), їх міцність на розрив і стирання. Шила-гачки для товстої нитки і їх технічне застосування. Карти-зразки різноманітних швів. Пришивання. Правила техніки безпеки роботи шилами-гачками Вміє самостійно (* за допомоги вчителя) відшукати розірване місце на взутті, що підлягає зшиванню. Знає технологію підготовки цього місця для зшивання: видалення старих ниток стібків, розгладжування місця зшивання деревяною кісточкою, промащування клеєм, просихання, склеювання,зашивання за допомогою шила-гачка. Загладжування стібків і фарбування їх під колір взуття. Мовленнєвий розвиток: розширення словникового запасу, використання назв дій у словесному описі власної діяльності. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння взуття з метою знаходження місця, що потребує ремонту. Особистісний розвиток формування умінь виконувати трудове завдання за зразком, інструкційною картою, за планом послідовності видів діяльності.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Ремонт взуття клейовим методом кріплення (дрібний ремонт взуття)
    Характеристика дрібного ремонту взуття. Технічне призначення інструменту. Клеї і технологія їх використання. Орієнтується в завданні за зразком і технічним малюнком деталей, необхідних для ремонту взуття * за допомоги вчителя За допомоги вчителя характеризує зразки виробів і планує роботу за технологічною картою. Відповідно до психофізичних можливостей розповідає про загальний план роботи (послідовність операцій). Оцінює готові вироби. Організовує робоче місце. Встановлює (*за допомоги вчителя) придатність матеріалів, призначених для ремонту (виявляє дефекти, відповідність з матеріалами взуття тощо. Обробляє взуття для ремонту напилком. Промащує взуття і деталі низу взуття клеєм. Сушить. Пиклеює. Обрізає лишки урізів шевським ножем. Обробляє урізи взуття оброблювальним воском. Полірує щітками.(*за допомоги вчителя) Мовленнєвий розвиток: розширення словникового запасу, використання назв дій у словесному описі власної діяльності. Пізнавальний розвиток: розвивати вміння аналізувати взуття, що потребує ремонту, порівнювати з відремонтованим виробом Особистісний розвиток формування уважності, спостережливості, охайності.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Забивання цвяхів
    Практичні роботи. Вправи на забивання цвяхів по лекалах (контури літака, слона, фруктів та овочів, деталей взуття). Правила техніки безпечної роботи з шевським молотком, гострозубцями, гвіздками шевськими. Орієнтується (*за допомоги вчителя) в завданні за зразком виконаної роботи і готовому лекалу. Вміє правильно тримати шевський молоток. Вміє (* відповідно психофізичних можливостей) забити гвіздки в дошку без лекал, по прямій лінії, по лекалах. Пізнавальний розвиток: збагачення уявлення про лекала, креслення та шаблон, розвиток уваги та уяви. Мовленнєвий розвиток: на основі збагачення словника предметами різних лексичних категорій. Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, розвиток просторового орієнтування на площині лекало, окоміра,дрібної моторики руки у процесі забивання шевських гвіздків. Особистісний розвиток: формування охайності, наполегливості, тощо.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Підготовка до ремонту взуття з гумовим низом клейовим методом кріплення.
    Технічні відомості. Матеріали: шкіра-чепрак, гума. Шевська дошка, шевський ніж і молоток, гострозубці, викрутка, металева лапка, оброблювальний інструмент. Практичні роботи. Відшукання на взутті місць, що підлягають ремонту, зачищення їх, підгонка деталей низу до місць на взутті, що підлягають ремонту. Обролювання деталей низу. Нанесення клейових плівок на зачищені місця. Учень може відшукати на взутті місця, що підлягають ремонту, вміє за допомоги вчителя зачищати їх, робить підгонку деталей низу до місць на взутті, що підлягають ремонту. Обробляє деталі низу за інструкцією вчителя. Наносить клейові плівки на зачищені місця Пізнавальний розвиток: збагачення уявлення про види взуття, розширення знань про гуму, інструменти та пристосування для робіт, аналіз, порівняння властивостей матеріалів; засвоєння технічних та спеціальних знань при підготовці до ремонту взуття з гумовим низом. Мовленнєвий розвиток: збагачення словника назвами матеріалів та інструментів, використання їх у розгорнутому мовленні, супроводжуючому мовленні; використання назв технологічних етапів, трудових операцій у словесному описі власної діяльності. Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, розвиток просторового орієнтування в процесі оброблювання деталей низу; корекція та розвиток точності рухів рук, розвиток просторових уявлень (угорі, внизу, ліворуч, праворуч, в центрі або середині). Особистісний розвиток: розвиток в дітей творчого мислення, уваги; формування витривалості, наполегливості, посидючості в роботі; розвиток естетичного та художнього смаку, формування практичних трудових знань, умінь і навичок, поважного відношення до трудової діяльності, формування охайності, працелюбності, відповідальності за якість виконаної роботи, наполегливості у досягненні мети.
    Практичне повторення. ТО
    Резерв часу
    Узагальненя і систематизація знань за І семестр.
Другий семестр (152 год.)
    Вступ.
    Узагальнення, повторення знань, отриманих учнями за І семестр. Постановка задач на ІІ семестр. Об’єкти навчальних робіт. Відповідальність учнів за збереження інструментів, обладнання, що знаходяться у майстерні. Повторення правил техніки безпеки у взуттєвій майстерні. Обов’язки учнів. Тримання робочого місця в належному стані. Розподілення учнів по робочих місцях з урахуванням індивідуальних особливостей та їх фізичних даних. Закріплення інструментів індивідуального користування. Значення праці в житті людини.   Учень: дотримується правил внутрішнього розпорядку в майстерні та правил безпечної праці має уявлення про задачі з трудового навчання у 6 класі, об’єкти навчальних робіт; знає про відповідальність учнів за збереження інструментів, обладнання, що знаходяться у майстерні; організовує робоче місце; дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог *під контролем учителя   Пізнавальний розвиток: розвиток пам'яті на основі пригадування основного матеріалу за попередні роки, відтворення знань про безпечне користування інструментами, формування мотиваційної основи вивчення курсу. Мовленнєвий розвиток: формування супроводжуючого мовлення. Особистісний розвиток: розвиток позитивного ставлення до праці Вольовий і особистісний розвиток: засвоєння й виконання вимог щодо чистоти і порядку на робочому місці, виконання правил поведінки у майстерні.
    Ремонт взуття з гумовим низом клейовим методом кріплення.
    Технічні відомості. Призначення шкіряних і гумових рубців, косячків, набійок, підметок. Креслення або технічний малюнок цих деталей. Відомості про шкіру і гуму. Ремонт взуття з гумовим низом клейовим методом кріплення. Правила техніки безпеки з електрично плиткою і шевським інструментом. Учень орієнтується в завданні за зразком і технічним малюнком (*за допомоги вчителя). Відповідно до психофізичних можливостей характеризує зразки виробів, деталей низу взуття, матеріалів і планує роботу самостійно або за допомоги вчителя, обговорюючи в груповій бесіді. Визначає вид ремонту потрібно зробити. Відповідно до психофізичних можливостей розповідає про загальний план роботи (послідовність операцій). Відповідаючи на запитання вчителя (*показуючи) розкривають міст окремих операцій. Організовує робоче місце. Визначає придатність матеріалів, призначених для ремонту взуття. Відповідно до складності дефекту сам обо за допомоги вчителя: вміє вирівняти каблук або носок взуття; знає, як зачищати місця на взутті,що підлягають ремонту, і деталей низу взуття; вміє промащувати взуття клеєм за допомогою щіточки; вміє сушити, підігрівати і приклеювати деталі взуття. Обрізає (*за контроля вчителем) лишки урізів шевським ножем.Зарівнює та оброблює урізи взуття. Учень: знає правила безпечної роботи з електроплиткою. Пізнавальний розвиток: Навчати учнів дрібному ремонту взуття; формувати навички роботи з шевським інструментом. Мовленнєвий розвиток: збагачення словника назвами матеріалів та інструментів, використання їх у розгорнутому мовленні, супроводжуючому мовленні; використання назв технологічних етапів, трудових операцій у словесному описі власної діяльності. Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, корекція точності рухів рук, корекція кольоросприймання та кольоровідтворення. Особистісний розвиток: формування практичних трудових знань, умінь і навичок, поважного відношення до трудової діяльності, формування охайності, працелюбності, відповідальності за якість виконаної роботи, наполегливості у досягненні мети. Мотивування взаємо та само оцінювання готових виробів шляхом порівняння зі зразком і роботами товаришів.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Підготовка взуття до ремонту каблука
    Каблук. Його призначення. Різновиди каблуків. Прийоми роботи викруткою. Практична робота. Видалення зношених деталей каблука і металевих кріпильників. Підготовка зношеної поверхні каблука до ремонту. Підбір матеріалів і фурнітури. Скуйовдження зношеної поверхні каблука і набійок. Учень має уявлення про каблук (*показує його), знає призначення; вміє працювати з елементарним шевським інструментом (*за допомоги вчителя) видаляє зношені деталі каблука, металеві кріплення (*за допомоги вчителя); готує зношену поверхню каблука до ремонту (*під керівництвом вчителя) підбирає матеріали, фурнітуру до ремонту (* за вказівкою вчителя) організовує робоче місце; дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог (* під контролем вчителя). Пізнавальний розвиток:формування знань про деталі взуття (каблук), розвиток вмінь технологічних операцій при підготовці взуття до ремонту каблука. Мовленнєвий розвиток: на основі супроводжуючого мовлення, використання назв природного матеріалу, композицій у розгорнутому мовленні. Сенсомоторний розвиток: сприймання кольору, форми, величини каблуків в процесі аналізу, практичного співставлення, групуванням за зразком, інструкцією. Особистісний розвиток: формування охайності, працелюбності, самостійності, спостережливості, відповідальності за якість виконаної роботи, наполегливості у досягненні мети.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Підготовка деталей взуття до ремонту каблука
    Шкіри для низу взуття,їх види і застосування. Клеї для взуття. Режим сушіння при одно- і двохразовому промазуванні. Правила техніки безпеки при підготовці косячків. Практична робота. Викройка косячків із кожматеріалів. Оброблення поверхні косячків. Зволожування та провялювння заготовок. Спускання поверхні косячків по краю. Скуйовдження поверхні косячків. Нанесення клейових плівок на скуйовджену частину. Вміє підбирати матеріал для ремонту (*за допомогою вчителя). Викроює деталі з кожматеріалів (* з трафаретом). Виконує підготовку деталей взуття до ремонту каблука (*за детального інструктажа вчителя) Наносить клей. Організовує робоче місце; дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог (* під контролем вчителя). Пізнавальний розвиток: опанування техніко-технологічних знаь та трудових операцій, розширення знань про властивості шкіри, її застосуванням. Мовленнєвий розвиток: в процесі вербалізації власної діяльності. Сенсомоторний розвиток: корекція дрібної моторики рук на основі роботи з шевським інструментом, виконання робіт олівцем, ножицями, в процесі виконання трудових операцій ручним способом. Особистісний розвиток: розвиток та корекція естетичного смаку, створення в учнів позитивного ставлення до трудової діяльності
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Прикріплення і оброблення шкіряних косячків взуття.
    Практична робота. Виконання операцій по прикріпленню і обробленню косячків. Сушіння і підігрівання клейових плівок. Техніка безпечного поводження з електроприладами. Визначення відстані між центрами металевих кріпильників і краєм каблуків. Кріпить косячки з допомогою клейових плівок, металевих кріпильників. Обрізує лишки косячків. Обробляє поверхню косячка з метою вирівнювання зношеної поверхні каблука. (*за допомоги вчителя)   Пізнавальний розвиток: збагачення уявлення про деталі взуття, розвиток уваги під час практичної роботи. Мовленнєвий розвиток: формування усвідомленості шляхом мовленнєвого оформлення – словесного опосередкування. Розвиток супроводжуючого мовлення (приговорювання того, що учень здійснює) Сенсомоторний розвиток: розвиток дрібної моторики рук, диференційованих рухів пальців, коригуються вади просторової орієнтації та сенсорики учнів (розмір, форма, колір), розвиток довільної уваги Особистісний розвиток: виховання культури збереження електричної енергії
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Підготовка і прикріплення набійок до каблука.
    Набійки, матеріали, з яких вони виготовляються. Щільність, зношеність, товщина, естетичний малюнок ходової поверхні набійок. Скуйовдження і допоміжні матеріали, за допомогою яких роблять скуйовдження набійки. Практична робота. Ремонт каблуків. Правила техніки безпеки при роботі. Викроює набійки із шкіряних матеріалів і їх замінників. Вирівнює по товщині і скуйовдженні набійок з боку бахтарми. Наносить клейові плівки. Сушить, активізує клейові плівки. Прикріплює набійки. (*під керівництвом вчителя) Дотримується: правил безпечної роботи з електроплиткою, шевським інструментом.   Пізнавальний розвиток: розширення знань учнів про матеріали, які використовуються в шевській справі. Мовленнєвий розвиток: формування і розвиток плануючого мовлення, вербалізація майбутньої діяльності. Сенсомоторний розвиток: розвиток вміння аналізувати матеріал за щільністю,зношеністю, товщиною, Особистісний розвиток: розвиток естетичних смаків Розвиток саморегуляції: виконання завдання за зразком і простою інструкцією, в певній послідовності дій.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Оброблення бічної і ходової поверхні каблуків, їх обробка.
    Бічна і ходова поверхня каблука взуття,що потребує ремонту. Шкіра для низу взуття. Топографічні ділянки шкіри,їх особливості. Гвіздки для прикріплення набійок і каблуків. Віск оброблювальний, інструменти оброблювальні. Фарби воскові. Практична робота. Обробка каблуків. Правила техніки безпеки при роботі. Учень працює оброблювальним інструментом при обробці каблуків бічної і ходової поверхні (* за допомоги вчителя). Фарбує поверхні каблуків. Сушить. Полірує бічної і ходової поверхонь каблуків із застосуванням оброблювального воску. Видаляє віск. Чистить взуття. Дотримується: правил безпечної роботи з електроплиткою, шевським інструментом. * за допомогою та під контролем вчителя Пізнавальний розвиток: поглиблення знань про властивості шкіри, уточнити відмінності різних поверхонь і частин взуття, формувати вміння відбирати та користуватися оброблювальними матеріалами та інструментами. Мовленнєвий розвиток: коригувати фіксуюче мовлення, вчити давати словесний звіт про те що зроблено Сенсомоторний розвиток: розвивати зорово-тактильні сенсорні відчуття і сприймання. Особистісний розвиток: формувати культуру спілкування в процесі допрофесійної трудової підготовки
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Ремонт поліетиленових чоловічих каблуків
    Поліетиленові каблуки, що вимагають ремонту. Властивості поліетилену. Взуттєве обладнання: шліфувальні шкурки, гвіздки. Практична робота. Ремонт каблуків Правила техніки безпеки при роботі. Вміє працювати викруткою при знятті зношеної набійки, видаленні кріпильників шевським ножем (* за допомоги вчителя). Дотримується техніки безпечної роботи з шевським інструментом. Вирізає зношену частину поліетиленового каблука, зачищає її. Вирівнює каблук Нарощує каблук і прикріплює металеву набійку кріпильниками. Обрізає лишки бічної поверхні каблуків. Полірує. Орієнтується за зразком, планує етапи виконання (*за значної допомоги вчителя). Пізнавальний розвиток: в процесі аналізу, порівняння робити узагальнення понять „чоловічий-жіночій”, уточнювати особливості сучасних матеріалів для взуття. Навчати ремонту чоловічих каблуків. Мовленнєвий розвиток: вчити відтворювати інструкцію, вербалізувати кожний етап практичної діяльності. Сенсомоторний розвиток: розвивати точність рухів. Особистісний розвиток: здійснювати гендерне виховання
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Ремонт капронових і деревяних середніх каблуків.
    Каблуки з поліетилену,капрону і деревини, що потребують ремонту. Шкіряні обтяжки. Властивості цих матеріалів. Порівняльна характеристика матеріалів, з яких виготовляють каблуки і набійки. Матеріали, що використовуються для обтягування каблуків. Практична робота. Ремонт каблуків Правила техніки безпеки при роботі. Визначення характеру ремонту в загальній бесіді. Відповідно до складності психофізичного порушення сам або за допомоги вчителя: Учень видаляє старі деталі. Чистить поверхню від грязі і пилу. Вирівнює зношені частини каблука. Замазує клеєм каблук і обтяжку. Сушить. Прикріплює або вставляє набійки. Обробляє Полірує. Дотримується техніки безпеки. * за допомогою та під контролем вчителя Пізнавальний розвиток: Розвивати та коригувати мисленнєві опрації порівняння, аналізу. Вчити робити висновки. Розширити і поглибити знання про ремонт каблуків. Формувати практичні навички і вміння Мовленнєвий розвиток: вчити відповідати повним реченням, розширювати словник назвами матеріалів та їх властивостями Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, дрібної моторики руки під час закріплення прийомів ремонту каблуків.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Заміна поліетиленових, капронових і деревяних каблуків
    Каблуки середні та високі, що потребують заміни. Підп’ятники з фіброподібного картону, спец картону і шкіркартону. Каблуки з поліетилену, капрону, деревини і комбіновані. Набійки капронові з металевою арматурою, пластмасові. Гвіздки для каблуків нагвинтовані з конусною головкою. Клей гумовий. Практична робота.Заміна каблуків Правила техніки безпеки при роботі. Визначення характеру ремонту в загальній бесіді. Учень вміє (* за допомогою вчителя): Зяти зношені каблуки, Підібрати каблук для заміни. Обробити його з метою підгонки нижньої частини каблуків. Скуйовджує бічну поверхню каблуків. Виготовляє модель обтяжки каблуків. Викроює обтяжку. Наносить клейові плівки. Робить обтяжку каблуків. Виконує попереднє прикріплення каблуків за допомогою клею. Остаточне прикріплення каблуків зі сторони устілки гвіздками. Прикріплює крокульну частину підошви. Вставляє набійки. Приклеює вкладну устілку в пяточній частині взуття. * за допомогою та під контролем вчителя Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння різних видів картону Розвиток саморегуляції: виконання завдання за зразком і простою інструкцією, в певній послідовності дій. Мовленнєвий розвиток: розвивати планувальне мовлення, формувати вміння визначати послідовність практичних дій, розповідати технологію окремих операцій Сенсомоторний розвиток:коригувати вади зорово-тактильного сприймання та аналізу різних видів матеріалів для підпятників Особистісний розвиток: виховання позитивних рис особистості: акуратності, терпеливості, ретельності, вміння доводити роботу до кінця.
    Практичне повторення. ТО
    Резерв часу
    Узагальненя і систематизація знань за І семестр.
  7-ий клас (280 год.) (8 год/тиж.) Перший семестр (128 год.)  
    Вступ. Повторення вивченого за минулі роки.
    Повторення вивченого в 5, 6 класах. Правила техніки безпеки в шевській майстерні. Організація і стан робочого місця. Ознайомленняззавданнями на рік, на І семестр. Об’єкти навчальних робіт. Бережне ставлення до сировини, матеріалів, обладнання майстерні.       Учень має уявлення про завдання предмету трудового навчання в 7 класі; називає (* показує) об’єкти навчальних робіт; ставиться до сировини, матеріалів, обладнання майстерні бережно; організовує робоче місце; дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог * за допомогою та під контролем вчителя   Пізнавальний розвиток: розвиток пам'яті на основі пригадування основного матеріалу за попередні роки, відтворення знань про безпечне користування інструментами, формування мотиваційної основи вивчення курсу. Мовленнєвий розвиток: формування супроводжуючого мовлення. Особистісний розвиток: розвиток позитивного ставлення до праці, виховання бережливості та ощадливості.
    Вироби зі шкіри. Хедмейк.
    Вторинне використання сировини. Вироби зі шкіри, шкірозамінників, замші, хутра, тканини, тикок. Шкіргалантерея. Види, призначення. Виговлення футлярів для мобільних телефонів, планшетів. Футляри для окулярів. Гаманці. Сумки. Оздоблення. Основи підприємницької діяльності. Елементи бізнес-плану. Техніка безпеки при користуванні інструментами.   Учень має уявлення про прикраси, виготовлені власноруч; виконує вправи на різання шкіри, прогрівання шкіри на пательні; зєднання деталей в готовий виріб (*за допомоги вчителя) виготовляє браслет або кулон. Виховання ощадливості, показати можливості вторинного використання старих речей (чобіт, сумок тощо), розвиток естетичних смаків, мотивація бажання виготовляти, дарувати сувеніри близьким. Профорієнтація. Продаж кращих виробів на аукціоні – формувати хист заробляти гроші.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Ремонт підметкової частини взуття
    Підметки, різновидність підметок за матеріалами, ранти. Практична робота. Обрізування, простилка сліду взуття. Техніка безпечної роботи з шевським ножем, викруткою, шилами, гострозубцями. Виконання операцій по підготовці поношених підметок, рантів, устілок до заміни. Робота з клеєм, воском, нитками, гвіздками, картоном тощо Правила техніки безпеки при роботі. Відповідно до складності психофізичного порушення учень сам або за допомоги вчителя робить такі дії. Видалення поношених підметок, рантів, обводок, простилки, металевих і нитяних кріплень, заміна відводки, ранта, простилки сліду взуття. Підготовка ходової поверхні взуття до ремонту. Підбір матеріалів і металевої фурнітури. Пізнавальний розвиток: збагачення уявлення про матеріали, інструменти, розвиток уваги, формування техніко-технологічних навичок Мовленнєвий розвиток: на основі збагачення словника назвами матеріалів, назвами трудових операцій, супроводжуючого мовлення. Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, розвиток просторового орієнтування, дрібної моторики руки у процесі роботи з клеєм, воском, нитками, гвіздками, картоном. Особистісний розвиток: формування охайності, працелюбності, відповідальності за якість виконаної роботи, наполегливості у досягненні мети.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Підготовка деталей низу до ремонту
    Шкіра для низу взуття, її види і застосування. Картон.Клей.Режим сушіння і підігрівання при одно- і дворазовому промащуванні. Практична робота. Підготовка деталей низу взуття, що потребує ремонту. Правила Т/Б з електроприладами, шевським інструментом. Відповідно до складності психофізичного порушення учень сам або за допомоги вчителя робить такі дії. Викроювання підметок, рантів, обводки і простилки взуття. Зволожування і провялювання підметок, рантів, обводки. Обробка їх на мармуровій і шевській дошках. Підгонка по товщині підметок, рантів, обводки. Спускання країв. Підгонка за даними величинами. Нанесення клейових плівок. Сушіння. Підігрівання Розвиток мовлення використання назв інструментів, розширення словникового запасу, комунікативних умінь. Сенсомоторний розвиток: розвиток зорово-моторної координації, дрібної моторики руки у процесі роботи з клеєм, воском, нитками, гвіздками, картоном. Виховання позитивних рис особистості: працелюбності, відповідальності за якість виконаної роботи, наполегливості у досягненні мети. Виховувати економне ставлення до використання електроенергії.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Прикріплення підметок і підметкової частини взуття
    Об’єкти роботи. Взуття,що потребує ремонту,деталі низу взуття. Технологічні відомості. Активізація клейових плівок під час сушіння і підігрівання. Преси. Принципи їх роботи. Гідравлічні преси. Пресування підметок та підметкової частини взуття. Практична робота. Прикріплення підметок. Техніка безпечної роботи. Відповідно до складності психофізичного порушення учень сам або за допомоги вчителя робить такі дії. Учень ознайомлений з роботою преса. Вміє активізувати клейову плівку. Може прикріпити підметку до підметкової частини взуття. Обрізає лишки підметок. Зарівнює урізи на машині або вручну за допомогою рашпіля і шкурки. Забиває контрольні гвіздки. Обробляє підметки воском. Перевіряє виконання. Дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог * за допомогою та під контролем вчителя     Пізнавальний розвиток: формувати практичні навички і вміння ремонту взуття Розвиток саморегуляції: виконання завдання за зразком і простою інструкцією, в певній послідовності дій. Мовленнєвий розвиток: розвивати планувальне мовлення, формувати вміння визначати послідовність практичних дій, розповідати технологію окремих операцій Особистісний розвиток: виховання самоконтролю, самопревірки
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Різні види кріплення підметок. Клейовий метод кріплення підметок
    Об’єкти роботи. Взуття, що потребує ремонту, деталі низу взуття. Технічні відомості. Якість матеріалів і деталей низу, необхідних для ремонту взуття клейовим методом кріплення. Правила безпечної роботи з шевським ножем, викруткою, шилами, гострозубцями, молотком, на оброблювальній машині. Практична робота. Кріплення підметок. Техніка безпечної роботи. Відповідно до складності психофізичного порушення учень сам або за допомоги вчителя робить такі дії. Учень показує на взутті місця, що підлягають ремонту. Може підібрати матеріали, необхідні для ремонту взуття. Вміє видаляти зношені частини взуття. Очищає взуття від грязі. Готує ходову поверхню взуття (підметкову і набієчну) до ремонту. Викроює і готує деталі низу до ремонту взуття. Збагачення словникового запасу професійними термінами (назви деталей, інструментів тощо). Розвиток охайності, точності виконання практичних дій (робота з ножем, викруткою,шилом, гострозубцями, молотком). Розвиток умінь виконувати практичні завдання за наочною опорою (інструкційна картка, зразок, малюнок).
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Обробка взуття
    Об’єкти роботи. Взуття, що потребує обробки (зарівнювання і оброблення урізів підметкової і набієчної частин). Технічні відомості. Урізи підметкової і набієчної частин взуття. Застосування рантового ножа. Скління і шкуріння урізів. Промащування їх оброблювальною кольоровою емульсією. Полірування урізів оброблювальним нагрітим інструментом. Нанесення оброблювальних восків на урізи за допомогою оброблювального інструмента. Полірування урізів на щітках оброблювальної машини або вручну суконками. Практична робота. Зарівнювання і оброблення урізів підметкової і набієчної частин. Техніка безпечної роботи. Учні знають (* показують) де знаходиться підметкова і набієчна частина взуття. Вміють (*відповідно до психофізичних можливостей) користуватися рантовим ножем. Знають поетапність обробки урізів. Дотримуються техніки безпеки Збагачення уявлень про призначення підметок і набійок. Формування практичних умінь зарівнювання і оброблення урізів підметкової і набієчної частин взуття. Формування діяльності на основі виконання завдань за зразком, малюнком та інструкційною картою.
    Практичне повторення. ТО
    Резерв часу
    Узагальненя і систематизація знань за І семестр.
Другий семестр (152 год.)
    Вступне заняття. Повторення правил Т/Б. Повторення вивченого за І семестр.
    Узагальнення, повторення знань, отриманих учнями за І семестр. Постановка задач на ІІ семестр. Об’єкти навчальних робіт. Відповідальність учнів за збереження інструментів, обладнання, що знаходяться у майстерні. Повторення правил техніки безпеки у взуттєвій майстерні. Обов’язки учнів. Тримання робочого місця в належному стані. Розподілення учнів по робочих місцях з урахуванням індивідуальних особливостей та їх фізичних даних. Закріплення інструментів індивідуального користування. Значення праці в житті людини.   Учень: дотримується правил внутрішнього розпорядку в майстерні та правил безпечної праці має уявлення про задачі з трудового навчання у 7 класі, об’єкти навчальних робіт; знає про відповідальність учнів за збереження інструментів, обладнання, що знаходяться у майстерні; організовує робоче місце; дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог *під контролем учителя   Пізнавальний розвиток: розвиток пам'яті на основі пригадування основного матеріалу за попередні роки, відтворення знань про безпечне користування інструментами, формування мотиваційної основи вивчення курсу. Мовленнєвий розвиток: формування супроводжуючого мовлення. Особистісний розвиток: розвиток позитивного ставлення до праці Вольовий і особистісний розвиток: засвоєння й виконання вимог щодо чистоти і порядку на робочому місці, виконання правил поведінки у майстерні.
    Ремонт взуття рантово-клейовим методом кріплення
    Об’єкти роботи. Виконання операцій по підготовці і заміні поношених рантів, обводок, підметок. Технчніі відомості. Ранти,обводки, підметки,їх різновидність за матеріалами. Простилка сліду взуття. Матеріали: нитки, гвіздки, картон, віск. Інструменти: шила, шила-гачки, гострозубці. Правила безпечної роботи з інструментами. Практична робота. Ремонт взуття рантово-клейовим методом кріплення Учні за інструкцією можуть видалити поношені підметки, ранти, обводки, простилки, металеві і нітяні кріплення. Замінити обводки, ранти, підшити їх або укріпити прибиванням. Можуть підготувати крокульну поверхню підметкової частини взуття до ремонту. Підбирають матеріали та фурнітуру. Пришивають ранти. Вирівнюють слід взуття. Вклеюють вкладні устілки або напівустілок і підп’ятників. Приклеюють і пристрочують підошву. Обрізають урізи і оброблення взуття. Збагачення уявлень про методи кріплення деталей взуття. Формування вмінь планувати послідовність трудових операцій. Розвиток мовлення на основі формування вміння складати словесний звіт про послідовність виконання практичного завдання. Розвиток охайності, уваги, бережливого ставлення до взуття. Формування самостійності в діяльності на основі виконання практичних завдань за планом, зразком.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання    
    Ремонт взуття деревяно-шпильковим методом кріплення
    Об’єкти роботи. Взуття, що потребує заміни зношени підметок, обводок. Технічні відомості. Підметки, їх різновидність за матеріалами, обводки, простилка сліду взуття (матеріали). Правила техніки безпеки при роботі з фор штиком, шевським молотком, ножем, викруткою, гострозубцями, на оброблювальній машині. Інструменти: шевський молоток, фор штик, шевській ніж, рашпіль прямий і кривий. Допоміжні матеріали і пристосування: віск, деревяні шпильки, копили, шевська дошка, шкурка, скло. Техніка безпечної роботи. Відповідно до складності психофізичного порушення учень сам або за допомоги вчителя робить такі дії. Визначає ступінь необхідного ремонту. Видаляє кріплення. Видаляє і реставрує зношені деталі низу взуття. Готує крокульну поверхню взуття до ремонту. Підбирає матеріали і фурнітуру. Прикріплює обводки. Вирівнює слід взуття. Накладає підошву і кріпить її деревяно-шпильковим методом. Обрізує урізи і оброблює взуття. Вклеює вкладні устілки або напівустілки і підп’ятники. Розвиток мислення на основі умінь співставляти, знаходити однакове, різне на основі аналізу виробу та способів його ремонту. Коригувати мисленнєві причинно-наслідкові зв’язки. Розвиток охайності, уваги, бережливого ставлення до взуття, економії витратних ремонтних матеріалів. Формування самостійності в діяльності на основі виконання практичних завдань за планом, зразком
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Дрібний ремонт верху взуття
    Дрібний ремонт верху взуття. Техніко-технологічні відомості. Матеріали верху взуття, тонкі шила-гачки, нитки. Техніка безпеки роботи з шилами-гачками. Трудові операції. Визначення характеру ремонту заготовки взуття. Видалення старих ниток зі швів, викроювання латок із м'яких шкір. Підклеювання латок на заготовку, що підлягає застрочуванню, виконання швів вручну. Об’єкти праці. Виконання операцій по зашиванню і накладанню латок на заготовку взуття вручну тонкими шилами, гачками, швейній машині (* враховуючи ступінь психофізичного порушення). Техніка безпечної роботи.     Учень: - знає матеріали та інструменти для дрібного ремонту взуття; дотримується правил т/б при роботі з ними * разом з учителем   орієнтується в завданні за зразком готового виробу, рисунка * робить спроби відповідно до стану психофізичнозвитку   самостійно планує послідовність робіт (* наслідує вчителя)     Збагачення уявлень про використання матеріалів для ремонту взуття. Розвиток мислення на основі формування умінь здійснювати класифікацію предметів діяльності.   Розвиток моторики. Розвиток умінь виконувати трудові операції за зразком та показом вчителя.   Збагачення уявлень про предмети навколишнього середовища та їх властивості: форми, величини, кількість деталей.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Прикріплення підметок і рубців в клеєному взутті. Видалення або вирівнювання зношеної частини підошви.
    Об’єкти роботи. Клейове взуття, що потребує ремонту низу. Техніко-технологічні відомості. Матеріали, з яких виготовлена підметка. Шкіра, її виробництво, вирощування скоту, зберігання шкур. Надходження шкур на шкір завод. Послідовність виготовлення шкір. Сорти, якість і призначення шкір. Топографія шкіри. Топографічні ділянки шкіри. Трудові операції. Видалення зношених частин підметки і металевих кріплень. Підготовка ходової підметкової частини взуття до ремонту. Підбір матеріалів і металевої фурнітури. Клеї. Техніка безпечної роботи. Учень: знає матеріали, з яких виготовлена підметка (* показує), має уявлення про виробництво шкіри (з опорою на малюнки або піктограми) знає практично топографію шкіри (без вживання термінології)., (*показує) виконує відповідні трудові операції (* за допомогою та під контролем вчителя) Розширення уявлень про народне господарство та шкіряне виробництво. Розвиток мовлення, збагачення словника. Розвиток моторики. Розвиток умінь виконувати практичні завдання за зразком та словесною інструкцією вчителя. Формування діяльності, сприймання та мислення на основі розвитку умінь аналізувати зразок виробу.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Підготовка деталей взуття до ремонту
    Об’єкти роботи. Підметки і рубці із шкіряних матеріалів. Техніко-технологічні відомості. Шкіри для низу взуття, їх види і застосування. Клеї. Режими сушіння при одно- і дворазовому промащення. Металеві кріпильники. Трудові операції Викроювання підметок і рубців із шкір матеріалів; спускання країв заготовок деталей. Брусовка деталей за товщиною; зачищення, нанесення клейових плівок. Техніка безпечної роботи. Учень: - має уявлення про підметки і рубці із шкіряних матеріалів (* показує) - орієнтується в основних видах шкіри,їх призначенні (* наслідує вчителя) - орієнтується в завданні за зразком готового виробу, за планом * робить спроби відповідно до стану психофізичнозвитку - виконує відповідні трудові операції (* за допомогою та під контролем вчителя) дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог * за допомогою та під контролем вчителя Збагачення уявлень про предмети навколишнього середовища на основі формування знань про призначення та властивості різних видів шкіри, її замінників. Розвиток словникового запасу на основі знань технології різних способів діяльності. Розвиток мислення на основі планування наступних трудових дій. Розвиток особистісних якостей: охайності, ощадливості, цілеспрямованості, бажання виконувати роботу. Розвиток загальнотрудових умінь на основі виконання завдання за колективно складеним планом роботи.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Прикріплення і оброблення шкіряних рубців, латок і підметкової частини взуття
    Об’єкти роботи. Взуття, що потребує ремонту низу клейовим методом. Техніко-технологічні відомості. Стандартна товщина підошви (країв). Клеї. Активізація клейових плівок. Металеві скріплювачі (гвіздки). Відстань між центрами металевих скріплювачів від краю підметки. Трудові операції Викроювання рубців і латок. Прикріплення рубців і латок за допомогою клейових плівок. Прикріплення рубців металевими скріплювачами. Оброблення рубців і латок на підметковій частині взуття. Способи кріплення рубців і латок. Оброблення країв рубців і латок на мармуровій дошці. Оброблення їх на оброблювальній машині або вручну. Промащування клеєм. Сушіння. Підігрівання. Приклеювання. Обрізування лишків шевським ножем. Оброблення країв всієї поверхні підметкової частини взуття на оброблювальній машині. Техніка безпечної роботи. Учень - має уявлення про товщину підошви (* показує) - орієнтується в завданні за зразком готового виробу, за планом * робить спроби відповідно до стану психофізичнозвитку - виконує відповідні трудові операції (* за допомогою та під контролем вчителя) дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог * за допомогою та під контролем вчителя     Формування діяльності на основі вмінь організації робочого місця. Розвиток пам’яті на основі пригадування властивостей матеріалів, що використовуються. Розвиток моторики. Розвиток умінь виконувати трудові операції за наочною опорою (показом, готовим зразком). Розвиток просторових уявлень на основі уміння розмічати матеріали для роботи. Формування діяльності на основі розвитку позитивного ставлення до отримання продуктів діяльності.
    Практичне повторення. Тематичне оцінювання
    Художня обробка шкіри
    Виготовлення зі шкіри, шкірозамінників, кірзи, пронелі, поліхлорвінілу, замші, фомева, велюра, хрома, шевро, хутра предметів як побутового, так і декоративно-художнього призначення. Оригінальні вироби: галантерейні: футляри для окулярів, мобільних телефонів та іншого приладдя, візитівниці; біжутерію: броші, сережки, кулони, кольє, заколки, брелоки. Панно для оздоблення інтер’єру. Учень: - має уявлення про історію виникнення шкіряного мистецтва, асортимент виробів із шкіри; має уявлення про використання шаблону для виготовлення виробів; - характеризує матеріа­ли та інструменти, які використовують­ся для художньої обробки шкіри (* відповідно до психофізичних порушень) - добирає матеріал для ро­боти (* за допомогою вчителя) - виконує підготовку старої шкіри до обробки (прання та сушіння) та термообробку шкіри (* робить спроби) - виготовляє вироби (* за допомогою та під контролем вчителя) - дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог. Привчання до самостійної роботи, стимулювання пізнавальних інтересів. Розвиток дрібної моторики. Виховання бережливого cтавлення до природніх ресурсів і господарського використання сировини та матеріалів. Розвиток ощадливості. Формування самостійності, мотивація вміння заробляти гроші. Розвиток естетичних смаків.
    Практичне повторення. Тематичне опитування
    Резерв часу
    Узагальненя і систематизація знань за І семестр.
  Орієнтовний перелік об'єктів праці Брошки, квітки для обідка на волосся, прикраси для волосся, заколки, кольє, намисто, сережки, браслети, панно, картини, пояси, ремінці, ремінці для годинника, підставки під гаряче, обкладинки на документи, ключниці, візитівниці, чохол для мобільного телефону (планшету, МРЗ-плеєра, окулярів), пенали для ручок, сумки, гаманці, шкатулки, предмети декору інтерєру. Інструменти, обладнання та пристосування Мінімально необхідні: Ножиці великі, з фігурним краєм та маленькі манікюрні ножиці Ніж канцелярський Металеві пробійники різного діаметра Дерев'яна обробна дощечка Шило (гостре і тупе) Лінійка, Олівець Пінцет Свічка з підсвічником Сковорідка з тефлоновим покриттям Плита (електрична, газова) Сірники або запальничка Додаткові: Ніж-косяк Ніж взуттевий Шерфувальний ніж Фігурні висічки Пря­мі й напівкруглі стамески.   Матеріали Клей ПВА, «Марс», «Момент» або будь – який інший призначений для шкіри Натуральна шкіра (старе взуття, рукавички, сумки, старий шкіряний одяг, пояси та різні обрізки) Дерев’яне, керамічне, пластмасове намисто, бісер, камінчики, каштани, горішки та інші прикраси. Застібки для пояса, кольє, шпильки для брошок, дужки для сережок, обідки для волосся. Для виготовлення панно знадобляться: рамки (дерев’яні, пластмасові), міцний картон для основи (фанера), тканина для оздоблення основи панно. Інтернет-посилання http://delai-sam.com/post.aspx?nod=133&id=905&MainNod=10 http://fashiony.ru/page.php?id_n=49066 http://fashiony.ru/page.php?id_n=49066 http://www.livemaster.ru/topic/47300-brosh-tsvetok-iz-naturalnoj-kozhi?vr=1&inside=0 http://www.livemaster.ru/topic/262903-master-klass http://www.liveinternet.ru/users/sirenb/post269270812/ http://www.liveinternet.ru/users/5029494/post264796594/ http://happylife.lviv.ua/2012/04/hudoznja_obrobka_shkiry/ http://happylife.lviv.ua/2012/02/dogljad_za_shkiroju/ http://about-ukraine.com/index.php?text=45 http://uk.wikipedia.org/wiki   http://happylife.lviv.ua/2012/04/hudoznja_obrobka_shkiry/ http://happylife.lviv.ua/2012/02/dogljad_za_shkiroju/ http://about-ukraine.com/index.php?text=45 http://uk.wikipedia.org/wiki
                       

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 486 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2444 - | 2243 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.